Bob Dylan @ Malakasa June 2014

Middle Age…

Πιο σοβαρός άνθρωπος πάει Μαλακάσα να δει τον bob dylan με χαλασμένη φωνή και να πληρώσει κανα 50αρι όπως έγινε το 2010…αλλα θα μου πεις εδώ υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που θεωρούν την Χρυσή Αυγή αντισυστιμικό κόμμα #-o

Dark Knight είμασταν αρκετοί οι “ασόβαροι άνθρωποι” που πήγαμε το '10 στη Μαλακάσα και ευχαριστηθήκαμε με το παραπάνω μία εξαιρετική συναυλία και ας ήταν η φωνή του Dylan “χαλασμένη” (ναί, δεν έπιανε τις ψηλές που έπιανε στα 60s!!! #-o:lol:), μία σπουδαία μπάντα με έμπειρους Αμερικάνους παιχταράδες και ένα είδος μουσικής που στην Ελλάδα δεν πολυβλέπει κανείς τακτικά.
Ας έρθει και εμείς εκεί θα είμαστε πάλι!
Για τους υπόλοιπους θα ξανάρθουν οι Maiden! :slight_smile:

γενικα αν δεν ανακοινωθει ας μη μιλαμε τζαμπα

Post of the year

Φίλε οι Maiden δεν πρόκειται να ξανάρθουν για το λόγο ότι στην Ελλάδα δεν γίνονται πλέον ακριβές συναυλίες-παραγωγές. Οι συναυλίες που κλείνονται είναι των λίγων χιλιάρικων. Στα πλαίσια των λίγων χιλιάρικων εντάσσεται και η συναυλία του Bob Dylan. Οι Iron Maiden παίζουν στα μεγαλύτερα φεστιβάλ παγκοσμίως και με κασέ 700.000 ευρώ απλά δεν έρχονται Ελλάδα. Οι καλλιτέχνες που έρχονται στη χώρα μας εν έτει 2014 είναι μικρομεσαίου βεληνεκούς ή κάτι βετεράνοι σαν τους Bob Dylan (73 χρονών) και Scorpions οι οποίοι είναι πάνω στο πτώμα τους και καλπάζουν. Καλά να περάσεις αν πας στη συναυλία αλλά καλό είναι να ξέρουμε πώς έχουν τα συναυλιακά δρώμενα στην Ελλάδα του σήμερα.

Ενω οι Maiden ξερω γω στο ανθος της ηλικιας τους… υπαρχουν ΜΟΝΟ 39 χρονια!!!

Εντάξει μωρέ οι Maiden δίνουν τα πάντα πάνω στη σκηνή όμως, θα τους δεις στα 60 τους αλλά θα οργώνουν την σκηνή, δεν είναι το ίδιο

ο ντιλαν στα νιατα του εκανε στειτζ νταιβινγκ και παρασουτινγκ και το κοψε λογω ηλικιας;;;

…και wall of death…μόνος του! Τόσο μπροστά…

θα μπορούσε η κατηγορία “Συναυλίες” του φόρουμ να μετονομαστεί σε “Συναυλίες και σύγκρισή τους με τους maiden”…

Aφηστε και το αλλο… Αυτος ο κωλογερος ο Dylan εχει ως κραχτη τα παλια του κομματια στις συναυλιες του ενω οι Maiden… oops, λαθος

Η συναυλία του Dylan το 2010 δε βλεπόταν ούτε στη φυλακή ρε.

μια χαρα συναυλια ηταν το '10 στη μαλακασα, με 35 ευρω εισιτηριο κ οχι 50… μπορει η φωνη να ηταν σε χαμηλο εως μετριο επιπεδο αλλα το feeling να βλεπεις το dylan ηταν που μου’μεινε…
ας ανακοινωθει πρωτα κ το σκεφτομαι…

κ εγω με maiden ξεκινησα, κ θελω να ερθουν γιατι τους εχω δει μονο μια φορα αλλα ρε παιδια ελεος με την κλαψα…

Μακάρι να ξαναρθει να παμε …

Ήμουν μέσα η πιο αποτυχημένη συναυλία ever [-X

Παντέλο δεν ξέρω αν ήσουν φυλακή ή Μαλακάσα το '10 :stuck_out_tongue: αλλά εδώ διαφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Ήταν πολύ χειρότερα απ’ ό,τι περίμενα ρε Γιώργο, απογοήτευση. Δεν τον είχα ξαναδεί κιόλας και για πρώτη (και τελευταία μάλλον :lol:) φορά, δε μου είπε τί-πο-τα.

άκουσα επίσης ότι γενικά δεν είπε τί-πο-τα… πέρα από τα τραγούδια του… :stuck_out_tongue:

λιγο σεβασμος.