Αγαπημένα Bonus κομμάτια

γραφουμε εδω κομματια που γουσταρουμε αλλα δεν ηταν στις αρχικες κυκλοφοριες δισκων…ετσι στα γρηγορα μου ρχονται Dream Dancer-Crimson glory και lady in disguise-savatage απτο reissue του Sirens…

[B]Hungry Ghost[/B] απο [B]Scars on Broadway
[/B]

το chasing blue sky που ήταν αρχικά b-side του sign of the times και μπήκε σαν bonus στην επανέκδοση του hear in the now frontier είναι καλύτερο από όλο το δίσκο (σχεδόν)

Επίσης το Thorazine Shuffle ήταν bonus για την cd έκδοση του Gutter ballet

Ωραιότατο θέμα papardela. Πάρε εδώ μερικά να χεις:
Children Of Bodom - Silent Scream (Slayer Cover) (από το Hate Crew Deathroll)

Cradle Of Filth - Black Metal (Venom Cover) (από το Cruelty And The Beast)

Megadeth - Crown Of Worms (από το Countdown To Extinction)

Morbid Angel - Lord Of All Fevers And Plague (από το Altars Of Madness)

In Flames - World Of Promises (Treat Cover) (από το reissue του 2005 του Clayman)

Judas Priest - Living Bad Dreams (bonus στο Painkiller)

Judas Priest - Prisoner Of Your Eyes (bonus στο Screaming For Vengeance)

Πιάνονται τα EP που είναι ενσωματωμένα στο tracklisting κάποιου άλμπουμ? (πχ. Flag Of Hate EP στο Pleasure To Kill των Kreator)

Επίσης πιάνονται demo εκδόσεις κομματιών που είναι σε άλλα άλμπουμ? (πχ. η demo version του Rock Hard Ride Free, ονόματι Fight For Your Life, που είναι στο Killing Machine)

συμφωνα με την wikipedia
στο showbiz των muse

Benelux edition bonus CD

  1. “Host” 4:17
  2. “Coma” 3:35
  3. “Pink Ego Box” 3:32
  4. “Forced In” 5:10
  5. “Agitated” 2:23
  6. “Yes Please” 3:05
  7. “Fillip” (Live) 3:46
  8. “Do We Need This?” (Live)

το host για μενα ειναι το καλυτερο τους τραγουδι γενικα

και τα coma,pink ego box,do we need this ειναι επισης αγαπημενα bonus

Με μια πρώτη σκέψη:

[B]Vader - Black Metal (Venom Cover)
Rotting Christ - Flag of Hate/Tormentor/Pleasure to Kill (Kreator Covers)[/B]
[B]Bullet for My Valentine[/B] - Ta Bonus από τo [B]Scream Aim Fire[/B]

Σϊγουρα είναι κι άλλα αλλά δε τα θυμάμαι τώρα, θα επανέλθω.

Στα [B]Godflesh [/B]- “Streetcleaner” και [B]Fear Factory[/B] - “Digimortal”, τα μπόνους κομμάτια είναι [U]όλα[/U] ισάξια ή/και καλύτερα του κανονικού δίσκου.

Savatage-Desiree …δε μπορω να φανταστω λογο για να μην εχει μπει σε κανονικο release.

Τα μόνα 2 που μου έρχονται και πραγματικά πιστεύω κόβουν κώλους είναι το bonus του Ad Astra (Spiritual Beggars) Let The Magic Talk και το Silver Future από God Says No (Monster Magnet). Το πρώτο έχει απίστευτη ριφφάρα, το δεύτερο είναι απλά το αγαπημένο μου του δίσκου. Είχε μπει και στο best of τους.

To Visions of the Dead Lover από το ΕΡ Αποκαθήλωσις, που συμπερηλήφθηκε σαν μπόνους τρακ στο Thy Might Contract.Μέσα στα 3 αγαπημένα μου Christ κομμάτια γενικότερα

Το σκεφτόμουν τις προάλλες όταν άκουγα το Μissing Link των Rage. Eιδικά τα τρία πρώτα άνετα στέκονται στα κορυφαία άλμπουμς τους.

Another kind of madness (γκαμαη,μπαλαντίτσα)

Truth hits everybody (Τhe Police Cover) (γκαμαη)

Beyond The Pale (The Mission Cover) (γκαμαη περισσοτερο)

I Can’t Control Myself (δε το βρήκα πουθενά αλλά είναι καλό)

Paranoid demo (The Black Sabbath cover) (για χαβαλέ,ακούγεται)

Τι κομματάρες αυτά τα 2, ιδίως το ‘‘Living bad dreams’’.

συμφωνώ και εγώ με το living bad dreams

μόνο beatles και savage garden. οι μεν πρώτοι είχαν άπειρα b-sides που σκίζουν ενώ τα 3 από τα 5 καλύτερα τραγούδια των δεύτερων είναι b-sides hell yeah obscure gumpop to death

Ω ναι!! μεγάλο κομμάτι!!!

επίσης αγαπημένa μπόνους είναι το Careful with That Axe Eugene των Floyd, to black night από purple, η διασκευή των anathema στο better off dead και η διασκευή στο captor of sin από At the gates,

:!: το ad astra έχει bonus? :-s

Μιλάμε 2.5 χρόνια ακούω στο αμάξι συνέχεια τον δίσκο και ούτε το ξερα. Πολύ ωραίο και αυτό, εύγε.

Στην δισκάρα [I][B]Secret Treaties[/B][/I] συναντάμε την εξής κομματάρα:
[B][I]Boorman the Chauffer[/I][/B]

Ναι!!και να το ακούσεις οπωσδήποτε!!:D:D

δεν ξερω αν μετραει…
Cast In Stone στο Days Of Purgatory?

Νομίζω υπήρχε στο digipack (έτσι δεν λέγονται τα χαρτονένια κουτάκια;:p). Εγώ τουλάχιστον αυτό είχα αγοράσει τότε.

offtopic: πωπω θυμάμαι είχαν παίξει τότε στο jammin στην ΕΤ3 οι χοντροί το κλιπ του Angel Of Betrayal και είχα πάθει τέτοιο σοκ που την αμέσως επόμενη μέρα έτρεξα να αγοράσω το cd!