Blur

πως και δεν υπαρχει θρεντ για αυτους?(νομιζω).πολυ καλο συγκροτημα,απο τα καλυτερα του ειδους του.σας αρεσουν?ποιος ειναι ο αγαπημενος σας δισκος?

Ναι, μας αρέσουν, αλλά ρε παιδιά, κάνετε και καμιά πιο ενδιαφέρουσα εισαγωγή ως αρχικό ποστ. Να ψηθεί ο άλλος να γράψει και 5 πράγματα δηλαδή. Ποστάρετε καμιά φωτογραφία, ή δώστε κάποιο λινκ για βίντεο, ή βάλτε κάποιο poll ίσως. :wink:

Μεγάλοι στα '90ς, αυτοί και οι Oasis είχαν τα ηνία βασικά όλης σχεδόν της βρετανικής alternative σκηνής - που ονομάστηκε “brit-pop”. Αγαπημένα μου το καρακλασικό Parklife και μάλλον το Modern Life Is Rubbish.

Τι χαμός που είχε γίνει με το Song 2… Απο τα πλέον χαρακτηριστικά τραγούδια των '90ς, κατά τη γνώμη μου. (και ας βγήκε προς τα τέλη)

Πολύ καλή μπάντα, απολαυστικά ακατανόητοι στίχοι και ένας εξαιρετικός μπροστάρης, που έδωσε την αγουροξυπνημένη φωνή του στον 2D από τους λατρεμένους Gorillaz. Δυστυχώς , κρατάω μια πολύ κακή εντύπωση από εκείνη την εμφάνισή τους Rockwave, πριν δέκα χρόνια.

Αγαπημένος δίσκος ο ομώνυμος, γιατί κανένας άλλος δεν ξεκινά με το ?Beetlebum?!

Πρόσθεσα και ένα poll λοιπόν, για μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Αν και πλην 2-3 τραγουδιων δεν μου αρεσαν ποτε και δεν εκατσα να τους ακουσω,τους ευχαριστω μονο και μονο για τον damon albarn που εφτιαξε τους αγαπημενους απο μενα Gorillaz…

Λωλ, πριν τρεις μέρες ανακάλυψα τον τίτλο του τραγουδιού που τόσα χρόνια με πώρωνε και δεν ήξερα πώς λεγόταν και τώρα βλέπω θρεντ. Τεσπα, ναι, πέρα απ’ το Song 2 που ΓΑΜΑΕΙ δεν έχω ακούσει κάτι άλλο. :stuck_out_tongue:

+1

α ρε μπλερ. εδινες αλλο νοημα στο φιφα '98

:lol::lol::lol:

Στο '99 δεν ήτανε?

The song became quite popular upon its release in 1997 on college and modern rock radio stations in the USA. Due to its catchy chorus, mainly the word “Woohoo”, it has been licensed worldwide on numerous occasions. Its first and most notable appearance came as the title music for the hit video game FIFA '98

μιλαμε παντου εχει παιχτει!
Σαν τους σκορπιονζ.

poll ηθελα να βαλω αλλα το ξεχασα μετα ηιατι βιαζομουν λιγο.οσον αφορα τους oasis νομιζω οτι blur ηταν αρκετα καλυτεροι απο αυτους.αν δε κανω λαθος ειχαν και μια μεγαλη κοντρα με δηλωσεις επι δηλωσεων.
οι blur προσφατα εκαναν ενα ριγιουνιον με συναυλιες.

Moνο ενα τραγουδι τους εχω ακουσει το χιτακι song 2 που τα σπαει πραγματικα!

να ακουσεις και τα υπολοιπα!βασικα οι μπλερ δε ξερω μ αρεσουν πολυ περισσοτερο απο οεσις(εννοειται)

Εγώ πάλι προτιμώ τους Oasis, περισσότερο απο Blur. (με διαφορά θα λεγα) Είχα ιδέα να το κάνω και poll παλιότερα κιόλας…

Ω, ναι!
Το καλύτερο FIFA όλων των εποχων με διαφορά!

Fatboy Slim - Rockafeller Skank :wink:

Χωρίς να τους έχω ψάξει πολύ, τους βρίσκω βαρετούς. Ίσως φταίει το ότι δεν είμαι αυτού του στυλ, όμως δε μπορώ να τους ακούσω σπίτι μου (ίσως σε κανά κλαμπάκι για λίγη ώρα, μόνο αύτό όμως).

Οι Blur ποτε δεν μου αρεσαν, αντιθετα η πορεια του κυριου Albarn μακρια απο Blur ηταν αλλο πραμα gorillaz, the good the bad and the queen απολαυστικοι.
Προσευχουλες μηπως και παει o Graham Coxon στους Babyshambles :papas:

+1 για τον Albarn.blur παλι πολυ κακο για το τιποτα κατα δικια μου ταπεινη αποψη.δεν αντιλεγω οτι με το σονγ 2 ξεδινεις αλλα δν ειναι αρκετο…

Box set με τα άπαντα των Blur

http://www.rocking.gr/news/Box_set_me_ta_apanta_twn_Blur/12609/

πιθανον το καλοκαιρι τελος

Ευτυχως δεν ήρθε το τέλος το καλοκαίρι,και αυτό το καλοκαίρι θα οργώσουνε τας ευρώπας. Δεν θεωρώ και πάρα πολύ απίθανη μια σταση στα μέρη μας κάτι σαν τους pulp.

καθε μια/δυο μέρες ανακοινώνουν και festival,το πιο κοντά σε εμάς αυτή την στιγμή είναι το sziget . Let’s wait and see!