Blues Pills - Blues Pills

Εκπληκτικό. Είχα λιώσει το EP τους, το Devil Man, και παρά τις αλλαγές στα τραγούδια καθόλου δεν με χάλασαν. Ίσα ίσα που οι αλλαγές στο Devil Man ή το The River σου αφήνουν μια αίσθηση σαν καινούρια τραγούδια. Έφαγε το απαραίτητο λιώσιμο και το cd, έφυγε και μια προπαραγγελία μαζί, κυλάει όλο σαν νερό. Ξεχώρισα Black Smoke, Jupiter και Gypsy εκτός απο τα άλλα, τα ήδη κλασσικά (Devil Man).

Τρομερο το δισκακι, κυλλαει πολυ ευχαριστα, αντε με το καλο αν τους δουμε και ζωντανα
Παρ’ όλα ο ηχος του δε μου αφησε και τις καλυτερες εντυπωσεις αν παιζει κανα vinyl rip ας μου στειλει καποιος κανα pm

…αν και δεν μπορώ να καταλάβω τον χαμό, για μια ακόμα μια απ’τα ίδια μπάντα, θα την τσεκάρω για να καταλάβω τι έχασα μέχρις στιγμής…αν όντως ισχύει αυτό…η γνωστή κωλοτουμπίτσα:p :slight_smile: :!:

Quoted for truth…

Η αλήθεια είναι πως σε έναν δίκαιο (με τα δικά μου κριτήρια) κόσμο, αν έκανε τόσο χαμό το Blues Pills, δίσκοι σαν αυτόν -για να μείνουμε ακριβώς στο ίδιο ύφος- θα έπρεπε να κάνουν τον διπλάσιο χαμό. Αλλά δεν παύει να είναι ένα πραγματικά πολύ καλό άλμπουμ.

^^
Συμφωνώ.

Οι Graveyard την τελευταία φορά που κοίταξα δεν είχαν τραγουδίστρια την Elin. Ένα μάτσο μουστακαλήδες Σουηδοί ήταν. Γι’ αυτό στηρίζουμε Blues Pills all the way.

…αυτό ακούστηκε τολμηρό:p και υποσχόμενο:naughty:
…το άκουσα κιέρχεται η κωλοτούμπα…δίσκος που αξίζει και με το παραπάνω και είναι πάνω απ’τον μέσω όρο, των συγκεκριμένων πολλών κυκλοφοριών…δεν είναι ο ήχος που αγαπώ ιδιαίτερα, αλλά εκει μέσα έχει τραγούδια που αξίζουν
:):!:

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, πολύ ωραίος δίσκος και φοβερή η κοπελιά που θα την κοιτάει η Janis και θα χαμογελάει.
Αλλά η Nuclear Blast το προώθησε πολύ, ψάχνοντας πολύ το 2ο δικό της “Hisingen Blues”.

Όπως και να χει, από τις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς.

I second that και δηλώνω μεγάλος λάτρης Blues Pills. Αλλά το σωστό να λέγεται ε.

To Hisingen Blues είναι από άλλο πλανήτη. Κυκλοφορία 10άρι ακατέβατο από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Αλλά και εδώ έχουμε σπουδαία πράγματα, ας περάσουν και 3 χρόνια όπως για το Ηisingen και βλέπουμε που θα είναι το Blues Pills στις συνειδήσεις μας.

Blue Pills, Kadavar
και Orange Goblin= τι θα γράφαν οι Black Sabbath αν ειχαν γεννηθεί το 1980

Το άκουσα τόσο λόγω του χαμού. Τα πιο αργά κομμάτια του δίσκου τα γουστάρω ιδιαιτέρως. Γενικά όμως δεν θα μιλούσα και για αποκάλυψη. Ίσως δεν είναι και ακριβώς το στοιχείο μου βέβαια.