Bon jovi live in greece?

Σύμφωνα με το τελευταίο τεύχος του περιοδικού ΤΗΛΕΡΑΜΑ υπάρχει πιθανότητα για συναυλία των BON JOVI στην Ελλάδα το καλοκαίρι, καθώς τρεις διοργανωτές αυτή τη στιγμή προσπαθούν να τους κλείσουν…

Τωρα με πορωσες… Μακρι.!!

Ισχύει πως θα πει το it’s my life με τον γνωστό τραγουδιστή-οπαδό του, Νίνο???

Egw akousa oti tha paiksoun to kalokairi sto Ksilourgeio tou Mylou, sta plaisia tis proothiseis tis neas magionezas tou Richie Sambora!

__Χαχα… καλά, αν θέλω να ρίξω καμιά γκόμενα θα την πάω στα παππούδια… Α! Ο συνθέτης των τραγουδιών τους (O Desmond βρε), θα έρθει κι αυτός στη συναυλία; …χοχοχο :twisted:

__Βέβαια (αν και έχουν και τραγουδάρες ό,τι και να λέμε τώρα), θα δε ήθελα μια γκόμενα που να τρελαίνεται για bon jovi… βλέπετε δεν θέλω να “σκοράρω”, θέλω να έχω σχέση με κοπέλα που να έχει κι ένα επίπεδο… όπως εκείνη η κουκλίτσα με το κοντό μαλλάκι (που καθόταν απο πίσω μου -εγώ ήμουν μπροστά στο κάγκελο βεβαίως - βεβαίως!), που με στοίχειωσε στην συναυλία των dream theater με την παρουσία και την υπέροχη φωνή της (ρε παιδιά, είχε μια αναπνοή…! μπράβο της!).

__Πάντως, όσο και να κοροϊδεύουμε, νομίζω πως οι Bon Jovi έχουν μεγάλο κοινό εδώ…

Παππούδια;;; ΕΕΕΕ!!!

Καλά, αν έρθουν, με ένα σωστό promotion (όπως στους Scorpions…) μαζεύουν άνετα 20.000 λαό.

Ώρε λέμεεεεεεε!!!

Bon Jovi ρεεεε!!!

__Ελα μωρέ εντάξει, μη το παίρνεις σοβαρά… ένα αστείο κάναμε (εννοούσα παππούδια σε σχέση με το image που πλασάρουν, κι εδώ δεν κάνω αστείο, σοβαρολογώ).

__Πάντως και μόνο που σκέφτομαι ότι θα έχει καλή παραγωγή, θα έχει best χαρακτήρα και θ’ ακούσω ν’ αρχίζει το υπέροχο rythm section του Keep The Faith (πρώτα το μπασάκι και μετά τα drums), ε, κάτι με πιάνει! 8)

[i]
"One, two, one-teo-tree go!

-Ooooh! We 're half way theeeere,
ooh - ooh Livin on a praaaayeer…"[/i] 8)

Χμμμ…Shadowcaster…σε κόβω κρυφοbonjoviκό!!!Έλα…μην ντρέπεσαι να το πεις! Ομολόγησε το!!!Χε χε χε… :smiley:

Τωρα γιατι με απορριπτεις με τοσο αδικο τροπο; :stuck_out_tongue:

Ναι ειμαστε 6-7 ανετα :twisted:

Τωρα γιατι με απορριπτεις με τοσο αδικο τροπο; :stuck_out_tongue:

Ναι ειμαστε 6-7 ανετα :twisted:[/quote]

Ρε παιδιά οι Bon Jovi άνετα μπαίνουν στο Ελληνικό chart πωλήσεων cd (Έτσι όπως το δημοσιεύει η Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία)… Οπότε θέμα δημοφιλίας δεν παίζει… Αν έρθουν στην Ελλάδα (μακάρι) και γίνει η σωστή προβολή, θα γίνει σεισμός… Θα πάνε ακόμα κι εκείνοι που κατακαιρούς τους βρίζουν… Πάρτε το χαμπάρι… Από τους Bon Jovi και μερικούς άλλους η συντριπτική πλειοψηφία μιας συγκεκριμένης γενιάς ξεκίνησε ν’ ακούει hard μουσική… Και πιστέψτε με αν η συγκεκριμένη γενιά (80’s) δεν άκουγε metal, το ιδίωμα θα είχε πεθάνει… Tο θέμα είναι να πειστούν να ρίξουν τις απαιτήσεις τους, οι οποίες για τα Ελληνικά δεδομένα είναι απλησίαστες…

apokleietai na erthoun. exoun anakoinosei oti tha kanoun 13 synaylies stin eyropi kai idi exoun afisei arketes xores exo.

tha kanoun 5 sti megali vretania (mia ek ton opoion sto neo wembley), mia sto douvlino, germania sigoura pano apo 2 kai menoun aystria, elvetia, ollandia, ispania kai isos italia.

