Bob Dylan: Together Through Life

Δεν βρήκα topic οπότε ξεκινάω να αποθεώνω εδώ την νέα δισκάρα του Dylan !!!
Στατιστικά μιλώντας υπάρχει πιθανότητα περίπου1% να μην βγάλει αριστούργημα και εννοείται πως ο δίσκος ανήκει στο 99% :slight_smile:

  1. “Beyond Here Lies Nothin’”
  2. “Life Is Hard”
  3. “My Wife’s Home Town”
  4. “If You Ever Go to Houston”
  5. “Forgetful Heart”
  6. “Jolene”
  7. “This Dream of You”
  8. “Shake Shake Mama”
  9. “I Feel a Change Comin’ On”
  10. “It’s All Good”

ένα προς ένα τα τραγούδια είναι εκπληκτηκά και μουσικά πολύ διαφορετικά από οτιδήποτε έχει κανει, τουλάχιστον την τελευταία δεκατία. Όλα τα κομμάτια έχουν ακορντεόν και οι στίχοι είναι σχεδόν όλοι σε συνεργασία με το Robert Hunter, νομίζω κάτι πρωτόγνωρο για δίσκο του Bob. Ίσως ο καλύτερος δίσκος της χρονιάς για μένα (μεχρι στιγμής, αλλά δν αναμένω και καμοιά αλλη συγκλονιστική κυκλοφορία, εκτός αμα οι Aerosmith αποφασίσουν να βγαλουν άλμπουμ…)

Highlight το Life is Hard, το οποίο έγραψε για μια ταινία και έγινε η αφορμή για να γράψει το (αναπάντεχο) αυτό άλμπουμ.

να και μια πραγματικά εφ’ όλης της ύλης συνέντευξη του Dylan (από το νέο άλμπουμ στους Aerosmith και από τον Obama στην Dolly Parton)
http://www.bobdylan.com/#/conversation?page=1

Θα τον δω σε 6 μέρες:D8)

Το πρώτο άκουσμα με άφησε υπερικανοποιημένο!Μάλλον το έκανε το θαύμα του πάλι…

Αρκεί να καταλαβαίνεις ότι κάπου εκεί στα 80ς οι πιθανότητες ήταν ανάποδα…

Το καινούργιο δεν το έχω ακούσει ακόμα αλλά είμαι επιφυλακτικός γιατί και το Modern Times το αποθέωναν όλοι και εμένα μου φάνηκε πολύ τυπικό και μέτριο.

80s???:-- κυκλοφορούσε άλμπουμ στα 80’s??? :–άντε καλέ:–
όχι τα στατιστικά είναι ίσως λίγο exaggerated αλλά κρίνωντας από την τελευταία τριάδα πραγματικά αυτό πιστεύω. Τέσπα γουστα είναι αυτά, το άλμπουμ είναι καλύτερο από το Modern Times, ίσως και από το Love & Theft, αλλά στοίχημα ότι δν 8α τ αποθεώσουν τόσο…

Και γαμώ την γκρίνια μ γτ δν τν φέρνουν ελλάδα, νμζ είναι από τις συναυλίες με εγγυημένη προσέλευση…

τον είδα σήμερα εξαιρετικός, δεν τον περίμενα τοσο καλό για την ηλικία του αλλά γαμώτο πλήρωσα 50ευρώ, εεε βάλε και καμία οθονούλα να σε βλέπουμε και εμείς που δεν είχαμε 160… τον εβλεπα σε μικρογραφία, βασικά μόνο την καπελαδούρα εβλέπα :stuck_out_tongue: ευτυχώς μας αποζημίωσε ο ήχος και ότι ήταν σε καλή μέρα:D

Τι να πω για αυτον τον ανθρωπο τωρα…τι να κρίνω…Το έχω ακούσει πολλές φορές το Τοgether Through Life, το έχω λατρέψει…Νομίζω ότι ήταν πιο πολύ του γούστου μου το Modern Times πάντως…Θα επανέλθω με περισσότερα, και ελπίζω η όποια αντικειμενικότητα (η ποια?:p) να μην πάει εντελώς περίπατο…