Boards of Canada-Tomorrow's Harvest[2013]

Άντε γεια ηλεκτρονική μουσική

Σινγκλάκι

Ιδιαίτερη προσοχή σε New Seeds που γίνεται χαμός.

Μεγάλη χρονιά για την ηλεκτρονική σκηνή η φετινη.
Εχουμε δει μέχρι ώρας 2 γιγαντιες πρωτοποριακές κυκλοφορίες, και μάλιστα αρκετά diy.
Κυκλοφορίες στο σύνολο τους και όχι απλους δισκους…

ειναι καυλα.

εικοσι φορες απο χτες και στα διαλειμματα παιζουν Collapse kai New Seeds αλλες εικοσι μεχρι να ξαναβαλω το αλμπουμ.

ενα κομματι που ακουσα δεν τρελαθηκα αλλα θα τσεκαριστει σωστα ολο το αλμπουμ8)

Αν και καλοκαιριάτικα δεν πολυτραβιέται, εδώ μέσα υπάρχουν μεγάλες στιγμές.
Αυτό μόνο με κανα δυό ακροάσεις στο πόδι.
Κάτι συμβαίνει εδώ…

Το ένα αυτό (φαντάζομαι), και το δεύτερο…;

To Knife αν και κυμαίνεται σε αρκετά πειραματικά μονοπάτια.

Εεε… αυτό λίγο που άκουσα δε μ’άρεσε :wink:
Βασικά περίμενα να λέγατε κανα James Blake, το οποίο είναι λίγο [COLOR=“Magenta”]κάπως[/COLOR] αλλά μ’άρεσε, ή κανένα άλλο για να σκαλίσω!

Ας το ξαναπώ άλλη μία γιατι αρχίζω και το συνειδητοποιώ, εδώ μέσα γίνονται ΜΕΓΑΛΑ πράγματα…

+το νέο Autechre επίσης το οποίο δεν το έχω ακούσει.

[I]New Seeds[/I] λοιπόν μιας και ανέβηκε και στο youtube.

παιδιά ρίξτε και με ματιά στο τι έγινε εδώ και έναν μήνα πριν την κυκλοφορία του δίσκου.
ηχητικά κάλυψε κάθε προσδοκία, δεν έμεινε κανένας παραπονεμένος.

Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με Boards of Canada αλλά αν μπορεί ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί να θεωρήσω πως ισχύει η παραπάνω φράση, όταν δεν υπάρχει εδώ μέσα παρά μόνο μια αναφορά, κι αυτή σε λίστα, για το τεράστιο περσινό Αctress, που αγγίζει επίπεδα τα οποία μόνο ο Βurial κι ο Ζomby πιάνουν.

νταξει υπερβολη ηταν.

δοκιμασε:

2! ήμουν και εγώ που φώναζα για actress! caves of paradise και τρελαίνομαι!
και +1 σε συνέντευξη στην κεντρική του rocking, που τον είχε αναφέρει ο fatnastikoi hxoi όταν τον είχα ρωτήσει ποιους νέους καλλιτέχνες γουσταρίζει :stuck_out_tongue:

και ξανά λέω

και συνεχίζω
οι BoC έχουν ιστορία, είτε με τον επιδραστικό ήχο τους είτε με τις πρωτοποριακές παραγωγές τους.
ηχητικά έβγαλαν έναν τρομερό δίσκο.
στο σύνολο του όμως είναι πολύ μεγάλη κυκλοφορία.

είναι ένα πράμα σαν να λένε, “γατάκια, όταν εμφανίζονται οι μεγάλοι κάντε μόκο”.

αλλά ναι, το “άντε γεια ηλεκτρονική” είναι υπερβολικό

[CENTER]





[/CENTER]