Body Count

Ice-T is the king!!!Τρομερή μπάντα κυρίως λόγω λογικής και atttitube.ΌΠοιος δεν έχει ακούσει να το κάνει αμέσως.


εχω ακουσει τον κλασσικο δισκο.ημουνα και πορωμενος πιτσιρικας με βανταμ και το universal soldier που χει soundtrack το body count και ελιωνα το δισκο (κασσετα) καθημερινα.ειχε μερικα καταπληκτικα κομματια,εισαγωγη φοβερη και στιχοι γεια μας.
bowels of the devil!!! :metal:

Σε πάω πολύ εσένα:D

Εντάξει τι να πώ,απλά κορυφαίοι είτε στα πιο ραπ είτε στα μεταλλάδικα τους…

μερικά ακόμα κομμάτια


προσφατα πετυχα ενα λαιβ τους σε ενα σαιτ απο ενα κλαμπ.
και οταν βγαινουν στη σκηνη παιζει το ομωνυμο απο sabbath!!!respect απλα!!!

ελεος μλκ ομως ε? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ή σταλονε ή σβαρτσενεγκερ ρε, τι βανταμ???

Υπέρτατη μπάντα!!!

Cop killer και τα μυαλά στα κάγκελα…:smiley:

Eτσι.Δυστυχως ομως μετα την εμφανιση του ice-t σε διαφορες σειρες/ταινιες οπου παιζει το μπατσο(και τον καλο μαλιστα)δεν ξερω κατα ποσο τον παιρνεις στα σοβαρα οταν το τραγουδαει σημερα.Παραμενει κλασσικο παντως.

Body Count Φοβεροι και μου αρεσει αν εχει ακουσει καποιος την διασκευη απο jimi hendrix το hey joe απλα…:respect: =D>

Το ομώνυμο έχω ακούσει μόνο και απλά γαμάει!

που ν’ακουσεις και τ’αλλα.Εκει να δεις.

Μόνο το Cop Killer έχω ακούσει και μ’ αρέσει αρκετά! Απαγορεύθηκε απ’ όσο ξέρω μετά από λίγο καιρό αφ’ ότου κυκλοφόρησε.

εχουν πεθανει καποιοι απο αυτους που επαιζαν στη μπαντα ε?(εκτος του ice-t βεβαια…)

Η εκδοση του body count με το cop killer ειχε αποσυρθει απο την αγορα μερικες βδομαδες αφου κυκλοφορησε(οι κοπιες που το εχουν ειναι σπανιες)αυτο ομως δεν εμποδισε τη μπαντα να κλεινει ta live της με αυτο.Υπαρχει και διασκευη απο soundgarden.

O beatmaster V(τυμπανα) απο λευχαιμια το 1996,ο mooseman(μπασο)απο πυροβολισμους σε εμπορικο κεντρο το 2001(ο iggy pop με τον οποιο ειχε ηχογραφησει και περιοδευσει του αφιερωσε το beat em up),και ο d-roc απο λεμφωμα το 2004 λιγο καιρο μετα την ανακοινωση της επαναδραστηριοποιησης των body count.Τυφλα να 'χουν οι ramones μ’αλλα λογια.Το 1997 αν δε κανω λαθος ηρθαν και για live στο ροδον τυχεροι οσοι βρεθηκαν

Ντάξ, έπαιξε εκεί αλλά και πάλι, η συγκεκριμένη σειρά είναι αρκετά διαφορετική απο το κλασσικό ‘‘μπάστος άγριος και κακός μαμάει το κόσμο όλο’’.:-k

Όπως και να έχει, αυτές τις μέρες έχω στο repeat Cop Killer, She hates me, The winner looses, κτλ, ενώ πέρα απο body count λιώνω και ότι βρώ απο το Original Gangster, ειδικά το Midnight (σίγουρα θα το ξέρεις). Θεούλης, τι να λέμε τώρα :slight_smile:

μνημειο :

νταξ τι να λεμε τωρα

ιστορικες στιγμες

o ice-t να αναφερει λεξεις οπως dri και slayer!!!

To ομώνυμο άλμπουμ είναι έπος από τα λίγα.

Θυμάμαι στο γυμνάσιο έγραφα μια έκθεση και τελικά “διασκεύασα” το Momma´s Gotta Die Tonight. H Κ
καθηγήτρια φρίκαρε και κάλεσε τη μάνα μου στο σχολείο για εξηγήσεις.

Ιστορικές στιγμές!!

χαχαχαχαχα

θεος!!!

subir fotos

Δισκάρα

2 Likes