Bon Jovi - 20/7/2011 @ O.A.K.A

ο sambora το παλευει καλυτερα…:stuck_out_tongue:

Μάλλον θα πάμε. Δεν είμαι φαν, αλλα τα παλληκάρια έχουν κάμποσα μεγάλα τραγούδια. Γενικά μου αρέσουν οι συναυλίαες με πολύ λαό. Αν ο χώρος είναι εντός έδρας και το εισητήριο δεν είναι εξωφρενικό οι πιθανότητες είναι υπέρ τους. Όλα είναι στο χέρι του Θεμιστοκλή. Διάθεση υπάρχει, αν δεν μας την κόψει απο νωρίς…

Mια χαρα χωνει και ο Τζον σε κατι νεους και καλα ροκσταρζ που με μια ωρα προγραμμα εχουν φτυσει το πνευμονι…

Ηδη το γεγονος της χρονιας…

Παίδες, οι Jovi έχουν γενικά ακριβά εισητήρια, οπότε δεν είναι όλα θέμα ντέμη.

Freedom όσες φορές και να το πεις αύριο το μισό forum θα τα χώνει στο Ντέμη για το μπιλιέτο!

Ακριβά θα είναι, εξωπραγματικα να μην είναι άμα θέλουν να είναι μαζικό το γεγονός, γιατί αν απευθύνεται μόνο σε οπαδούς τότε δύσκολα τα πραγματα…

εχετε δει τιμές Bon Jovi σε εξωτερικό??? Είναι γεγονός ότι είναι ακριβά τα μιπλιετάκια.

Λίγο υπομονή και θα δούμε…

εννοειται θα τα χωνουμε στον Ντεμη απο απωθημενο! :stuck_out_tongue:

θελω πολυ να παω αλλα υπο προυποθεσεις!
να μην υπαρχει καμια πιο ενδιαφερον μεγαλη (δηλαδη ακριβη…) συναυλια, μιας και δεν ειμια πολυ φαν των Bon Jovi

να μην ξεφευγουν πολυ οι τιμες των εισιτηριων (εκτος και αν ποσοστο των χρηματων παει για την κατασκευη γηπεδου στη Ν.Φιλαδελφεια :p:p )

αλλιως ψηνομαι!

off topic: [SIZE=“4”][B]αντε φερτε Waters ρεεεεε!!![/B][/SIZE]

Ντεμη το νου σου…:stuck_out_tongue: Το οτι ειναι ακριβοι οι Bon Jovi παντως ειναι γεγονος, αυτο με φοβιζει σε συνδυασμο με την γενικη ‘‘σας πιανω τον κωλο’’ λογικη που επικρατει στην Ελλαδα…

ε του πουστη! αν γινει στο ΟΑΚΑ που μπορουν να εκδωθουν 90.000 τικετα ξερωγω ποσο ακριβα να ειναι??? να ξανακανουν το λαθος των AC/DC???

Γιατι οχι? Τους εχεις δει να μαθαινουν απο τα λαθη τους?

Ναι μιας που δεν είχε και πολύ κόσμο στους AC/DC :stuck_out_tongue:

Κάτω από 60 (μπορεί να λέω και λίγα) δε παίζει να είναι!

στα 60ευρα καλα θα ειναι… αλλα ναι στους AC/DC μπορουσε να εχει πολυ περισσοτερο κοσμο αν το εισιτηριο ηταν 15-20? κατω πχ

Καλά σίγουρα μας τον πιάσαν καλά αλλά πόσοι από μας θα πήγαιναν ΟΣΟ και να ήταν το εισιτήριο; Εγώ προσωπικά ξέρω πάρα πολλούς!

Anyway νομίζω δεν έχει νόημα μια τέτοια συζήτηση, “αν είχε τόσο, θα μάζευε τόσο κόσμο” κλπ κλπ…

Δυστυχώς δεν αποφασίζουμε εμείς για τις τιμές και πάντα θα μας χτυπάνε αρκετά και δεν παίζει να αλλάξει αυτό.

