Bon Jovi News

Ο νέος δίσκος αναμένεται στις 19 Ιουνίου και θα τιτλοφορείται “Lost Highways”.Θα ισορροπεί ανάμεσα στο rock και στην country,σύμφωνα με το ίδιο το συγκρότημα.Η απρόσμενη επιτυχία του τραγουδιού “Who says you can’t go home” (Νο.1 στα country charts και κέρδισε μέχρι και Grammy,μόλις το πρώτο του συγκροτήματος!!!) τους οδήγησε στην ‘εμπορική’ σκέψη να περιπλανηθούν λίγο σε country μονοπάτια.Έλπίζω να είναι εμπορική και καλή μαζί!Για πρόγευση έχουν κυκλοφορήσει σε ραδιοφώνα και download μέσω i-tunes το πρώτο single του δίσκου,“I wanna make a memory” που συνοδεύεται με τη live εκτέλεση του ομότιτλου κομματιού,όπως και το “Lost Highways”.Επίσης έγκυρες πηγές λένε ότι δε θα ακολουθήσει εκτεταμένη περιοδεία για την πρωώθηση του νέου δίσκου(άρα από Ελλάδα ούτε για διακοπές δεν έρχονται) κι αυτό γιατί θα κυκλοφορήσουν ένα best-of στο τέλος του 2007 και θα βγουν τότε.Άντε να δούμε τι μας ετοιμάζουν.Και μακαρι να περάσουν απο πατρίδα,θα γεμίσει ποζέρια όλο το Ο.Α.Κ.Α. η όποιο γήπεδο τους φιλοξενήσει!

Εχω ακουσει απο το νεο δισκο το (You Want To) Make A Memory και μου αρεσε πολυ, αναμενουμε!!!:smiley:

η μπαλαντίτσα είναι καλή…το άλλο όμως είναι…κρίμα…και το dirty little secret μας άφηνε υποσχέσεις…

Οκ πολλα ειναι τα συγκροτηματα που κανουν διαφορα πειραματα αλλαζοντας τον γνωστο ηχο τους σε κατι διαφορετικο, αλλα δεν νομιζω οτι εχουν καταφερει κατι το ουσιαστικο, οπως στη περιπτωση των BonJovi εμενα μου αρεσε το προηγουμενο αλμπουμ οπως και το νεο κομματι απλα δεν τους εχουμε συνηθησει ετσι τους bonjovi, πχ.βλεπω καμια φορα τα video clip του runaway, livin on prayer, give love a bad name,keep the faith κ.α. και αναρωτιεμαι που πηγαν οι καλοι bonjovi που ξεραμε, τεσπα ας ελπισουμε να βγαλουν κατι καλο εστω και αν ειναι λιγο country.:stuck_out_tongue:

Lost highway(χωρις s),λεγεται ο δισκος.7 απο τα 12 κομματια που ακουσα ηταν:bow: :thumbup:,νομιζω πιο πολυ μου αρεσαν “summertime”,“make a memory”,“we got it going on”.Προχτες,στο american idol,ειπαν οτι η περιοδια θα ξεκινησει απο Γεναρη.Μεχρι τοτε θα κανουν live στο New Jersey,σε festival Αμερικη και 24 Ιουνιου θα εγκαινιασουν το arena 02,στο Λονδινο.Καπου το Νοεμβριο βγαινει η αυτοβιογραφια τους και Αυγουστο o Jon και ο Richie action figures.

Ανακοινώθηκε το tracklist:
“Lost Highway”
“Summertime”
“(You Want To) Make A Memory”
“Whole Lot of Leaving”
“We Got It Goin’ On” feat. Big & Rich
“Any Other Day”
“Seat Next To You”
“Everybody’s Broken”
“Stranger” feat. LeAnn Rimes
“The Last Night”
“One Step Closer”
“I Love This Town”

α ρε Richie…10000000 φορές θα το λέω,μακάρι να κάνει κάτι μόνος του,επιπέδου these days δηλαδή…
από την άλλη βέβαια,τι να κάνουν για να επιβιώσουν κι αυτοί ως bon jovi?:-k :-k

http://www6.islandrecords.com/bonjovi/news_2.php

τι έγινε ρε παιδιά?μίκρυνε το set list ή είναι η ιδέα μου?
ασχολιάστη η επιλογή των κομματιών…