Bon Jovi - 20/7/2011 @ O.A.K.A

παιδια οι τιμες θα ειναι ακριβες…το ξερουμε…το θεμα ειναι οτι τουσ εκλεισαν κ ερχονται.μια φορα ειναι…ειναι μοναδικοι στα λαιβ που κανουνε.τους ειδα αμερικη φετος(με κσενερωτο κοινο)αν εδω γεμισει κ τους δειξουμε την τρελα μας θα μας ξαναερθουν…1 κ σημερα κ δεν ειμαι καθολου καλα λεμε:lol::D8)

Η μεγαλη διαφορα με τα συγκεκριμενα τιτανοτεραστια συγκροτηματα ειναι οτι οι Bon Jovi ερχονται για ΠΡΩΤΗ και μοναδικη φορα στην Ελλάδα οποτε οσο να΄ναι θα υπαρχει ενα αυξημενο ενδιαφερον για τον περισσοτερο κοσμο.
Και αν μη τι αλλο ειναι ενα απο τα 4 πιο σημαντικα συγκροτηματα μαζι με GNR, Metallica, U2 που εκαναν θραυση στα 80’ς και συνεχιζουν πολυ καλα σε ολα τα επιπεδα (κυριως οσον αφορα τις συναυλιες).8)

Μολις κοιταξα απο περιεργια για τιμη εισητηριου σε κατι συναυλιες που δα θωσουν αυστραλια…κ ηταν 100$ ,δλδ 70Ε…Το θεμα ειναι ποσα θα πρεπει να δωσουμε εμεις που θελουμε κ 1ο τραπεζι πιστα…Αντε να δουμε.Η συγγρου παντως δεν ειναι κ ο εργασιακος χορος των ονειρων μ… :lol:

Λίγες σκέψεις σχετικά με τα εισητήρια και το κάγκελο που θέλουν πολλοί να βρεθούν. Τα εισητήρια θα είναι ακριβά. Κάτω από 100? για Golden Circle χλωμό το κόβω. Το General Admission με λίγη τύχη θα είναι γύρω στα 70?. Οι Bon Jovi είναι από τα πιο greedy συγκροτήματα του πλανήτη, οπότε μην περιμένετε χαμηλές τιμές, ειδικά αν παίρνουν ποσοστό από αυτά, οπώς πολλά μεγάλα.

Ανάλογα με το set up της σκηνής θα είναι και οι τιμές των εισητηρίων. Στην περισυνή the circle περιοδεία, το backstage χρέωνε άλλες τιμές για in the circle, άλλες για around the circle και άλλες για golden circle και δε σημαζεύεται.

Σε ότι αφορά το κάγκελο που θέλουν πολλοί. Να είστε έτοιμοι για μάχη. Το Backstage έχει early entrance και οι backstagers είναι πολύ territorial. Απλώνονται μπροστά στη σκηνή, βάζουν και τα μπογαλάκια τους κάτω και ποιάνουν δύο, τρία τεραγωνικά έκαστος. Δεν θα δώσουν εύκολα χώρο σε όσους μπουν κανονικά. Τους καταλαβαίνω γιατί τα εισητήρια από το backstage κοστίζουν ακριβότερα, αλλά πάλι δεν έχουν έρθει ποτέ Ελλάδα! Αλλιώς να υπερασπίζεσαι τη θέση σου στον Εγγλέζο φλώρο και αλλιώς στον Έλληνα τρελαμένο. Για να είμαι ειλικρινεις θα γούσταρα να τους δω να τρώνε χώμα μια φορά.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΜΑΙ ΓΑΜΑΤΑ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ Κ.Λ.Π. ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ!!!:D:D
ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΠΑΝΤΟΥ BON JOVI ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ - ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣ!!!
ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΗΣ ΠΟΥΤΑΝΑΣ - ΤΡΕΛΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ !!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΟ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ !!
ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ O NDER ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ - ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ LIVE ΦΕΤΟΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΗΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ !!!ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΖΩΗΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ !!ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ!!ΕΝΑΣ ΚΟΒΕΙ ΕΝΑΣ ΡΑΒΕΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΣΤΟ STAGE ΚΑΙ JON ΦΩΝΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ SUPER TA ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΑΝΤΛΟΥΝ!!ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΘΕΟΙ!! ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΥΡΙΑΝΗ ΗΜΕΡΑ :dizzy::dizzy::bounce::bounce:
:rockon:

[B][SIZE=“6”][SIZE=“7”]IS THERE ANYBODY OUT THERE LOOKING FOR A PARTY?? YEAH!!![/SIZE][/SIZE][/B]

εξηγησε λιγο τι ειναι τα backstage, in the circle, around the circle κλπ…

Εδώ νομίζω ότι θα έχει 2 ή 3 arena - σίγουρη πάντως είναι η in the circle μπροστά - δεν ξέρω αν μετά θα έχει μία για τους υπόλοιπους της arena - συνήθως σε μεγάλα στάδια έτσι το κάνουν - στο O2 π.χ είχε 3 θα δείξει…

ας ποσταρει καποιος που ξερει ρε παιδια τη διαμορφωση της αρενας ή ας ποσταρει κανενα σχεδιαγραμμα απο καποια αλλη συναυλια της περιοδειας

Το set up της σκηνής είναι διαφορετικό σε κάθε περιοδεία. θα πρέπει να περιμένουμε την ανακοίνωση για τις κατηγορίες των εισητηρίων για να δούμε πως θα διαμορφωθεί. Backstage είναι το fun club. Οι Backstagers γκόμενες όταν πρόκειται να δουν τον Bon Jovi από κοντά μεταμορφώνονται σε κάτι σαν Hulk σε συνδυασμό με Iron Man.

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ!!!:stuck_out_tongue:

αχαχααχχααχχαχαχαχ

http://www.ticketmaster.com.au/event/250044DD8BFE0FFB?artistid=734608&majorcatid=10001&minorcatid=1

το βρήκα στα γρήγορα - είναι από Αυστραλία για 11/12/10 αν δεν κάνω λάθος. Κοιτάξτε πόσες διαβαθμίσεις έχει! Και οι τιμές είναι από 101 έως 1200 δολλάρια Αυστραλίας!!! #-o

Για να δούμε πώς θα είναι εδώ…

[SPOILER]Ντέμη γερά, πάρε μας τα λεφτά - δεν μασάμε ρε, θα έρθουμε όπως και να χει!! :p[/SPOILER]

MAKE A MEMORY CIRCLE VIP EXPERIENCE--------->1017 $
ONE WILD NIGHT CIRCLE VIP EXPERIENCE---------> 813 $
LET IT ROCK VIP EXPERIENCE--------------------------> 608 $
REST------------------------------------------------------------> από 101 μεχρι 306$

btw 1$ αυστραλίας = 0.71 euro

γελάει (ή κλαίει) ο κόζμος.

σόρρυ αλλά με τέτοια που γράφεις μέσα στο σπόιλερ καλά κάνουν και σας τα πέρνουν χοντρά οι μπουζουκόβιοι.

σορυ, αλλα αν νομιζεις οτι εμενα περιμεναν και το spoiler μου για να μας τα παρουν, κατι κανεις λαθος…

αν ειναι τοσο ακριβα εδω περα πραγματικα θα το σκεφτω…
ειναι υπερβολικα ακριβο…
βεβαια στην αυστραλια μπορει να ειναι αλλιως τα πραγματα και αυτες οι τιμες να τους φαινονται και λογικες…
εγω πιστευω θα κατσει κατι οπως στους ac/dc…σχετικα ακριβη αρενα και κερκιδες,και καποια ποιο χαμηλα στο πανω διαζωμα…
πραγματικα αμα ειναι οπως στην αυστραλια απλα την γαμησαμε…

Ακομα δεν μπορω να το πιστεψω!!!

http://backstagewithjon.bonjovi.com/blog/news-backstage_jbj/backstage_jb__exclusive_bon_jovi_announces_2011_uk_and_european_dates

Για όσους δεν είναι μέλη και δεν μπορούν να δουν τις ημερομηνίες…

8 June ZAGREB MAXIMIR STADIUM
10 June DRESDEN OSTRAGEHEGE
12 June MUNICH OLYMPIC STADIUM
15 June OSLO ULLEVAAL
17 June HELSINKI OLYMPIC STADIUM
18 June HORSENS HORSENS STADIUM
22 June EDINBURGH MURRAYFIELD
24 June MANCHESTER OLD TRAFFORD CRICKET
25 June LONDON HARD ROCK CALLING
29 June DUBLIN RDS
8 July ISTANBUL ABDI IPEKCI ARENA
10 July BUCHAREST PIATA CONSTITUTIEI
13 July DUSSELDORF ESPRIT ARENA
14 July ZURICH LETZIGRUND STADIUM
16 July MANNHEIM MAIMARKTGELANDE
17 July UDINE STADIO FRILUI
20 July ATHENS OLYMPIC STADIUM
22 July VIENNA ERNST HAPPEL STADIUM
24 July BRUGES ZEEBRUGGE BEACH
27 July BARCELONA ESTADIO OLYMPICO
29 July SAN SEBASTIEN ESTDIO ANOETA
31 July LISBON PARQUE DE BELAVISTA

:smiley: :smiley:

8 June ZAGREB MAXIMIR STADIUM
10 June DRESDEN OSTRAGEHEGE
12 June MUNICH OLYMPIC STADIUM
15 June OSLO ULLEVAAL
17 June HELSINKI OLYMPIC STADIUM
18 June HORSENS HORSENS STADIUM
22 June EDINBURGH MURRAYFIELD
24 June MANCHESTER OLD TRAFFORD CRICKET
[B]25 June LONDON HARD ROCK CALLING[/B]
29 June DUBLIN RDS
8 July ISTANBUL ABDI IPEKCI ARENA
10 July BUCHAREST PIATA CONSTITUTIEI
13 July DUSSELDORF ESPRIT ARENA
14 July ZURICH LETZIGRUND STADIUM
16 July MANNHEIM MAIMARKTGELANDE
17 July UDINE STADIO FRILUI
[B]20 July ATHENS OLYMPIC STADIUM[/B]
22 July VIENNA ERNST HAPPEL STADIUM
24 July BRUGES ZEEBRUGGE BEACH
27 July BARCELONA ESTADIO OLYMPICO
29 July SAN SEBASTIEN ESTDIO ANOETA
31 July LISBON PARQUE DE BELAVISTA

AYTA EINAI! Londino kai Athens mesa :smiley:

(sorry gia ta greeklish)