δυστυχως χλωμο να αλλαξει ή τουλαχιστον συντομα! παντως σε τετοιες μεγαλες συναυλιες μεγαλο ρολο παιζει και το κοινο που ερχεται απο την επαρχια οποτε υπαρχει αλλη μια δυσκολια οσον αφορα το οικονομικο! anyway, να μην ξεφευγουμε! ξαναλεω ειναι απωθημενο οι BJ για πολυ κοσμο! θελω και εγω να τους δω πολυ live αλλά…ειδωμεν!

Για μένα ανήκει στην κατηγορία πάω όσο και να είναι αν και δεν είμαι και τεράστιος φαν! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εγώ είμαι ήδη εκεί και περιμένω να τρέξω για το κάγκελο! Τι ώρα ανοίγουν οι θύρες ρε παιδιά? Αργούμε? :stuck_out_tongue:

Και εγω ειμαι στην κατηγορία “θα πάω έτσι κι αλλιώς”… χωρίς να ειμαι φανμποϋ τους.
Γουστάρω συναυλίες με πολύ κόσμο που είναι εφηβικά απωθημένα :stuck_out_tongue:

Απλά δεν νομίζω να κοπούν 90.000+ εισιτήρια…Δεν έχουν σκηνή - νομίζω - που να βλέπεις από παντού… Άρα στο ΟΑΚΑ στήνοντας την σκηνή στην μια μεριά, κάποιες κερκίδες αποκλείονται…
Πιστεύω ότι γύρω στις 70000 εισιτήρια θα κοπούν… και τα φθηνά - αρένα πχ - θα είναι 80+ ευρώ. Μην έχουν και δυο ξεχωριστά εισιτήρια για αρένα :-k
Δυστυχώς ή ευτυχώς εκεί παίζουν οι τιμές για τέτοια συγκροτήματα…
Το ότι είμαστε σε κρίση και ο κόσμος πιέζεται, δεν νομίζω να απασχολεί ούτε τον Ντέμη ούτε τους BJ… Αν πιστεύανε ότι λόγω κρίσης δεν θα μαζευτεί κόσμος και θα έπρεπε να κατεβάσουν τιμές, μάλλον δεν θα τους έκλειναν…
Απ την άλλη, αν από τώρα και για τους υπόλοιπους 8 μήνες κρατάς ένα 10ρικο στην άκρη γι αυτόν τον λόγο πιστεύω ότι αξίζει… Είναι θέμα καθαρά επιλογής και όχι τιμής… Αν πχ με 80? μπορείς να δεις 2 άλλες συναυλίες, είναι επιλογή σου… Πάλι θα χαλάσεις το 80άρικο…

Αν μέχρι το καλοκαίρι έχουν ανακοινωθεί GnR, Metallica ή δεν ξέρω ποιος άλλος, τότε αρχίζει το σφίξιμο…:stuck_out_tongue: Για μένα απλά θα σημαίνει, ενα 20-30αρικο στην άκρη κάθε μήνα :lol:

Ίδωμεν

ναι οντως ρε παιδια.το θεμα ειναι πως το βλεπει ο καθενας…μια λογικη τιμη που λενε ολοι,για μενα ειναι γυρω στα 60-70 ευρω.τωρα αν η τιμη δεν ειναι 60 κ ειναι 80…ενταξει τι να κανουμε.μια φορα γινονται αυτα.δεν παω 3 φορες για καφεδακι κ μαζευτηκαν.

Οι συναυλίες των GNR και Metallica σαφώς και δεν αποσκοπούν σε ίδιο πλήθος κοινού και γιαυτό δεν γίνονται στο ΟΑΚΑ αλλα στο δάσος. Αμα ήθελαν περισσότερο κόσμο θα τις έκαναν σε στάδιο. Οι Ντιντίδες κάνουν συναυλίες στο Τεραβαιμπ και όσοι έρθουν. Ο ντέμης άμα δει ότι δεν μαζευει κόσμο απλά αλλάζει κατευθυνση στη σκηνή. Με 80+ εισητήριο σίγουρα δεν μαζευει όσους οι Μetallica…