Αγαπημένα Bonus κομμάτια

immortaly insane-pantera ?!?!?!?

Σωστος !!! και το The Badge ειναι bonus στο Far Beyond Driven (japan version)

Σιγουρα θα εβαζα το So What σαν bonus κομματι στην Japan εκδοση του Black Album,

Και οπωσδηποτε το The Damage Done απο Alter Bridge στο Blackbird.

Αυτά που μου έρχονται αμέσως στο μυαλό:

[B]In Flames [/B]- [I]World Of Promises [/I]

[B]Fear Factory[/B] - [I]Cars[/I]

[B]Paradise Lost [/B]- [I]How Soon Is Now?[/I]

[B]Paradise Lost[/B] - [I]Smalltown Boy[/I]

http://www.youtube.com/watch?v=vv_BMmwvEdw

Heaven Shall Burn - Not My God [Hate Squad Cover], από το album Antigone του 2004

αυτό σίγουρα. και ήταν τόσο γαμάτη διασκευή που έγινε και βίντεο, αν δεν κάνω λάθος.

[I][U]Strapping Young Lad - Japan[/U][/I]

Τούτο και το Centipede υπάρχουν σαν μπόνους στο Live in Australia, και μπήκαν μόνο και μόνο για να ρίξουν στάχτη στα μάτια, ότι και καλά δεν είναι μόνο ένα live album, έχει και καινούριο υλικό κι έτσι.
Βασικά, απλά θάφτηκαν οι κομματάρες.

Οι Lost εχουν το ταλεντο, γενικοτερα, να ‘‘σκοτωνουν’’ καλα τους κομματια.

Το αγαπημενο μου κομματι απ το Requiem τελικα ηταν αυτο,

Αν πιαναμε και τα b-sides,



Και παει λεγοντας

Το bloodstone mix του [I]Vermillion pt. 2[/I] που βρίσκεται στο [B][I]All Hope Is Gone[/I][/B], το λατρεύω 100 φορές παραπάνω από το original.

Μπα, και τα τέσσερα είναι καλά αλλά όχι ισάξια των περισσότερων κομματιών του δίσκου.

Από πού κι ως πού bonus, b-side του Point Me At The Sky ήταν.

το SWEETNESS ειναι [SIZE=“5”]ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ PARADISE LOST EVER[/SIZE]
αυτη η ζωντανη εκτελεση που εβαλες ηταν πολυ κουλη…
παρακαλω πολυ, ακουστε αυτο το κομματι στη studio εκτελεση οπου το outro ειναι εντελως χασιμο:metal:

[B]Deadsoul Tribe[/B]- [B]Time[/B] απο το A murder of crows

[B]Pain of Salvation[/B] - [B]Thorn Clown[/B] απο το Remedy Lane

Το Save Us απο Ηelloween (Keeper Of The Seven Keys Part 2) ειναι το πρωτο που μου ηρθε…επισης το Cold Winter Nights, ενα απο τα καλυτερα tracks του Destiny (Stratovarius)

…Ξεχασα το Sweetness απο το Icon των Paradise Lost. Απο τα καλυτερα του (εξαιρετικου αυτου)δισκου

Ναι ρε γαμώτο. Τί τα κρύβουν; Έλεος… Και ούτε στο τελευταίο live τους είχαν πει κανα bonus που περίμενα.

Το Sweetness το χαν παιξει σχετικα προσφατα παντως, το 2005 στο Fuzz.

…τωρα προσφατα, που λεει ο λογος, πανε 6 χρονια απο τοτε… :?

Οι Lost γενικα ηταν πιο κουλοι παλαιοτερα, δεν ξερω για τα επισημα live, αλλα εχω ακουσει παλαιοτερες ηχογραφησεις που δε φτουραγαν οπως σημερα. Γενικα εγιναν πολυ καλυτεροι ‘‘παικτες’’ απο το One Second και μετα.

το Another Desire το θυμάσαι?Ήταν στο Forever Failure ep κ είχε κάνει αίσθηση τότε στους συντάκτες του metal hammer γιατί ήταν πολύ διαφορετικό από ότι είχαν κανει στο παρελθόν,κ άρχισαν οι φόβοι για μεγάλη στροφή στον ήχο τους,κάτι που επιβεβαιώθηκε με την κυκλοφορία του one second.