Bootstroke - Οι αλητες της ζωης!

To Tracklist του CD είναι…

BOOTSTROKE
1.Δυνατά.
2.Τι είναι αυτό.
3.Ένα πείσμα.
4.Όταν η νύχτα με καλεί.
5.Για την ομάδα.

JUNGLE FEVER
6.The stigma of Oi!.
7.New breed.
8.Subculture.
9.Band of brothers.
10.Treading the path.

Όσο για τα αδέρφια σας…καλά κάνουν χεχεχεχεχ :lol:

πολύ χάλια μπάντα.
αν και ποτέ δεν είχα σε καμία εκτίμηση τους σκινάδες μουσικα(με ελάχιστες εξαιρέσεις όπως Blitz και Εjected) αλλα και ιδεολογικα(μου την έδινε το γεγονος οτι ήταν συντηριτικοί και σεξιστές οι περισσότεροι,όχι ακροδεξιοί αλλα γενικά ήταν κάπως),χωρίς ίχνος εμπάθειας,αρνούμαι να ακούσω τους κούφιους/καθυστερημένους στίχους περι γηπεδικών μπάχαλων,αλκοολ και μπόλικης “κακίας”.Α ναι,και αρνούμαι να πιστέψω τον ισχυρισμό πως “έτσι είναι η ζωή μας και αυτούς τους στίχους γράφουμε”.Σόρρυ,αλλά με τόσα μπάχαλα δεν νομίζω να φερμάρεις φόρα-παρτίδα την μούρη σου.
μουσικά τρομακτικά αδιάφοροι ως εκεί που δεν πάει.
ειναι Οι! ουσιαστικα για αυτους που δεν ακούνε οι! (κάτι χαζοτρέντηδες πχ).Στην ίδια φάση βεβάιως και οι Χατ Τρικ/Ομίχλη,πανκ για αυτούς που δεν ακούνε πανκ.
Σίγουρα όμως συναρπάζουν 17χρονα νιάτα που την έχουν δεί χουλιγκάνια επειδή πέταξαν μία πέτρα.:smiley:
έλα,κράξτε με τώρα σαν “αναρχοχίππη” ή το άλλο το καλύτερο…“τρεντυπανκ”.

Ναι έτσι! Ακριβώς! Πες τα!

Δεν θα σε κράξω γιατί είσαι τρουίλας και πρέπει να σε σέβομαι…

Και για να μη με παρεξηγήσεις, σε πολλά που λες συμφωνώ…Κυρίως στο ότι ένα μέρος (μπορεί και μεγάλο) του κόσμου που τους ακούει είναι για τον πούτσο…Απλά δεν μ΄αρεσε το ισοπεδωτικό ύφος του ποστ σου.

σιγά την ισοπέδωση μωρέ…ντάξει.και πάλι κυριλέ μίλησα.στα 14-15 χρονια που κινουμαι σε αυτους τους χωρους δεν εχω γνωρισει εναν σκινα που να μην ειναι σεξιστης…ή να μην ειναι λιγο συντηρητικουρα (απαντηση απο σκινα “εσενα τι σε νοιαζει μωρη χαμουρα?γκομενα εισαι ή κανενα πουστρακι??”)

Παντως περασαμε απο την εποχη που σε ρωτουσαν “ακους πανκ?α δλδ ramones ή ναυτια ή βανδαλουπ”
στην εποχη “ακους πανκ??α δλδ dropkick murphys ή χατ τρικ ή bootstroke”
για κλάμματα με λίγα λόγια…

α ναι…και δεν υπαρχει “τρουιλα” στο πανκ,ουτε “ΠΡΕΠΕΙ”.κραξε ρε συ ελευθερα.

Παιδιά συνεχίζουμε εδώ:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=378&highlight=punk

πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λέτε, αλλά είστε offtopic.

