Bolt thrower 29 & 30 μαϊου 2010(θεσσαλονίκη & αθήνα)

Mπηκα και εγω για κανα μισαωρο, ειδα 6-7 κομματια!!!
Γενικα, δεν ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες, κατα τα αλλα καλα ητανε, αυτοι που τους γουσταρουν πρεπει να καυλωσαν, γτ παιξανε παρα πολυ καλα!

τιμια true liveara

Aπό τα πιο συγκινητικά live που έχω παρευρεθεί

Και ανακοινώνω περήφανα πως είναι η πρώτη πρώτη φορά σε τόσα χρόνια που έδωσα ξύλο και δεν έφαγα!
Το αποτέλεσμα ήταν εντυπωσιακό, μου έχουν πρηστεί οι αγκώνες, ο ένας ανήκεστα - δεν μπορώ να τεντώσω, να λυγίσω, να σηκώσω ή να σφίξω πράγματα με το αριστερό χέρι…:thumbup:
άλλη φορά θα κάθομαι να τις τρώω

σκοτωμος…

Μαλακα Καρλ…
τα ξυδια ΜΕΤΑ τη συναυλια…
ΜΕ-ΤΑ!

Έκανε παρέα στο Cenotaph:p:p

Σπέρματα και αίματα παντού, τα υπόλοιπα τα λέμε από αύριο.

At First Light

πονος.

Έτσι, πόνος.

Είχα την αίσθηση ότι έπαιζαν ώωωρες και ώρες, δεν πρόλαβε να μου λείψει κανένα κομμάτι.
Στο μέτρο που δεν ήταν εφικτό να παίξουν δισκογραφία δηλαδή.
Επιπλέον έπαιξαν αρκετά περισσότερα από όσα έχουν παίξει οπουδήποτε αλλού, απ’ ό,τι έμαθα.

ωραιο το λαιβακι.
δεν τρελαθηκα κιολας αλλα μια χαρα περασα.
Invercity μου ζεσταναν το σβερκο αν και δεν ειναι του στιλ μου (φωνητικα:?)
Suicidal !!! πολυ γαματοι οι θρασαδες!!! πρωτη φορα τους ειδα λαιβ. λιγο αχωνευτη φατσα ο τραγουδιστης αλλα το διορθωσε με το μπλουζακι :p!
Bolt Thower…
πολυ γαματη εμφανιση. με εντυπωσιασε τρελα ο ηχος. σαν να ακουγα το cd.

οσο για το κοινο… ακουγα πολεμος και πολεμος!
πολεμος μονο ηχητικα γιατι στο πιτ ενα βιαιο πιτ ηταν. τιποτα περισσοτερο. εγω περιμενα νεκρους σημερα:p
ειδα και το μισο φορουμ εκει μεσα
hail στον crowdserfer σοντο!!!

btw, στον εξώστη είδε κι άλλος την εγκυμονούσα ή μου χει πειραχτεί το οπτικό νεύρο?

@almighty c
αυτό.τά’πα.το καλύτερο live αυτής της περιοδείας τους άνετα.
πάντως βρήκα σοφή την επιλογή μου να πάω στον εξώστη.:pΞΥΛΟ!
επίσης έχω την αίσθηση πως είδα τον bleedin history κάπου μπροστά και δεξιά κοντά στα ηχεία να 'φχαριστιέται το live.8)
τώρα δεν ξέρω,μπορείνα κάνω και λάθος.μόνο από τις φωτογραφίες του φόρουμ τον ξέρω…:stuck_out_tongue:

DESTROYER ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙ ΕΙΣΑΙ???ΠΟΝΑΩ ΠΑΝΤΟΥ!!!ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ Κ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΠΙΟ ΠΙΣΩ!!!ΑΞΙΖΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΜΟΝΗ ΑΥΤΟ ΤΟ LIVE ΠΑΝΤΩΣ!!!ΓΑΜΩ!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Γαμάτοι όπως πάντα οι Bolt Thrower, κλασσικά σκατένιος ήχος, σημα κατατεθέν Γκαγκάριν και απαράδεκτες συνθήκες. Τίμιο λαιβ, δεν ξενερώνουμε ποτέ αλλά τραβάτε δείτε τους έξω για να βιώσετε την εμπειρία Bolt Thrower 100%
Ψιλοξενέρωτο κλασσικά το κοινό, αν και δεν αδικώ. Τόσο σαρδέλες που ήμασταν εκεί μέσα ούτε χώρο για headbanging δεν είχαμε.

Μα και εγώ έτσι το περίμενα…ξεκιναει ωραία και καλά
και λέω : OΠΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ…
αλλά…δυστηχώς μόνο cenotaph (όχι οτι με χάλασε το κομμάτι):8)8)8)8)8)
Η ουσία είναι μια και ο μπακλαβάς γωνία Υ-Π-Ε-Ρ-Ο-Χ-Ο live.
No Guts No Glory!!!

at first light

powder burns

no guts no glory

for victory

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ
ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΝΤΑ

αφησαμε τα κοκκαλα μας εκει
φοβερο λαιβ
η διαρκεια του λαιβ αν και θα μπορουσε να θεωρηθει μικρη
πιστευω δεν αφησε κανεναν παραπονεμενο
τσιμπησαμε και το μπονους κομματι μας
τελεια

αν και εχω την εντυπωση οτι το μισο γκαγκαριν πηγε μονο για λεει οτι πηγε/για τον τζερτζελο/γιατι πηγε το ταιρι του/γιατι ειχε τσαμπα εισοδο

η ζεστη εκανε τα πραγματα κολαση
αν και μπροστα που πηγα ειχε καλο εξαερισμο

τελος
ας δουνε οι διοργανωτες
πως με μια λογικη τιμη
μπορει να γινει σολνταουτ ενα λαιβ

Καλυτερος ηχος σε κλειστο χωρο εβερ απο οσα εχω δει εγω(σοβαρα εκει που ημουν ηταν γαμημενο cd),νευρο που δε συναντας σε καθε λαιβ και γενικα για μενα δικαιωσαν το μυθο που εχει χτιστει γυρω τους,την απαιτηση να τους φερουν και ολο τον pre-live ενθουσιασμο απ τους γνωστους φορουμιτες:p Στα 3 καλυτερα gigs που εχω παει,θα μεινει χαραγμενο στο σβερκ…εε,στο μυαλο μου!ΑLL HAIL THE ΦΑΚΙΝ BOLTS!:bow:

cheers tο Νεκροκεμπαπ και Deathster που ειδα πρωτη φορα:)

Οπου και να γυριζες να κοιταξεις εβλεπες χαμογελα και ξυλο (οκ, προς τα πισω “εκοβε” λιγο το ξυλο).
Και γαμω τα λαιβ!! Τρομεροι οι Inveracity, ορεξατοι οι Suicidal.

Φερτε Bolt Thrower ΞΑΝΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

highlight: Το crowd-surfing του τυπου με το σπασμενο ποδι και τις πατεριτσες, και του τυπου που εφτασε πισω μεχρι το μπαρ!!! :lol: #-o

Νταξ δεν ειναι απο τις μπαντες για τις οποιες τρελαινομαι αλλα το λαηβ ηταν αλλο πραμα… Χαμος στο ισωμα. Πανω ηταν πιο ησυχα, κατω φανταζομαι θα εγινε της καργιολας. Τετοια live θελουμε \m/
πινκς στους φορουμιτες που γνωρισα :smiley:

Μολις γυρισα… Και ποναω

εγώ εξώστη δεξιά δεν τρελάθηκα με ήχο.

α, btw, με τόσο κόσμο δεν θα ταν άσχημη ιδέα να παίζανε κ αύριο…