Boris - Merzbow - Sigh, japanese scene

Ακούει κανείς γιαπωνέζικα συγκροτήματα?Κυρίως πιο πειραματικά.Αν θέλει κανείς να αναφέριε κάποιο όνομα πέρα των 3 του τίτλου.

Mono!

Τώρα πως έμπλεξες ένα drone doom σχήμα, με ένα noise καλλιτέχνη και ένα black/post-black group μόνο εσύ το ξέρεις! Θεός! :lol:
Μόνο τα παλιά των Sigh μ αρέσουν btw.

They are all japanese and that’s enough for me:respect:

Που σας εβρίσκουνε ρε.

Αμα ψαχνεσε με συγκροτηματα απο Ιαπωνια τσεκαρε και τους World’s End Girlfriend.

To Boris At Last παντως ηταν ενα απο τα πιο παλαβα αλλα και συναμα ενδιαφεροντα δισκακια που ακουσα τελευταια…

Εκτός από τους Sigh, ξέρω τους S.O.B. (Sabotage Organized Barbarian). Βασικά ένα άλμπουμ τους έχω μόνο, ονόματι Thrash Night ( 1989 ), και παίζουν ακριβώς αυτό που παραπέμπει ο τίτλος του άλμπουμ, και το όνομά τους ( βλέπε SOD ). Κάπου είχα διαβάσει ότι είχαν και κάτι πάρε δώσε με Napalm Death.

Οι SOB είναι από τα παλαιότερα crust/grindcore σχήματα και γι’ αυτό είχαν πάρε δώσε με τους Napalm Death. Το Thrash Night είναι EP btw.

Ξέρεις τι μου την έσπασε στο δίδκο?Οταν παίζουν μουσική,δλδ στο 2,3,5, μέρος του δίσκου είναι απλά κορυφαίοι.Αλλά το 1 και 4 κομμάτι δεν έχουν κανκάποιο ήχο,ούτε καν πειραματικό δεν το λές,υπάρχουν απλώς για να υπάρχουν,σαν να έπερνΑ εγώ την ηλεκτρική σκούπα,να ηχογραφούσα τον ήχο και να το κυκλοφορούσα σε δίσκο.Βασικά,τώρα που το σκέφτομαι,καλή ιδέα.Κανένας υπεύθυνος δισκογραφικής ενδιαφέρετε?:lol:

Θα τσεκάρω σίγουρα

Ναι εχεις δικιο το 1 και το 4 δεν παλευονται… Για αυτους τους χαρακτηρισα παλαβους και ενδιαφεροντες και οχι κορυφαιους…

(για να χαίρεται ο πυραμίδας)

ENVY

υπαρχουν απο τα μεσα των 90’ς.παιζουν screamo\post hardcore.
στην αρχη ηχουσαν πιο screamo με γρηγορα κομματια και στην συνεχεια εξελιχθηκαν σε post hardcore με πιο μεγαλα και αργα κομματια,διατηρωντας παντα το emotional στοιχειο (οχι emo!!).
θεωρουνται μια απο τις τοπ μπαντες στην ιαπωνικη σκηνη.εχουν μια πληθωρα κυκλοφοριων με ep,mini album,7αρια και full length!
στην ευρωπη ειναι υπογεγραμμενοι στην εταιρεια των Mogwai.και επισης ο τραγουδιστης τους συμμετεχει σε ενα κομματι στο Mr. Beast των Mogwai!

ενα απο τα αλμπουμς τους που ακουσα και γουσταρα πολυ ειναι το

A Dead Sinking Story

ανηκει στην δευτερη περιοδο τους

Metalucifer.-

Εγω ξερω τους Sigh οι οποιοι δεν με εχουν κερδισει.Επισης υπαρχουν και οι Abigail οι οποιο παιζουν
ενα black/thrash μιγμα και ειναι καλουτσικοι.Οι mono ειναι πολυ καλοι στον χωρο τους.

πω καλα. που τους θυμηθηκες αυτους; :!:

προσωπικα γουσταρω πολυ το Imaginary Sonicscape. και τα αλλα σπερνουν δεοντως, απλα αυτο μ’ εχει κερδισει…

Τσεκάρετε οπωσδήποτε Gallhammer! Γιαπωνεζούλες εν δράση! Έπος!:smiley:

Βασικά θυμάμαι που μου έλεγες για αυτές.Βρήκα ένα cd τους,εκείνο με το κόκκινο εξώφυλλο-δεν θυμάμαι τίτλο-και ήθελα να το πάρω,αλλά δεν είχα τα λεφτά.Είναι πραγματικά καλές ή θα καλίω τα λεφτά μου?Και αν μπορείς να πείς δύο λογάκια για το στύλ?Ξέρω 'γώ,ακούγονται σαν Sigh ας πούμε?

Ιντερνετ εχεις. :wink:

Και δεν βρήκα τίποτα,άσε που δεν ξέρω να κατεβάζω.Τεσπά,άστο,θα το πάρω έτσι κι αλλιός,ρίσκο.8)