Βουλγαρία;

voulgaria oxi isos sta skopia. konta einai mporeis na pas.

Sorry που ρωτάω, αλλά τι θα πει έχουν ανακοινώσει ότι θα κάνουν 13 συναυλίες στην Ευρώπη;; Δηλαδή αποκλείεται να κάνουν παραπάνω;; Τους πέφτουν πολλές από 13 και πέρα;; Αν τους προτείνουν να πάνε κάπου αλλού (δεν εννοώ μόνο την Ελλάδα) με τα λεφτά που θέλουν, θα πουν όχι;;

__Ελα μωρέ τώρα, αφού καταλαβαίνεις τι ήθελα να πω…:wink: Δεν αναφέρομαι σε κοπέλες όπως εσύ με πολλά ακούσματα. Αυτές που “απο rock ακούω Bon Jovi” δεν θέλω… :wink: Θα μου πεις κάτι είναι κι αυτό… Αλλά την πηγαίνω σε συναυλίες κλπ, δύσκολο. Μόνο αν έχρθουν οι B.J. Αλλιώς εγώ θα της λέω Apocalyptica και αυτή θα μου λέει Πάνος Κιάμος!! :stuck_out_tongue:

__Χεχε, καλό… αλλά απάντησε ο Τέλης επαρκέστατα σ’ αυτό :wink: . :wink:

__Στον Cozy, δεν απαντώ… δεν ξέρει τι του γίνεται…

[i]"I’m a cooowboyy, on a steal horse III riidee,
I’m Waanteeed… dead oor aliiiiive,

GUITAR!!"[/i]

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: … 8)

:roll: i alitheia einai oti kai na me plirones de tha pigaina oute sti synaylia ton apocalyptika oute sto skyladiko.
kai telospanton den eimai sigouri gia to poses tetoies mporei na exeis synantisei i apla ypervalleis epeidi opoiadipote mousiki me ligotero sklira riffs einai anathema (oxi to sygrotima :p).

Oι Apocalyptica είναι ΘΕΟΙ… rr τι πρόβλημα έχει με τα riff; Shadowcaster με τέτοιο στυλ και τέτοια ομορφιά δεν υπάρχει γυναίκα που να σε απορρίψει… Γι’ αυτό βάζε ότι γουστάρεις στο cd player του αυτοκινήτου… Απλά με τις “ποζεριές” ανεβαίνει η ψυχολογία σου…

Telisva συνφωνω μαζι σου!!! Οι Apocalyptica γαμανε!!

__Στον Cozy, δεν απαντώ… δεν ξέρει τι του γίνεται…

Αν το επεξηγούσες λίγο περισσότερο αυτό το προηγούμενο…
Δεν πιστεύω να πήρες στα σοβαρά αυτό που είπα περί κρυφοbonjoviσμού!!;; 8O :smiley:

__XAXA! O Τέλης αφιερώνει! Να κάτι τέτοια poserικα μου λέει και ανεβαίνει η ψυχολογία μου! 8) :wink: Πλάκα - πλάκα, αυτό κάνει η poser μουσική. Ακουγα πριν ένα best of των Extreme (δε θέλω ν’ ακούω κουβέντα, τ’ αγόρασα 4,9 ευρώ και αξίζει τα λεφτά μου μια χαρά!!) και είχε ανέβει η ψυχολογία μου… ξέρει τι λέει ο παλιός. Συμπληρωματικά, μου αρέσει η poser μουσική. Είναι “good time” μουσική. 8)

__Φίλε Cozy!! Μια χαρά κατάλαβα το χιούμορ σου! :smiley: Γι’ αυτό απάντησα έτσι κι εγώ, με στοίχους απο Bon Jovi… :wink: Δεν παρεξηγήθηκα καθόλου, γέλασα μάλιστα και “ανταπέδωσα” το αστείο! :wink: :smiley:

__Οσο για εσένα rr, χμμμ… διάβασε αυτό. Πρώτον, είμαι πάρα πολύ απαιτητικός σε μία σχέση που θα την πάω πολύ σοβαρά. Αναλογικά, είμαι πολύ απαιτητικός απο μία σοβαρή σχέση. Μη σοβαρές σχέσεις δεν κάνω. Δεν εννοώ ότι λέω στην κοπέλα “α, για άκου να σου πω, αν θέλεις sex πρέπει πρώτα να σου βάλω στεφάνι” :stuck_out_tongue: , δε το πάω για γάμο. Απλά δεν με γεμίζουν χαζοσχέσεις. Εχω κάνει πολλές σχέσεις με κοπέλες και όλες ήταν κοπέλες που πραγματικά με ενδιέφεραν και τις θαύμαζα ως γυναίκες (με τον έναν ή τον άλλο τρόπο). Ξέρω ότι δύσκολα θα βρω κοπέλες που πραγματικά να με γεμίζουν, αλλά μου αρέσει έτσι (σε παραπέμπω στην υπέροχη μπαλάντα των Rush -progressive rock παίζουν, όχι μέταλ- “Tears”). 8)

__Βέβαια, από αυτά που λες, συμπεραίνω ότι μάλλον έχεις παρεξηγήσει κι εμένα και τους Apocalyptica. Οι άνθρωποι δεν παίζουν metal, παίζουν “σκληρή κλασσική μουσική” :smiley: . Στη συναυλία τους στη Θεσσαλονίκη, είχε πάρα πολλές κοπέλες. Μάλιστα είχα πάει κι εγώ με μία (ήταν να πάω εγώ με δύο κοπέλες, αλλά η άλλη καθυστέρησε στο μπαλέτο και δε πρόλαβε να έρθει). Γιατί στα λέω όλα αυτά; Περίμενε. Η κοπέλα που πήγαμε μαζί λοιπόν, ΔΕΝ ακούει metal. Ακούει Jazz, Blues, Rock, Κλασσική και άλλα πολλά… Εχει σπουδάσει 18 χρόνια πιάνο και δίδασκε κιόλας. Ηταν αυτή που μου έμαθε τους Apocalyptica (όπως και πολλούς άλλους, έχει φοβερή δισκοθήκη και γούστο!)!! Τους είχε ακούσει να παίζουν τσέλο στον πρώτο τους δίσκο και έπαθε πλάκα (ποιος έχει ακούσει το Apocalyptica plays Metallica και δεν έχει πάθει;!!). Στην συναυλία λοιπόν, που έπαιζαν και σαφώς πιο σκληρά κομμάτια, έπαθε επίσης πλάκα, όπως κι εγώ. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ. Παίζουν τσέλο όπως ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ στον κόσμο. Και δε μιλάω μόνο για ταχύτητες ή καινούργιες τεχνοτροπίες (εκεί ίσως είναι και οι μοναδική). Μιλάω για αισθαντικότητα, για τεχνική, για ουσία για δάχτυλα μαγικά που δε χάνουν ούτε ημιτόνιο ενώ παράλληλα παίζουν με ψυχή.

__Οπως λοιπόν εδώ, έτσι και στα περισσότερα ακούσματά μου, ψάχνω την αλήθεια και την ουσία. Γι’ αυτό μίλησα λίγο αρνητικά για τους Bon Jovi στην αρχή. Χαλάστικα όταν άρχισαν να γράφουν άλλοι τα τραγούδια τους και να γίνονται πιο εμπορικοί και να το παίζουν όμορφα τεκνά στα 45 τους. Και εντάξει, εγώ τους εκτιμώ ακόμα, αλλά δεν μένω σ’ αυτούς. Δεν τους ακούω επειδή είναι στην μόδα, ούτε δεν τους ακούω επειδή είναι. Αρχισες να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω;

__Μία κοπέλα, που μένει μόνο στους bon jovi επειδή τους παίζει στο Mad και μόνο. Τώρα άμα απο Rock το μόνο που ακούς είναι Bon Jovi επειδή τους έχει στο Αφισόραμα και τα υπόλοιπα ακούσματά σου είναι Χατζαγιάννης, Πυξ-λαξ, Πέγκυ Ζήνα, Πάνος Κιάμος και Κότσιρας για να το παίζεις και ψαγμένη, έ… δεν έχω να σχολιάσω και πολλά. Δεν ακούς rock, ακούς ότι να ‘ναι και έτυχε ν’ ακους ροκ γιατί ξαναήρθε στη μόδα.

__Από την άλλη εγώ κάθε άλλο πιστεύω πως ότι δεν έχει σκληρά riff είναι για τους ANATHEMA που τώρα τελευταία δεν παίζουν σκληρά… :smiley: Εγώ ακούω ΚΑΙ metal, αλλά σε καμία περίπτωση δε λέω πως αν δεν είναι σκληρό δεν λέει. Μάλλον το αντίθετο. Πολλοί που παίζουν σκληρά, δυνατά κλπ, συνήθως δεν παίζουν μουσική του γούστου μου. Λίγα πράγματα τόσο σκληρά μου αρέσουν -γιατί συνήθως λίγα έχουν ουσία. Τα πιο πολλά είναι μόνο για εκτόνωση και να εξωτερικεύουν την οργή τους όσοι το έχουν ανάγκη… :?

__Κατάλαβες ποιοι ήταν οι λόγοι που επέκρινα τους Bon Jovi; Οχι γιατί δεν παίζουν Metal ή Hard Rock. Ισα - ίσα, αθροιστικά, είναι πολύ περισσότερες οι αγαπημένες μου μπάντες οι καλλιτέχνες που δεν παίζουν Metal -ακούω ένα αρκετά μεγάλο φάσμα μουσικής. Φυσικά δεν θα κατακρίνω εσένα αν δεν μπορείς να ακούσεις Apocalyptica, μερικά τραγούδια τους είναι όντως σκληρά. Ισως άκουσες “λάθος” τραγούδια απ’ αυτούς… :wink: