Bloc Party τον Ιούλιο στην Αθήνα

Εκτός από το 6 που αναφέρεται στο τελευταίο δελτίο τύπου ξέρουμε ώρα εμφάνισης Primal Scream? Στο μαισπέις της detox δεν βρήκα κάτι… Επίσης που είναι ακριβώς και αν έχει παρκάρισμα…

Είναι στο Παλαιό Φάληρο , απέναντι από τον παλιό ιππόδρομο.Για parking δε ξέρω , λογικά θα έχει.

Οριστε το πρόγραμμα της βραδιάς …για όσους δεν πάνε ΣΑΚΗ στο Καλλιμάρμαρο το βράδυ:lol:

Doors Open 18:00
LET’S TEA PARTY 19:00 - 19:45
LE PAGE 20:00 - 20:20
PRIMAL SCREAM 20:40 - 21:40
FLAKES 22:00 - 22:20
BLOC PARTY 22:40 - 23:40
LCD SOUNDSYSTEM DJ SET 00:00 - 01:15

Ωραίος… Πηγή, κάτι;

ξερει κανεις αν θα εχει εισιτηρια εξω απο το γηπεδο???

|
|
|
v

Δυστηχώς δεν τα υπολόγισα καλά και δεν θα έρθω…:frowning:

Καλά να περασετε όσοι πάτε όμως αν και ειναι σίγουρο…

Τι έγινε για πείτε…

αν και δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος να απαντήσω μιας και δεν είμαι και ο μεγαλύτερος φαν η συναυλία ήταν μια χαρά υπήρχε μια γενική καθυστέρηση μιας ώρας στο πρόγραμμα. Πρόλαβα 30 λεπτά primal scream οι οποίοι από τα όσα άκουσα μου φάνηκαν μονότονοι και όλιγον βαρετοί. Μετά βγήκαν κάτι έλληνες απο τον διαγωνισμό που δεν ήταν και κάτι το ιδιαίτερο.
Oi bloc party ήταν πολύ καλοί παίξαν για μια ωρίτσα αλλά το κοινό που είχε πάει μάλλον δεν είχε ιδέα γιατί ελάχιστοι ξέραν τα τραγούδια και οι περισσότεροι κάθονταν σαν αγγούρια. Πρέπει να ξενέρωσαν και οι άμοιροι απο την υποδοχή του κοινού το οποίο δεν πρέπει να ήταν πάνω απο 2500 άτομα και είναι κρίμα με τέτοιο φτηνό είσητήριο να μην μπορεί να γίνει sold out. Βρίζουμε για τις τιμές αλλά όταν γίνεται ένα καλό live σε εξευτελιστική τιμή ούτε καν που πατάμε τι να πω[-X

καταπληκτικοι οι primal scream, bobby gillespie απιστευτος.απο τις κορυφαιες αγγλικες ροκ ν ρολ μπαντες απο το 90 και μετα, παρα την αρχικη παγωμαρα εδειξαν ποσα απιδια παιρνει ο σακος και εκαναν ενα φοβερο λαιβ.

πολυ κακο για το τιποτα οι bloc party, ανευροι, ψωνισμενοι και λιγοι. εχω τα 3 αλμπουμς τους, δεν ειναι τιποτα σπουδαιο φυσικα, καλουτσικοι, αλλα live ηταν εντελως αδιαφοροι.

Ό,τι είπε, ακριβώς αντίστροφα :stuck_out_tongue:

Ελπίζουμε να ξαναδούμε Bloc μόνους τους στο Gagarin.

Ισχύει απόλυτα ότι η τιμή του εισητιρίου ήταν απίστευτα καλή αλλά ας σκέφτονται καλύτερα οι διοργανωτές την μέρα της συναυλίας, γιατί πως να το κάνουμε είτε γίνεται στην Μαλακάσα ένα λαιβ είτε στο κέντρο της Αθήνας Τετάρτη δεν βολέυει καθόλου σαν μέρα… Ωστόσο πιστεύω ότι η χαμηλή προσέλευση του κόσμου οφείλεται και στην όχι και πολύ καλή διαφήμηση της εν λόγω συναυλίας…Γιατί π.χ. πολλοί φίλοι μου που ακούνε μπλοκ πάρτυ και δεν πολυψάχνονται στο διαδίκτυο έμαθαν τελευταία στιγμή για το λαιβ…

Ρε πότε θα καταλάβετε οτι δεν υπάρχει συναυλιακό κοινό στην Ελλάδα!!Και μην ακούω περι μη διαφήμησης της συναυλίας γιατι και το ΜΤV το έπαιζε και το MAD επίσης κάθε free press είχε καταχώρηση του live και διαφήμηση!!8 euro για αυτές τις μπάντες ισοδυναμεί με τσάμπα αλλα και πάλι δεν θα γέμιζε!!Τεσπα…το live μια χαρά ήταν!!Primal Scream τα σπάσανε ενώ τους Bloc τους περίμενα καλλίτερους!!Τα Ελληνικά σχήματα τα βαρέθηκα απίστευτα και ειδικά τους Le Page!!

Η συναυλία μου άρεσε.Οι Primal Scream στην αρχή δεν μου άρεσαν αλλά στη συνέχεια άλλαξα γνώμη. Στην αρχή κάπως μου φαινόταν ο ήχος (κακός).
Οι Flakes , νομίζω είναι από την Πάτρα , δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσαν.Βέβαια καθόμουν στις κερκίδες και δεν τους έβλεπα από κοντά όταν εμφανίστηκαν μια και είχα κουραστεί από τους Primal Scream (είμαι και 37 χρονών τώρα πιά και ήμουν στο πόδι από τις 6:15).
Οι Bloc Party μου άρεσαν και ειδικά ο Kele Okereke (τραγουδιστής) ήταν πολύ επικοινωνιακός με το κοινό μιάς και ήταν η πρώτη εμφάνισή τους στην Ελλάδα.
Το πρόγραμμα δεν τηρήθηκε δυστυχώς , υπήρξε καθυστέρηση 1 ώρας και ενώ ήθελα να μείνω και στους LCD Soundsystem δεν μπόρεσα. Οι Bloc Party τελείωσαν στις 00:45 αντί για τις 23:40.
Η καθυστέρηση οφειλόταν στο μποτιλιάρισμα που βρήκαν στους δρόμους οι Primal Scream.
Από που έρχονταν;Δεν υπήρχε κίνηση στη Συγγρού.Εκτός αν έμεναν σε ξενοδοχείο των Βορείων προαστείων (υπάρχουν λίγα).
Η τιμή του εισιτηρίου πάρα πολύ καλή.Τι άλλο θέλουμε;;Εντελώς δωρεάν;Αυτό που με χαροποιήσε ιδιαίτερα είναι ότι οι εισπράξεις προορίζονται για τον καθαρισμό του οικολογικού πάρκου “Αντώνης Τρίτσης”.
Θα μπορούσε να έχει πολύ περισσότερο κόσμο.