Παιδιά όλα αυτά περί των Skinhead ότι και καλά “είναι απολιτικοι” αλλά “όχι φασίστες” και πως “όποια ιδεολογία και να έχεις πρώτα απ’ όλα είσαι Skinhead” (λολ) είναι το λιγότερο τραγικά,ε… Δηλαδή έλεος, ο καθένας ντύνει με ιδεολογία την αδιαφορία του και την τεμπελιά του και δίνει και τον δικό του και καλά ψαγμένο προσδιορισμό στην λέξη “απολιτικος”. Υπάρχουν και οι άλλοι οι τραγικοί βέβαια που λένε πως οι skinheads “είναι εθνικιστές αποκλειστικά” (οι γνώμες διύστανται lol). Ότι να΄ναι πραγματικά… Μικροαστούλιδες που επειδή μια φορά έτυχε να μπαχαλέψουν στο γήπεδο νόμιζαν πως τα έβαλαν με το σύστημα και μάλιστα “απολιτικα”. Γελάει ο κόσμος… Και ον τόπικ: Οι Bootstroke είναι γτπ.

Άρχισαν οι δίκες πάλι… :lol:

Αν νομίζετε οτι μετά απο 10 χρόνια σαν μπάντα,και πανω απο 10 χρόνια στην ελληνική underground σκηνή μας αγγίζουν αυτά,είστε γελασμένοι!!!

Περαστικά σας και προσοχή στη χολή…

BOOTSTROKE

Koιτα, με τους απολιτικους έχω ένα θεματάκι αλλά με τους απολίτικους που το παραδέχονται κι όλας επειδή και καλά αυτό είναι “στάση ζωής” έχω μεγάλο πρόβλημα. Και δεν με απασχολεί και πολύ πόσο σε αγγίζουν αυτά που γραφω ξέρεις, την άποψή μου λέω. Άντε, μιλα μας τωρα για το μεγαλείο του να είσαι skinhead…

Μίλα μας για το μεγαλείο να σε μαλάκας σε ενα forum…Λύστο το θεματάκι όταν τους βλέπεις ψηλέ!!! Την ώρα της κρίσης όμως την πάπια!!!

Να λείπουν οι χαρακτηρισμοί παρακαλώ.

Λύστο το θεματάκι όταν τους βλέπεις στον δρόμο ψηλέ! Την ώρα της κρίσης όμως την ΠΑΠΙΑ!!!:smiley:

Ψηλέ, δεν με απασχολεί για το τι υποστηρίζει ο καθένας, είτε συμφωνώ με αυτό είτε όχι. Προσπαθώ να μην γεμίσει το forum, με προσβολές προς άλλους χρήστες. Ελπίζω να καταλαβαίνεις.

Ναι απλά πρέπει να είσαι λίγο αντικειμενικός στο τι θα σβήνεις… Απλά αυτό! :wink:

Τέλος,εδώ μόνο για BOOTSTROKE,αν θέλετε να κράξετε αλλού [-X

Aν θέλουμε να κράξουμε τους BOOTSTROKE;

Aν θέλουμε να κράξουμε τους BOOTSTROKE;

Με τους BOOTSTROKE στο μυαλό σου ξυπνάς και κοιμάσαι???

Όπως είπε και ο lissas¨

Λύστο το θεματάκι όταν τους βλέπεις στον δρόμο ψηλέ! Την ώρα της κρίσης όμως την ΠΑΠΙΑ!!!

Άντε ΜΟΚΟ τώρα! :thumbdown:

Εδώ συμφωνώ μιλάμε για τους bootstroke και γι αυτό μετέφερα τόσα ποστ που είχαν ξεφύγει,
αλλά δεν μπορείς να λες σε κάποιον να μην λέει το γνώμη του για την μπάντα.
Όπως θέλεις να δέχεσαι θετικές κριτικές, έτσι πρέπει να κάνεις και με τις αρνητικές.

Την έκανε τη κριτική του,δε βλέπω το νόημα να συνεχιστεί…:-k

Οκ ο manson την έκανε και μιλάει γενικά για το ποστ σου.

Απλά να πω οτι κριτική καλό είναι να γίνεται πάνω στη μπάντα και
όχι επι προσωπικών εμπειριών όπως έγραψε ο manson21

Koιτα, με τους απολιτικους έχω ένα θεματάκι

Και επειδή είναι αστείο αυτό που γίνεται…δεν το συνεχίζω. :slight_smile: