Bon jovi live in greece?

Έλα ρε συ ok!! Απλά το έγραψες λίγο περιέργα το τελευταίο και παραξενεύτηκα!(Μήπως όντως δεν ξέρω τι μου γίνεται;; Καταραμένη εξεταστική…τα’χω παίξει!!)
Αλλά να σε πω…ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ!!!Οκ;;; :smiley: :smiley: :smiley:

__Μία κοπέλα, που μένει μόνο στους bon jovi επειδή τους παίζει στο Mad και μόνο. Τώρα άμα απο Rock το μόνο που ακούς είναι Bon Jovi επειδή τους έχει στο Αφισόραμα και τα υπόλοιπα ακούσματά σου είναι Χατζαγιάννης, Πυξ-λαξ, Πέγκυ Ζήνα, Πάνος Κιάμος και Κότσιρας για να το παίζεις και ψαγμένη, έ… δεν έχω να σχολιάσω και πολλά. Δεν ακούς rock, ακούς ότι να ‘ναι και έτυχε ν’ ακους ροκ γιατί ξαναήρθε στη μόδα.

Ασε κι εχω βαρεθει να βλεπω αυτη τη ρημαδα τη φατσουλα του Have a nice day σε τσαντες και τετραδια κοριτσιων απο τη σχολη που αν τις ρωτησω αν τους αρεσουν τα παλια των Bon jovi και τι αλλο ακουνε κ.τ.λ. , οι απαντησεις που παιρνω συνηθως με κανουν να θελω να παω να φαω απο το κυλικειο της σχολης μια τυροπιτα να αυτοκτονησω να ησυχασω! :roll:

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΓΚΥ ΖΗΝΑ!!!Οκ;;;

Επισης κατω τα χερια απο τον Κιαμο! :stuck_out_tongue:

tora na sou po oti de me endiaferei pos theleis tis sxeseis sou i tha pligotheis (giati ekanes kai makra analysi). nai loipon… de me endiaferei. apla rotisa an exeis gnorisei polles pou akoune bon jovi kai einai kai “xazes”. den amfivalo oti yparxoun apla rotisa tin prosopiki sou empeiria giati milouses me sigouria.

esena de se exo parexigisei giati de se xero. osos gia tous apocalyptica… exo akousei kai de mou aresoun. opote oute ki edo tithetai thema parexigisis.

katarxin oi bon jovi PANTA itan emporikoi kai mainstream, opos kai oi u2, oi stones, oi aerosmith kai opos kathe megalo sygrotima. kai pos xereis oti grafoun alloi ta tragoudia tous?!? ego de gnorizo kati tetoio, ektos an ennoeis tous co-writers se merika tragoudia, pou eixan apo tin arxi kai co-writing ap’oso xero den simainei oti grafoun alloi ta tragoudia.:slight_smile:
(ektos an exeis tipota inside plirofories… pes mou kai mena :wink: )
tora gia to oti to paizoun omorfa tekna… ti na sou po. an einai toso simantiko kritirio gia sena ok…

(alla pos na arnitheis oti o jon einai oraios? :stuck_out_tongue: as tou spasoume ti mouri mipos kai ton ektimisoun oi macho men)

nai arxizo arga kai amydra na katalavaino giati einai kai dyskoles ennoies aytes gia mia xazi pou akouei bon jovi. :cry:

:roll:

oi bon jovi einai sti moda? oi bon jovi itan sti moda, tora apla einai classic. de mporeis na katigoriseis kapoion oti akouei bon jovi gia na to paixei “cool”.
afisorama den pairno opote de mporo na ekfero apopsi alla ok me enimeroses esy. oso gia to mad de trelainetai na vazei bon jovi ektos isos apo otan vgazoun kainourio disko.
perissotero green day, him, white stripes, the killers, limp bizkit, linkin park kai oles tis synafeis aidies vazei para bon jovi. aytoi kanoun kata ti gnomi mou ti “rock” moda kai aytoi kanoun ta “koritsakia” na akoune “rock”.
gi ayto opos eipa den eimai sigouri oti exeis synantisei polles tetoies kopeles pou aneferes kai apla eisai prokateilimenos.

den exo kanena provlima me ta sklira tragoudia an einai oraia. to antitheto malista. :slight_smile:

__Ουστ! Βρωμόσκυλα! :twisted: (για Κιάμο δε μπορώ να εκφέρω γνώμη, αλλά το Πεγκάκι “φυσάει”!) :twisted:

__Οκ, η Sofi-K με έπιασε… :wink: Καλό βέβαια είναι απο κάπου ν’ αρχίζει κανείς, αλλά δε νομίζω πως αυτές οι γκομενίτσες έχουν όρεξη ν’ ακούσουν μουσική… μάλλον να δουν οι άλλοι ότι αυτές ακούνε αυτή τη μουσική… :?

__Σε συ Sofi, τόσο χάλια η τυρόπιτα; Ενας τρώει, δύο πεθαίνουν; :lol:

Υ.Γ. την ώρα που έγραφα αυτό το μήνυμα, η rr έστελνε το δικό της και έτσι δε το διάβασα. Το διαβάζω και επανέρχομαι… 8)

__ΩΩΩΧΧ. Μπλέξαμε… Μη γίνεσαι κομπλεξικιά. Πώς γίνεται η Sofi-K να κατάλαβε τι ήθελα να πω, κι εσύ να μου απαντάς γεμάτη ειρωνεία λες και ήθελα ή επιχείρησα να σε προσβάλω; Αν κατάλαβες από το μήνυμά μου ότι ήθελα να σου την πω ή να σε μειώσω, κατάλαβες λάθος και ζητώ συγνώμη (αν έβωσα αυτό το στίγμα). Πάντως, πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω αυτό το υπεροπτικό στιλάκι σου… Είδες κάπου εχθρικότητα;

__ΜΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ BON JOVI!! Οσο για το co-writers… co-writers my ass!! Αν εσύ δεν αντιμετώπιζες κάθε έναν που ΔΕΝ ξέρεις απριόρι ως άσχετο ή λιγότερο σχετικό απο εσένα μπορεί να είχες μάθει και κάτι. Υπέροχη η Bonnie Tyler, καλοί οι Backstreet Boys σ’ αυτό που κάνουν (αν και εμένα δε μου αρέσει αυτό που κάνουν), πολύ καλά τα πρώτα της Madonna, αλλά αν δεν υπήρχαν άνθρωποι όπως ο Desmond Child, οι Toto, οι Chic και ο Larry Carlton…

__Oποιος έχει γνώσεις, ΞΕΡΕΙ γιατί μιλάω. Οποιος δεν έχει απαντά όπως εσύ. Με ειρωνεία και αξία, “θα μας μάθεις εσύ;” Οχι, δε σου μάθω ούτε εγώ ούτε κανένας. Οχι γιατί δεν ξέρουμε, γιατί εσύ δεν θες να μάθεις.

__Ωραίος ο Jon με την πορσελάνινη οδοντοστοιχία. Αλλά τι να κάνουμε, είναι το poser τέτοιο. Τον Jon τον παίρνει ακόμα. Αν κάποιος έχει λίγες γνώσεις, θα καταλάβαινε πώς γίνετε το στήσιμο στα video clip για να δείχνει ο άλλος ανίκητος και ωραίος. Αλλά, οκ αυτό ποτέ δε με πείραζε, είναι μέρος της βιομηχανίας (εκεί να δείτε το Πεγκάκι τι έχει καταφέρει…). Τουλάχιστον ο Jon έχει και φωνάρα.

__Πάντως το διαβάσαμε κι αυτό ζηλεύω τον bon jovi ή είμαι macho man και θέλω να τον δείρω! ΧΑΧΑ, ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ!:smiley: Πραγματικά καμία σχέση με 'μένα. Καλό είναι όταν είσαι νέα κάπου ή όταν δεν γνωρίζεςι κάποιον, να μη βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα. Ιδίως προσβλητικά… :evil:

__Α, τώρα που το θυμήθηκα… Μη μου στεναχωριέσαι και κάνεις καμιά ρυτίδα… Οχι δεν πληγώθηκα που δε σε νοιάζει. Ξέρω πως είσαι “το άτομο” με “την” προσωπικότητα, αλλά θα το ξεπεράσω, μη κλαις για μένα μαμά Τερέζα, κάπως (ακούγοντας το Always μάλλον), θα βρω την δύναμη να μαζέψω τα κομμάτια μου και να το ξεπεράσω… Παρεμπιπτόντως, δεν είπα ότι όποια ακούει Bon Jovi είναι χαζή όπως αφήνεις να εννοηθεί. Κρίμα που ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ κάτι τέτοιο, γιατί αυτή η επιπολαιότητά σου είναι που οδήγησε μάλλον να με παρεξηγήσεις και να αρχίσει αυτή την επέλαση του χλευασμού.

__Και ναι, μιλάω με σιγουριά γιατί έχω ζήσει παρόμοιες καταστάσεις. Οπως και η Sofi απ’ ότι διάβασα. Τώρα, εσύ για να μην έχεις δει τέτοια φαινόμενα, τρεις εξηγήσεις υπάρχουν. Πρώτον δε σου έχει τύχει (?). Δεύτερον, δε το βλέπεις γιατί κι εσύ ανήκεις σ’ αυτήν την ομάδα. Τρίτον, τοο έχεις παρατηρήσει σε ένα βαθμό, αλλά αυτό που σε νοιάζει αυτή την ώρα είναι να “την πεις” σε κάποιον Shadowcaster σ’ ένα forum, λες και θα καταφέρεις κάτι.

__Για να μιλούσα με σιγουριά, κάτι θα έχει γίνει. Φυσικά, η περίπτωση του να εξετάσεις μήπως όντως το λέω απο “αντικειμενικότητα” ή επειδή το έχω συναντήσει και όχι απο κομπλεξισμό δεν υπάρχει για σένα; Σε ξέρω κι από χθες; Γιατί να σου την πω; Εχω δώσει σ’ εσένα τέτοια δείγματα στο παρελθόν; Προς τι η επίθεσή σου; Ολοι νομίζεις έχουν όρεξη να επιδοθούν σε διαγωνισμό πανεπιστημοσύνης και επίδειξης; Δε μπορούν τα κίνητρα μου να είναι αγαθά και ειλικρινή; Πραγματικά αδικείς όχι μόνο τον συνομιλητή σου, αλλά και τον εαυτό σου.

__Εγώ αυτό που είπα είναι ότι υπάρχει μία πολύ μεγάλη μερίδα κοριτσιών που δεν έχει καμία σχέση με την rock μουσική, αλλά ακούει bon jovi όπως ακούει και Κόκκοτα, ή Prince, δηλαδή δεν ακούει. Ακουγε όταν ήταν στην μόδα. Ομως, αυτό δε συμβαίνει π.χ. και με άλλους καλλιτέχνες όπως Deep Purple, Led Zeppelin, Rush, Klaus Nomi, Gong, Robert Clay, Jan Michel Jarre κλπ κλπ κλπ… Οχι γιατί οι δεύτεροι είναι αναγκαστικά καλύτεροι των πρώτων. Η απάντηση βρίσκεται στη λέξη μόδα. Αυτό εννοούσα.

__Οι bon jovi απευθύνονται και στο pop κοινό. Αυτή είναι η διαφορά. Και πολλοί απ’ αυτούς είναι αυτοί που ακούνε ό,τι να ‘ναι -ό,τι παίζει το ράδιο. Scorpions και στο καπάκι Βασίλη Τερλέγκα. KAI MH MOY ΠΕΙΣ ότι είμαι απόλυτος, ΕΙΜΑΙ γιατί το έχω ζήσει (ήμουν μέσα στην αίθουσα απ’ την οποία εξέπεμπε την εκπομπή του ένας φίλος). Και με έχουν πάρει κι εμένα τηλέφωνο και έχουν πάρει και φίλους μου που έκαναν εκπομπή στο ραδιόφωνο. Και πίστεψέ με (παίζαμε και κοινά πράγματα, αλλά είχαμε ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικές εκπομπές), άλλου στιλ κοπέλες έπαιρναν εμένα (και άλλου στιλ αγόρια φυσικά), και τελείως άλλου τους φίλους μου (μερικές απ’ αυτές τις είχα γνωρίσει κιόλας, ένας είχε βγει για καφέ με μερικές).

__Αλλες κοπέλες είναι αυτές που θ’ ακούσουν ροκ και μέσα σ’ αυτό και bon jovi, και άλλες κοπέλες είναι αυτές που ακούνε “διάφορα μωρε… α! και αυτούς με το “it’s my life”… τους Bon Jovi!”… Είναι άλλο κοινό!!! Είναι οι κοπέλες που θα πούνε και ψέματα ότι ακούνε ή τους αρέσουν οι Maiden, γιατί ακούς εσύ που σε γουστάρουν. Για σου γίνουν αρεστές. Μην αρχίσεις πάλι!!! Ναι, είμαι σίγουρος γιατί μιλάω απο πρώτο χέρι -εκτός απο αυτό που έχω δει σε άλλους.

__Εμένα λοιπόν (αφού έπρεπε να το αναλύσουμε τόσο για καταλάβεις τι λέω), δε μου αρέσει αυτό το είδος της κοπέλας. Θέλω η κοπέλα μου να είναι ανεξάρτητη και με κριτική δική της σκέψη. Προτιμώ να μην της αρέσουν όλα όσα αρέσουν σε ‘μένα, απ’ το να της αρέσει ότι να 'ναι γιατί η προσωπικότητά της είναι ότι να ‘ναι, λίγο απ’ όλα και ότι της πούνε οι άλλοι. Και ο λόγος που το ανέλυσα πριν (και που δήθεν στεναχωρήθηκες), είναι για να καταλάβεις πώς αυτό συνδέεται με τις συναυλίες των Bon Jovi.

__Στις συναυλίες των Bon Jovi ένα πολύ μεγάλο μέρος θα αποτελείται από οπαδούς του συγκροτήματος, ένα άλλο μεγάλο από φίλους της rock μουσικής και ένα άλλο, επίσης μεγάλο, από φίλους της μόδας και ευκαιριακούς ακροατές. Ενα μεγάλο μέρος λοιπόν θα περιλαμβάνει αυτά τα κοριτσάκια. ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ τα κοριτσάκια όμως, είναι πολύ πιο δύσκολο (εως απίθανο) να τα συναντήσει κάποιος σε συναυλίες των Dream Theater, Apocalyptica, Cure, Sisters Of Mercy κλπ… Κατάλαβες τώρα τι ήθελα να πω; Δε το λέω και δε το έλεγα ειρωνικά (ΚΑΙ ΓΙ’ ΑΥΤΟ μου επιτέθηκες εμμέσως πλην σαφώς), το λέω γιατί απ’ ότι συμπεραίνω από τα όσα μου γράφεις, δεν έχεις καταλάβει το τι θέλω να πω και το παρεξηγείς νομίζοντας και γω δεν ξέρω τι!

__Ακόμα… ανέφερες συγκροτήματα όπως U2, Stones, Aerosmith… Αυτοί γράφουν όντως όλα τα τραγούδια τους μόνοι. Αλλο το να συνεργαστείς σε ένα- δύο τραγούδια του δίσκου με κάποιον μουσικό που πιθανότατα παίζει και στον δίσκο σου και να μπει το όνομά του στα credits και άλλο να αγοράσεις τραγούδια από έναν επαγγελματία.

__Τέλος, ποτέ δεν είπα ότι είσαι μία χαζή που ακούει Bon Jovi! :evil: Να πως γίνονται οι παρεξήγησεις. Αν διαβάσεις το πρώτο (αν θυμάμαι καλά) post μου, θα δεις ότι λέω ακριβώς το ΑΝΤΙΘΕΤΟ! Αμαν ρε rr… :frowning:

__Α, και κάτι ακόμα, οι Bon Jovi ήταν classic πολύ πριν το Keep the Faith. Ομως τώρα είναι πάλι στη μόδα. Ξαναήρθαν με το It’s my life και παραμένουν με το Have a nice day. Αν δε βγάλουν κάποιο δίσκο, ξεχαστούν (από τους ευκαιριακούς, αυτοί είναι που συμμετέχουν στο παιχνίδι της μόδας, όχι εσύ, εγώ και αυτοί που ακούνε Bon Jovi απο την αρχή!) και μετά από πέντε χρόνια πάλι βγουν στο προσκήνιο με νέα επιτυχία στα pop κανάλια, τότε θα είναι πάλι στην μόδα, αλλά αυτό δε θα σημαίνει ότι ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ (όχι για τους trendy και αυτούς που είναι στη μόδα), δεν ήταν μία classic μπάντα όλο αυτόν τον καιρό… σωστά; :wink:

__Οσο για το Mad, αυτό δεν τρελαίνεται να βάζει τίποτα (όχι απλά Bon Jovi), αν δεν υπάρχει καινούργιος δίσκος ή πολυεθνική να τον προωθήσει… :wink: 8) :twisted:

mporeis na xemplexeis kai na min apantas an theoreis oti “emplexes”. dekti i sygnomi sou an kai den eniosa oti itheles na me prosvaleis i na me meioseis. den eida exthrikotita eida eironia kai apantisa analogos.
i apli erotisi pou sou ekana arxika itan an exeis ontos synantisei tetoies kopeles pou les kai mporouses na apantiseis me ena nai i oxi.

to idio isxyei kai gia sena. mi me antimetopizeis os asxeti giati toulaxiston gia tous bon jovi xero poly perissotera. to livin’ on a prayer kai to bad name (klassika apo to 86) ta exoun grapsei o jon me ton sambora kai co-writer ton child. to idio isxyei kai simera (alitheia apo pote “spastikes”?). se merika tragoudia exoun co writers. den xero poios grafei ta tragoudia ton backstreet boys i tis madonna alla ousiastika mou les oti oi bon jovi de grafoun dika tous tragoudia epeidi apla to xereis? co writer my ass… ok oraio epixeirima. tha to yiothetiso.

opoios de symfonei mazi sou den exei gnoseis kai “einai lathos”. ki allo oraio epixeirima. pes kati pou na deixnei kapoio eidos gnosis sxetika to thema kai isos se akouso.

ma ti teras gnoseon eisai esy? se parakalo metalampadeyse mou ligi apo ti sofia sou…
telospanton de me endiaferei pos stinetai o jon. (an kai apo konta kalos einai o kaimenos pantos…)

den ypirxa prosvlitiki kai to macho man den apeythynotan prosopika se esena.
btw eipa ego oti zileyeis?!?
ayto to palio gnomiko opoios exei ti myga na tin afisei… isxyei sti sygekrimeni periptosi? :stuck_out_tongue:

kai sou eipa de se xero kai den evgala apolytos kanena symperasma gia sena.

entaxei plaka ekana iremise. apla den ypirxe logos na mou peis me toses leptomereies to pos theleis tis sxeseis sou ayto einai olo.

oi “gnoseis” sou epektathikan kai sto ti me noiazei tora?
vasika nai, de mou exei tyxei gi ayto kai se rotisa. den exo gnorisei pollous pou akoune bon jovi stin ellada kai osoi gnorisa itan normal.

alli mia fora: to oti se ROTISA ean exeis synantisei kapoia tetoia de metraei?

(a kai efoson de me xereis kai apo xthes de ginetai na mou exeis dosei tetoia deigmata sto parelthon.)

etsi eixa tin eykairia na matho kati apo esena megale daskale me tis spoudaies gnoseis. tora pia xero oti, shock horror oi bon jovi de grafoun tragoudia. einai apla omorfoi :frowning: . as einai kala o desmond.

ok na katalavo… oi bon jovi (kokotas kai prince ligo asxeto paradeigma :/) otan einai sti moda tous akoune ta (kai) asxeta me ti rock koritsia. alla otan oi zeppelin kai oi purple ITAN sti moda apokleieis tin pithanotita na ginotan to idio?

entaxei symfono. opos symvainei kai me polla sygrotimata pou einai akomi energa kai kanoun hits. omos oi bon jovi den kanoun hits epeidi einai mono “moda” alla epeidi exoun mia statheri vasi fan toulaxiston sto exoteriko.

de tha sto po. to eipes monos sou.

tora na sou po oti katalava akrivos ti egrapses tha einai psema. esy kai oi filoi sou kanete ekpompes sto radiofono kai sas tilefonoun diaforetikou styl kopeles kai vgainete gia kafe. mpravo :slight_smile: o anthropos einai koinoniko on, etsi prepei.
anyway to styl ton anthropon pou sas pairnoun tilefono einai analogo tou styl ton ekpompon sas. ego px. de tha epairna se mia ekpompi na zitiso bon jovi xerontas ek ton proteron oti de tha valoun. ayto de simainei oti de tha tin akouga ayti tin ekpompi omos.
ayto pou thelo na po, einai oti an apo monoi sas den paizete bon jovi de tha sas parei kaneis sovaros na sas zitisei na valete an xerei oti de tha to kanete. etsi menoun mono oi “xazogomenes” pou pairnoun stis episis “xazes” ekpompes.

ok. esy omos den eleges ayto exarxis. i kano lathos? eipes “Αυτές που “απο rock ακούω Bon Jovi” δεν θέλω… Θα μου πεις κάτι είναι κι αυτό… Αλλά την πηγαίνω σε συναυλίες κλπ, δύσκολο. Μόνο αν έχρθουν οι B.J. Αλλιώς εγώ θα της λέω Apocalyptica και αυτή θα μου λέει Πάνος Κιάμος!”
ayto de mou thymizei kai poly to “α! και αυτούς με το “it’s my life”… τους Bon Jovi!”…"

ante pali… :expressionless:

gia tous cure min pairneis kai orko… stous allous safos kai de tha einai ayta ta koritsakia pou les giati den einai mainstream. poly pithano na mi tous xeroun kan. ayto de synista apodeixi tou poso kala sygrotimata einai ayta omos.

ox ox ki ego exo paei stous dream theater! les na spilosa ti fimi ton tromeron - i - play - fast - just - for - the - shake - of - it - moysikon?

ayto pou molis eipes einai ayto pou kanoun oi bon jovi. :confused: tora vevaia pos sou exei katsei oti AGORAZOUN (!) tragoudia einai mallon apo tis spoudaies GNOSEIS pou de mporo na amfisvitiso.
“Αυτοί γράφουν όντως όλα τα τραγούδια τους μόνοι” poly tin pao ayti ti sigouria (kai tis gnoseis sou)!

a. … kai oi aerosmith synergazontai me ton desmond child. a kai oi kiss! kai o alice cooper! les oloi na agorazoun ta tragoudia tous? de tha to antexo :roll:
alla eipame oi gnoseis einai gnoseis! co writer my ass…

eyxaristo… tora pou xero oti o pantognostis shadowcaster pou thelei i kopela tou na exei kritiki diki tis skepsi kai thelei sovares sxeseis alla ayto de simainei oti leei stis kopeles an theleis sex na pantreytoume (ouf!), de nomizei oti eimai xazi, iremisa…

sosta sosta…
mono pou den itan klassikoi poly prin to keep the faith. tote itan MODA. alla sosta…

ayto de xreiazotan dieykrinisi… :?

__Καλά, καλά… σταμάτησα την ανάγνωση στην μέση… Λες ψέματα και νομίζεις ότι οι άλλοι είναι χαζοί. Προσπαθείς να περάσει policaly corect image απο την μία λέγοντας ότι εγώ δεν ειρωνευόμουν, ότι εγώ δεν απευθυνόμουν αποκλείστηκα σε σένα (ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΕΥΘΥΝΟΣΟΥΝ, οπότε το επιχείρημά σου “δεν είπα κάτι τέτοιο, όμως όποιος έχει τη μύγα…” πάει περίπατο) και άλλες τέτοιες αηδίες.

__Φροντίζεις να διαστρεβλώσεις και να μειώσεις κάθε μου επιχείρημα. Αν δε καταλαβαίνεις να διαβάζει καλύτερα, να διαβάζεις ξανά ή να ζητάς από κάποιον να στο εξηγήσει. Είχα πει ότι ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ, είχαν πιει καφέ μ’ αυτές. Εγώ δεν έκανα εκπομπή για να βγάλω γκόμενα. Δεν είναι αυτό το στιλ μου, ούτε τόσο φτηνή η προσωπικότητά μου όσο κι αν θέλεις να περάσει τέτοια εικόνα για να φανούν ορθότερα τα επιχειρήματά σου. ΟΥΤΕ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΑ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΟΥ!! ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΗ και τώρα προσπαθείς να το καταλογίσεις σε μένα. Καταντάς αστεία… και κακοήθης. Εγώ, μιας και απλά ένα ναι δε σου φτάνει (άλλο ψεύτικο επιχείρημα, σώπα, δε το ξέραμε ότι πρέπει σε κάθε τι που λέμε μετά να απαντάμε “ναι έτσι είναι” -αν δε το πίστευα δε θα το έγραφα, οπότε πούλα αλλού αυτό και καλά cool στιλάκι σου), όπως φάνηκε απο την γεμάτη αμφισβήτηση απάντησή σου (που θέλεις να μας πείσεις ότι ένα “ναι” σου έφτανε), σου παρέθεσα μία αληθινή mini δημοσκόπηση που έκανα. Εσύ προσπάθησες να το γελοιοποιήσεις για να μην φανεί η κατάρρευση των πλασματικών επιχειρημάτων σου. Πω - πω… ψαρώσαμε!!

__Ακόμα συνεχίζει να μιλάς για ειρωνία!!! ΜΑ ΠΟΙΟΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΕ ΕΣΕΝΑ!! ΙΣΑ - ΙΣΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. Τώρα το παίρνω πίσω, μετά από ένα μήνυμα που καθαρά σου λέω ότι η ειρωνεία δεν απευθύνεται σε σένα αλλά στο target group που ΚΙ ΕΣΥ συμφώνησες ότι υπάρχει, μου ξαναλές ότι σε ειρωνεύτηκα κλπ… Ε, τι να σου πω… Η δεν θέλεις ν’ ακούσεις (βλέπεις παντού φαντάσματα και ειρωνεία προς το άτομό σου), ή… τέλος πάντων…

__Κάτσε και προσπάθησε να γελοιοποιήσεις άλλους και εκεί που σε παίρνει. Δεν αξίζει να ασχολείται κανείς μαζί σου…

Y.Γ. Οταν λέω απο Rock ακούω Βon Jovi εννοούσα MONO. Δηλαδή ΜΟΝΟ bon jovi (ΑΠ’ ΟΛΟ ΤΟ ROCK) και τίποτα άλλο. Δεν εννοούσα αυτές που ακούνε και Bon Jovi ανέμασε σε άλλα! ΕΛΕΟΣ!! ΜΑ ΤΙ ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ BON JOVI! Εννοούσα τις κοπελίτσες που ακούνε μόνο bon jovi ή μόνο ΗΙΜ γιατί είναι στην μόδα ή είναι ωραίος ο τραγουδιστής! Ελεος! Γι’ αυτό μάλλον με παρεξήγησες, για πράγματα που δεν είπα! Αναφορικά τώρα με το «my ass» επιχείρημα, αν δεν ήσουν τόσο προκατειλημμένη θα είχες προσέξει ότι πρώτα επιχειρηματολόγησα (άσχετα αν συμφωνείς εσύ προσωπικά ή όχι) και μετά πρόσθεσα και το σχόλιο «?my ass». Αλλά όταν κάποιος έχει το ζωνάρι του λυμένο για καυγά, ό,τι θέλει διαβάζει?

Υ.Γ. 2 Βρε άντε από κει που θα μου πεις ότι έκανα εκπομπή για χαζογκόμενες, χαζογκόμενα… Προσπαθείς να γελοιοποιήσεις διαστρεβλώνοντας αυτά που λέω. Πολύ ανώριμο είσαι τελικά. Ηταν το λιγότερο ξεκάθαρο (το ανέφερα κιόλας ΑΛΛΟΥ είδους κοπέλες έπαιρναν εμένα τηλέφωνο ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ είδους τους φίλους μου -2- που έκαναν ότι να ναι -θεματολογικά- εκπομπές). Τηλέφωνο ειχαν πάρει απο άτομα 14 χρονών (και ένα δεκάχρονο που το έβαλε ο μπαμπάς του -τέλειο!), μέχρι και άνθρωποι 60 χρονών (Janis Joplin μου είχε ζητήσει ο τύπος, πόσο τον ζηλεύω που αυτός -η γενιά του- την πρόλαβε όταν αυτή ζούσε!). Γκέγκε, πήγαινε σε άλλη παιδική χαρά τώρα να χλευάσεις για να νιώσεις καλύτερα…

pw…pw…poli xamos gia to tipota…

vre tha erthoun ta pallikaria, tha paixoun live gamamto kai tha euxaristithoume oloi!!

iremiste…

Δεν θα έρθουν ρε όση προπαγάνδα κι αν κάνεις…

Shadowcaster και rr έχω την εντύπωση ότι ταιριάζετε σε πάρα πολλά… Ρε μήπως και είστε κρυφό ζευγάρι και η κόντρα είναι σικέ, για να διαφημίσετε τους ακατανόμαστους…;

anakoinothike to ntoyeto den tha einai me nino alla me dalara-panoysi sto dead or alive

kai sto kontra mpaso, o diasimos vazelofron kontrampassistas kai proskinitis tou souidou florou Malmsteen, gnwstos ston exw kosmo me to paratsoukli JAPAN!!!

xi…xi…xi… Erxetai i Bartsa!!!

Κάτω τα χέρια από τη Σουηδία. Μπορείτε να ασελγήσετε μόνο πάνω στο βάζελο…

Καλα ρε σεις δεν βαριεστε να γραφετε τετοια κατεβατα?
Εγω ειμαι αισιοδοξος και πιστευω οτι θα ρθουν…

Με προλαβες!Αφου προτιμησα να διαβασω για Μονοπωλιακο Ανταγωνισμο παρα την προηγουμενη σελιδα του θεματος… :?

Ασε που τελικα(επειδη τα διαβασα γιατι με διακατεχει κι ενας μαζοχισμος) δεν διαπιστωσα να διαφωνειτε σε κατι :?
Αρα εχει δικιο ο telisvas:

Ρε μήπως και είστε κρυφό ζευγάρι και η κόντρα είναι σικέ, για να διαφημίσετε τους ακατανόμαστους…;

οπου “ακατονομαστοι” βλ. ΘΕΟΙ Bon Jovi

Ουτε εγω τα διαβασα βαρεθηκα!! Διαβασα τα επομενα που ειπαν τ αλλα παιδια…

nai vevaia. giati oi gnoseis sou einai tetoies pou XEREIS oti leo psemata. kai nai den apeythynomoun apokleistika se sena. exo gnorisei pollous pou tous tairiazei o xaraktirismos.

i dimoskopisi synodeyetai apo stoixeia. den eida stoixeia para mono kapoies asyntaktes protaseis kai akrivos gi ayto to logo den katalava ti egrapses akrivos.

eipes opoios exei gnoseis xerei ti leo kai meta co writer my ass. den eida apolytos KANENA epixeirima i kati pou na ypostirizei ton isxyrismo sou oti agorazoun ta tragoudia tous.

kala ayto einai kati sto opoio me parexigises pliros. den eipa oti esy kaneis ekpompi gia xazogomenes. eipa oti an kapoios kanei mia ekpompi (rock) alla oi akroates pou akoune bon jovi idi xeroun oti akomi kai na zitisoun bon jovi de tha valoun tote den pairnoun ekei tilefono. an omos stis xazoekpompes vazoun bon jovi tote tha paroun ekei oi “xazogomenes” pou akoune bon jovi kai etsi einai poly pithano na exeis mono ayto to deigma. kamia sxesi me ayto pou nomizes.

Και τα κατεβατα συνεχιζονται…
Πλακα κανω! :lol:

__Ωστε έτσι Slash7!! “τώρα θα δείτε τι έχετε να πάθετε!” (“Χλαπάτσας” style!)… :lol: :lol:

__Well… rr, βλέπω ότι τελικά όντως δεν διαφωνούμε στα βασικά και ότι η αψημαχία μας περιστρέφεται και τρέφεται απο παρεξηγήσεις. Οπότε απο τη μεριά μου, ζητώ συγνώμη (κυρίως σε όλους όσοι βιάβασαν τα post μου… :stuck_out_tongue: ) και το σταματάω εδώ. Εχουμε μάλλο περισσότερα να μοιράσουμε παρά να χωρίσουμε. 8)

ΧΑΧΑΧΑΧΑ :lol: :lol: :lol:

Οσο γι αυτο που πες : Εχουμε μάλλο περισσότερα να μοιράσουμε παρά να χωρίσουμε.
Εγραψες!!!

Ante eutyxos stamatisan oi malakies gia na po to neo…

Molis anakoinose o Arnaoutoglou stin tileorasi oti erxontai oi Bon Jovi tin anoiksi, ekleisan leei…

Filiki symvouli, oso kai an den tous goustarete, frontiste na pate giati tha einai mia synavlia pou den tha ksexasete pote…

Mporei na einai poser, “omorfopaida” ktl, alla kanoun kai gamo tis synavlies…

:wink: