Τέρμα και οι Bolt Thrower?

Απόλυτος σεβασμός για τους Bolt Thrower!!! Πόσες μπάντες θα το έκαναν αυτό? Μακάρι να τους έρθει πάλι η έμπνευση. Τέτοια συγκροτήματα τα χρειαζόμαστε. Ελπίζω να είναι παροδική φάση.

Βοlt Thrower=Δυναμη…Τετοιες μπαντες τις χρειαζόμαστε…

Θα συμφωνήσω

Θαααα δουμε… ισως παρει παλι μπρος το πραμα…

krima re gamwto kai vgazan poly wraious diskous :S

“In A World of Compromise…Some Don’t!”

Απο το τελευταιο τους αλμπουμ.Οι ΒΤ ειναι τεραστια μπαντα οτι και να λετε μερικοι μερικοι.
Τι παει να πει το οτι δεν θα το εκαναν αν εβγαζαν εκατομμυρια ?
Δεν ειναι ολες οι μπαντες Maiden & Metallica.Ισως και οι ΒΤ να ειχαν γλυκαθει απο τα λεφτα
αν και δεν νομιζω να τους εμενε και τιποτα γιατι θα τα εκαναν στρατους στο Warhammer.

Σίγουρα θα με κράξετε αλλά θέλω να το πω.
Οι ΒΤ είναι τεράστια μπάντα πράγματι,αλλά όχι για την ιδεολογία τους.Για τη μουσική τους.Δλδ αν ήταν να ασχολούμαστε τόσο πολύ με ιδεολογίες δε θα ακούγαμε ποτέ μπάντες τύπου deicide(των οποίων η καραγκιοζιά αγγίζει τα όρια της βλακείας) ή venom (i drink the vomit of the priest…μπράβο μεγάλε,όταν έρθει η ώρα θα σε φωνάξω να μου κάνεις baby sitting.ίσως να ψηθείς να φας και το εμετό του μωρού μου…) ή darkthrone( quintessense-επίτηδες διάλεξα ένα τραγούδι στο οποίο έχει βάλει το χέρι του ο vikernes,μ’ ένα σμπάρο 2 τρυγώνια- και στίχους κομπλεξιματία 800 κιλών…αλλά ΓΑΜΑΤΗ μουσική).Η τι σχέση έχει πχ η ιδεολογία που προβάλλουν οι morbid angel με την αντίστοιχη των savatage.Αν ήταν έτσι θα ακούγαμε πολύ περιορισμένα πράγματα.Μην τρελάθουμε κιόλας…Καλή φάση οι στίχοι,και ο προβληματισμός αλλά 1)έχω προ πολλού περάσει την ηλικία του προβληματιμού 2)βλέπω τα πράγματα πολύ λιγότερο ρομαντικά.Δε με νοιάζει γιατί κάνεις τι.Με νοιάζει ο επαγγελματισμός.
Και κάτι ακόμα,αυτό που όλοι λέτε “ξεπουληθηκαν (ή όχι στην περίπτωση μας) για τα φράγκα” εγώ το λέω απλώς οικονομικό κίνητρο.Και ίσως αν είχαν από αυτό οι BT να μην είχαν αποφασίσει να μπουν στον πάγο, στερώντας από όλους μας την θεϊκή μουσική που παίζουν.Γιατί στο τέλος τέλος δε θέλω να τους θυμάμαι ώς τη μπάντα που δεν ξεπουλήθηκε αλλά την ακούω μέχρι να μου ανοίξει το κεφάλι στα 2 από τη μπετονιέρα/σαπίλα τους.

Εγώ απλά να πεταχτώ κάπου εδώ και να πω ότι οι Bolt Thrower δεν διαλύθηκαν ούτε μπήκαν στον πάγο. Απλά δεν προχώρησαν τον δίσκο που ετοίμαζαν. Ξαναδιαβάστε τη δήλωση τους.
Όσο για τα ιδεολογικά, ούτε οι Bolt Thrower, ούτε οι Darkthrone, ούτε οι Burzum πρεσβεύουν κάτι μέσα από την μουσική τους (εκτός ίσως του σατανισμού οι δύο τελευταίοι και όλη black metal σκηνή βασικά), οπότε κακώς αναφέρθηκαν εδώ.

Ε ναι σ’ αυτά αναφερόμουν.

Συμφωνώ απόλυτα μ’αυτο το post, εκτός απ’το σημείο για τον επαγγελματισμό. Πιστεύω οτι ο DIY χαρακτήρας πολλών κυκλοφοριών είναι αυτός που κάνει τη διαφορά(μουσικά) στις μέρες μας. Φυσικά δεν απορρίπτω ούτε τα τίγκα επαγγελματικά συγκροτήματα, αλλά τα περοσσότερα διαμάντια είναι ημι-ερασιτεχνικής φύση και πραγματικά είναι κάτι που έλλειψε αρκετά! Φυσικά αναφέρομαι για extreme metal μπάντες. 'Οσο για τους Β.Τ. η λέξη “ξεπουλήθηκαν”, απλά δεν υπάρχει. Μετά απο τέτοιες δισκάρες που έγραψαν(+ ο,τι γράψουν στο μέλλον), καλά κάνουν και “προσπαθούν” να βγάλουν έξτρα χρήματα. Απλά το αξίζουν!! Αν ο Cronos κάνει babysitting, τοτε θα τον προσλάβω κι εγώ! “i drink the vomit of the priest…μπράβο μεγάλε,όταν έρθει η ώρα θα σε φωνάξω να μου κάνεις baby sitting.ίσως να ψηθείς να φας και το εμετό του μωρού μου…” χαχαχα!! απλά θεϊκό!

Που προσπαθούν να βγάλουν φράγκα οι Bolt Thrower ρε παιδιά? Μην τρελαθούμε κιόλας! Εδώ ολόκληρο Wacken τους ζήτησε να παίξουν live και αρνηθήκανε.
Μάλλον το αντίθετο προσπαθούν. Μπορεί να μην είναι DIY μπάντα, αλλά έχουν εντελώς οπαδικό χαρακτήρα.

Εγώ απλά ήθελα να πω πως όταν πουλάς πολύ, τότε και οι συνθήκες είναι διαφορετικές. άντε να πεις εσυ στην εταιρία σου που μυρίστηκε φράγκα πως επειδή το άλμπουμ σου δεν θα είναι κορυφαίο δεν πρόκειται να το ηχογραφήσεις. σε κρεμάσανε. δεν λέω μαγκια τους, αλλά τους έπαιρνε και το κάνανε.

Mα αυτό λέμε.ότι δεν κοιτάνε τα λεφτά.αλλά ότι ίσως αν τα κοιτούσαν λίγο ρε παιδί μου,ίσως να ταν καλύτερα

Έτσι απλά…

Τρομερή παρομοίωση…πραγματικά!!!

Εγώ θα πώ ένα πράγμα μόνο για τον συγκεκριμένο δίσκο…εκεί που καθόμουν πρίν κανένα χρόνο και βάλε παίρνει το μάτι μου το Those Once Loyal… λέω “όπα…Bolt Thrower…για να δώ σε τι φάση βρίσκονται τα παληκάρια.” ,με το Warmaster μεγάλωσα αλλά μετά άρχισα τους Beatles και την ηλεκτρονικίλα και τους έχασα…όπως έχασα επαφή με το metal μετά το 1995 γενικά δλδ…τέσπα…και ακούω το album…8O8O8O

HOOOOOLLLLLLLYYYY SHIIIIIIIIITTTTTT

Τέτοιο heavy πατατράκ δεν έχω πάθει ποτέ, ποτέ όμως…από τότε , εδώ και ενάμιση χρόνο δλδ, έχω πάρει σβάρνα ΟΛΕΣ τις metal κυκλοφορίες που έχασα τόσα χρόνια, ακούω metal ασταμάτητα πάλι, μέχρι και metal hammer πήρα δηλαδή στα 32 μου!!!

Αφού πήγα και έσκασα 80 ευρώ για το βινύλιο του Those Once Loyal και δεν έχω και πικάπ, αμόκ που ακόμα δεν μου έχει φύγει, μιλάμε ότι επαναπροσδιόρισαν τον metal ήχο μέσα μου , αφού καθόμουν και αναρωτιόμουν." μα είναι δυνατόν? είναι δυνατόν να ακούω εν έτη 2007 κάτι τόσο κλασικό και τόσο καινοτόμο ταυτόχρονα? και πάρε κοπάνημα με το Killchain…

Μπορεί να υπερβάλλω για κάποιους αλλά εμένα αυτό το άλμπουμ μου ξύπνησε μέσα μου το ζωό που κοιμόταν χρόοοονια…άρπαγμα από το σβέρκο χωρίς δεύτερη σκέψη…

Ti να υπερβάλλεις καλε???Μπράβο και ξαναμάνα μπράβο.Έτσι να γουστάρουμε…Σπασταααααααααααααααααααrrrrrrrrggggggggggggggggghhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Ο δισκος μαλλον θα βγει… το πότε ειναι αλλο θεμα… break κανουν οι ανθρωποι…

de 8a mporousa na to po kalytera…gia mena OLOI tous oi diskoi spernoun…:respect:

Και όμως είναι γεγονός! Οι Βρετανοί extreme metallers Bolt Thrower θα μπουν ξανά σε αεροπλάνο ύστερα από 14 χρόνια! Ο διοργανωτής του Maryland Deathfest στην Αμερική -ύστερα από εκατοντάδες e-mail όλα αυτά τα χρόνια- κατάφερε και έπεισε τους Bolt Thrower να ταξιδέψουν στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Το festival θα λάβει χώρα από τις 22 ως τις 24 Μαίου στη Βαλτιμόρη. Οι Bolt Thrower δήλωσαν ότι “είναι σχεδόν απίστευτο το ότι έχουν περάσει 14 χρόνια από την τελευταία φορά που παίξαμε στις ΗΠΑ. Βλέπετε, δεν μας αρέσει καθόλου να ταξιδεύουμε με αεροπλάνο. Σε λίγες μέρες θα ανακοινώσουμε και τη μοναδική μας εμφάνιση σε Ευρωπαικό festival για το καλοκαίρι του 2009”.

Να δείτε που θα ναι το Rockwave.:stuck_out_tongue:

Απο το στομα σου και στου Θεου τ’αυτι…!

:lol: Kαποιος εχει πεσει στα βαρια!Χρηστο ο Γιωργος δεν ειναι καλα ρε!