Τέρμα και οι Bolt Thrower?

http://www.rocking.gr/article4739.php

:frowning: κανα live θα κανουν τουλαχιστον??

Οι Bolt Thrower ποτέ δεν ήταν η μπάντα που θα κάνει πολλά Live και tour και η ελπίδα να τους δούμε στην Ελλάδα πεθαίνει τελευταία. :stuck_out_tongue:
Το διάλειμμα μάλλον δισκογραφικό είναι, άλλωστε δεν ανακοίνωσαν διάλυση. Σημασία για μένα έχει ότι είναι μακράν η πιο ειλικρινής μπάντα εκεί έξω. Μακάρι και άλλοι να χαν την συνέπεια τους.

καλα, δεν το’χα σκοπο να τους δω Ελλαδα, απλα ισως καποια στιγμη να καταφερνα να τους δω εξω…
αλλα μαλλον εχεις δικιο και το διαλλειμα (ή οριστικη παυση?) ειναι μονο δισκογραφικο…

Κοίτα, φέτος το καλοκαίρι ας πούμε έχουν κάποια σόου στο εξωτερικό. Δεν ανέβαλλαν τίποτα. Τώρα για πόσο θα συνεχίσουν να κάνουν live χωρίς νέα δισκογραφία δεν το ξέρω. Είναι γνωστό ότι γενικά βαριούνται τη ζωή τους.
Όσο για τις ηχογραφήσεις, ας ελπίσουμε ότι στο μέλλον θα έχουν έμπνευση και θα κυκλοφορήσουν καμιά δισκάρα να τρελάνουν κόσμο.

Αυτό που έκαναν (αν είναι αλήθεια, γιατί με τόσα που συμβαίνουν…) δεν το κάνει οποιαδήποτε μπάντα

Νομίζω πως θα συμφωνήσω. Η ανακοίνωση ήταν ειλικρινέστατη και μπράβο τους.

Oι Bolt Thrower λειτουργούν πρώτα σαν οπαδοί και μετά σαν γκρουπ που βγάζει λεφτά από την μουσική.

Αν και με στεναχωρεί αυτή η δήλωση μιας και κατα πάσα πιθανότητα σημαίνει τη διάλυση ενός εκ των αγαπημένων μου συγκροτημάτων, δείχνει πόσους τόνους @@ κουβαλάν μέσα στο σώβρακο τους(όσους τόνους είναι και οι riffαρες τους), πόσο παλικάρια είναι και πόσο σέβονται τους οπαδούς που τους στηρίζουν τόσα χρόνια. All Hail Bolt Thrower παλιοκουφάλες, ένας από τους μεγαλύτερους πολεμιστές που γνώρισε η μεταλλική σκηνή αποσύρθηκε περήφανα και με το κεφάλι ψηλα και όχι με γιαούρτια, ντομάτες και μπινελίκια. Κρίμα μόνο που δεν τους είδα ποτέ live/

απιστευτη δηλωση . αμα το πιστευουν καλα κανουν και αποχωρουν . ασχετα αν το καλυτερο τους αλμπουμ για μενα ειναι το for victory :stuck_out_tongue:

Γιατί δεν αρκούμαστε απλά σ αυτά που λένε χωρίς να βγάζουμε άλλα συμπεράσματα?

Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από τους θεούς Thrower.

Παίδες δεν διαλύονται. Διαβάστε λίγο καλύτερα το κείμενο.

Ελπίζω να έχεις δίκιο γιατί είναι από τα πολύ αγαπημένα μου συγκροτήματα. Σε αυτούς βρίσκω μια death metal εκδοχή των Manowar με τις αντίστοιχες κομματάρες τους και το πολεμικό τους πνεύμα χωρίς τις ανισότητες και τα καραγκιοζιλίκια τους και δεν υπάρχει άλλη μπάντα που να μου το δίνει αυτό με αυτό τον τρόπο.

Επειδή είναι από τις λίγες μπάντες που μου αρέσουν πολύ όλες οι δουλείες(και να έχουν μια σεβαστή ποσότητα όχι 1-2 δίσκους) τους εύχομαι όντως να κυκλοφορήσουν γαμηστερό album όταν το αισθανθούν και γιατί όχι να αποφασίσουν τέλοσπάντων όταν είναι να το διαλύσουν να το κάνουν έτσι αρχιδάτα.

Έχω βαρεθεί με όλους τους τελειωμένους που δεν λένε να το παρατήσουν το άθλημα και ειδικά τώρα που μέρα με τη μέρα έχουμε επανασυνδέσεις από 90’s, 80’s μέχρι και 70’s έχω την αίσθηση ότι αυτή τη στιγμή υπάρχουν ενεργα(μισώ λεπτό να μαζέψω τα έντερα μου από τα γέλια) οι πάντες.

Συμπαθής μπάντα, ειλικρινής και τίμια δήλωση, αλλά μιλάνε λίγο εκ του ασφαλούς, λόγω της θέσης που έχουν!

Αν ήταν καμιά τεράστια μπάντα που πουλούσε εκατομμύρια, αμφιβάλλω αν θα έκανε τέτοια κίνηση! :wink:

Πάντως ναι…Είναι δύσκολο να βγάλεις καλύτερο από το Those Once Loyal…
Τους παραδέχομαι.

Αν και ειλικρινεστατη η δηλωση (και μπραβο τους) με χαλασε που αναφερουν το Those Once Loyal ως τον απολυτο δισκο Bolt Thrower που δεν θα ξεπεραστει ποτε.Οταν νομιζεις πως εχεις φτασει στην κορυφη η παρακμη σου ειναι λιγο πολυ δεδομενη κι αναποφευκτη.

Mπράβο τους!!!
Επέλεξαν την ειλικρίνεια από το να βγάλουν καμμια μπουρούχα μόνο και μόνο για να κοροϊδέψουν τους οπαδούς τους και να τους πάρουν τα λεφτά…
Δεν υπάρχουν πολλές τέτοιες μπάντες…

H δηλωση μαρεσε παρα πολυ!
Ειλικρινεστατη και μαγκικη.

Εμένα δε μ’ αρέσε καθόλου…δλδ οκ ειλικρινής και τα ρέστα,αλλά καταστενοχωρήθηκα.Γιατί μου διέλυσαν τη φαντασίωση να τους δω live.και μη μου λέτε για ‘ελπίδες που πεθαίνουν τελευταίες’ γιατί το να αποφασίσουν να σκάσουν μύτη εδώ όταν θα μαι 38 δε μου λέει κατι.και ναι δεν είναι συν(κ)αυλιακή μπάντα,αλλά δε με νοιάζει.ΕΓΩ ΘΕΛΩ Ν ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ where next to conquer live…
αυτά

Η δήλωση των BT νομίζω είναι σαφής:

“Θεωρούμε ότι τα κομμάτια που γράψαμε πρόσφατα δεν συγκρίνονται με το Those Once Loyal… επομένως η διαδικασία ηχογράφηση μπαίνει προς το παρόν (και επ’ αόριστον στον πάγο).”

  • Ούτε λέει ότι δεν θα ξαναδισκογραφήσουν ποτέ.
  • Ούτε λέει ότι κόβουν τα live.