Bloc Party τον Ιούλιο στην Αθήνα

Συμφωνα με το παρακάτω θα έχουμε ακόμα μια πραγματικά πολύ καλή και σημερίνη συναυλία

http://www.mixtape.gr/t.asp?sec=1&sub=1&uid=2339

Τo καλύτερo τhς υπόθεσης είναι η φημολογία που ακολουθεί την είδηση και αφορά την τιμή του εισιτηρίου που κάτι άκουσα για 5 ευρώ και ότι το ένα παο τα 2 ξένα σχήμτα που θα συμμετέχουν θα είναι οι White Lies…:D:D:D:):):):D:D:D

Μακάρι Θεοί, μακάρι. Εύχομαι και τα άλλα 2 ονόματα να είναι κάτι καλό… :papas:

NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!

Cause I’ve been hunting for witches! :dance:

:bounce:

:papas: :papas: :papas:

Μακαρι να ερθουν.

Ημουν στην συνεντευξη τυπου το μεσημερι. Πραγματι οι Bloc Party θα παιξουν στον ελληνικο “τελικο” του Coca-Cola Soundwave τελη Ιουνιου (φανταζομαι οχι ιδια μερα με rockwave). Για αλλα συγκροτηματα δεν ειπωθηκε κατι παντως

Woooooo!

Πολύ μεγάλο live… Γουστάρω… Μακάρι να επιβεβαιωθεί…

Eπιβεβαιωμενο ειναι και επισημο. Μαλιστα τωρα ειδα το media info το οποιο κανει λογο για αλλες 2 μπαντες απο το εξωτερικο… το ποιες θα ειναι, αγνωστο…

Aλήθεια, ξέρουμε που θα γίνει το live; Τι φρούτο είναι αυτό το Soundwave; Δεν έχω ξανασχοληθεί…

Απ’ότι ξέρω είναι κάτι σαν διαγωνισμός για νέες μπάντες, που στο τέλος έχει κάποιο μεγάλο λαηβ. Πέρυσι νομίζω είχαν οι Μatisse αν δεν απατωμαι (πολυ πιθανο).

Οι Μπλοκ Παρτυ είναι τεράστια εκπληξη και ανεβαζει τον θεσμο στα ματια μου.

Το θεμα ομως ειναι, ποσοι άραγε ακουνε Bloc Party στο ελλάντα. Θα γκρινιαζει παλι ο τυπας του Otherside για το ανυπαρκτο ιντοαλτερνατιβ κοινο της ελλαδας

Πώς λειτουργεί το Soundwave? θα πρέπει να παρακολουθήσουμε και το διαγωνιστικό κομμάτι ή πάμε κατευθείαν στη συναυλία?

http://www.cocacolasoundwave.gr/

Οι Bloc τα σπάνε live, απλά… Αν και το τελευταίο τους δεν ήταν τπτ σπουδαίο, και μόνο για το Helicopter αξίζει το live.

Στο επισημο site τους οι Bloc Party γραφουν οτι ερχονται 1η Ιουλιου στην Αθηνα για το charity event. Ξερει κανεις τιποτα σχετικο??

Ειναι σιγουρο πως θα ερχοντουσαν στα πλαισια του Coca Cola Soundwave (μην με κατηγορησετε για διαφημιση:p). Ε εφοσον το site τους λεει για 1 Ιουλιου, ε τοτε θα γινει

Mια μέρα μετά τους Slipknot δηλαδή; Θα λιώσουμε στις συναυλίες για ένα πενθήμερο…

αυτό:D

με φορείο θα με φέρουν:p

και μετά Hatebreed :smiley: