Blue Oyster Cult - Live in Athens 2008

Οι Purple όταν είχαν παίξει το 2006 εκεί δεν είχαν εισιτήριο κάπου 50 ευρώ; Επειδεί δεν είχα κατέβει λόγω κόστους δεν είμαι 100% σίγουρος.

Ναι, έτσι είναι. Οι DP είχαν 50 ευρώ. Αλλά για αυτό έφταιγε η εταιρία. Πήγε να κάνει και κάτι άλλες τέτοιες ταρζανιές και τελικά μπήκε μέσα και έκλεισε. Και προφανώς καλά έπαθε.
Νομίζω η τιμή θα είναι λογική.

40 ευρά είναι καλά πιστεύω…

Και με 35 είμαστε και πολύ ικανοποιημένοι

παλι πολλα ειναι!
εγω πιστευω οτι 30 θα ειναι η καλη τιμη!

Nαι ρε, μιλάω πάντα με την προϋπόθεση ότι κάτω στην Αθήνα είμαστε πιο λεφτάδες και πρέπει να πληρώνουμε πιο πολλά!

:lol: :lol: :lol:

ναι για αυτο εμεις πληρωσαμε 48 τους motorhead Κ εσεις 40!:stuck_out_tongue: :lol:

με 40 ειδαμε cocker k scorpions me Uli!:wink:
αρα θα ειναι αστειο να τους βαλουν 40 μιας κ που ειναι οι blue oyster cult οχι οι Him για να παει οποιος νανε!:wink:

Α, για αυτό και δεν βρέθηκε κανείς να φέρει φέτος τους Purple ενώ έπαιξαν μέχρι και στα Τίρανα; 8O

Πάντως μεταξύ του καθόλου DP και του DP ακριβά προτιμώ το 2ο και έχω την εντύπωση πως δεν είμαι ο μόνος…

+1 8)

Το ανακοίνωσε η εταιρία που το διοργανώνει!

Ας ελπίσουμε σε ένα καλό εισιτήριο…

τωρα μπορουμε και “επισημα” να πανηγυριζουμε!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ειναι η ιδια εταιρια η οποια ειχε διοργανωσει το fly beeyond?
αν ναι ειχε παει κανενας απο δω περσι να μας πει πως πανε απο οργανωση οι τυποι? :slight_smile:

Εγώ πήγα James. Από οργάνωση δε ξέρω γιατί μπήκα προς το τέλος τζαμπα (πιο νωρίς δούλευα…). Μια χαρά μου φάνηκε και ο ήχος ήταν άψογος…

Εγώ πάντως προτιμώ το καθόλου γιατί και η εμκετάλευση έχει τα όρια της. Εάν βέβαια δεν έχεις ξαναδεί κάποιον που καίγεσαι τότε την υποχώρηση την κάνεις και τα σκας.

Ρε πείτε κανα δίσκο τους να ακούσω.

Με σειρά: “Agents Of Fortune”, “Fire Of Unknown Origin”, “Secret Treaties”.
Επίσης τσέκαρε και το “Heaven Forbid” που είναι το προτελευταίο τους και είναι λίιιγο metal!!!

Άψογη επιλογή. Ειδικά το ψιλουποτιμημένο Fire. Απλά θα πρόσθετα και το live Some enchanted Evening, η επανέκδοση ειδικά σπέρνει. Πρόσθετα live κομμάτια που δεν είχαν μπει στο lp και Dvd από την ίδια περιοδεία του 1978.

Ακόμα δεν έχω πάρει τη νέα έκδοση! Καλή ιδέα για τα Χριστούγεννα :smiley:

αψογοι οι προλαλησαντες αλλα πρεπει να προσθεσω και το spectres… αλλη δισκαρα κι αυτη… :wink:

Εγώ θα πρόσθετα και το Cultusaurus Erectus…Το θεωρώ πολύ καλό δίσκο και έχει μέσα και το αγαπημένο μου BOC κομμάτι το Marshall Plan.

Υπάρχει καμία περίπτωση να ανέβουνε και στην Θεσσαλονίκη ή να αλλάξει η κωλοημερομινία?:frowning:

ρε μην ακους τον φλωρο τον cozy! :lol: :stuck_out_tongue:
εαν δεν ακουσεις red and the black k Secret Treaties αστο καλυτερα!
επισης να ακουσεις τα Live on your feets or on your kneew k extra terestial live!