Boss Live Report

Ανοίγω την πρώτη σελίδα και βλέπω live report για Boss? E ρε γλέντια?

Δυο επισημάνσεις?

1.Είναι ο μεγαλύτερος live καλλιτέχνης στο rock.
2.They don?t make them (rockstars) like they used to?δυστυχώς.

Μπορεί να μου στείλει κάποιος το άρθρο του περιοδικού? Είμαι περίεργος πως δεν είναι μέσα στους artists που πρέπει να δεις live. Πολύ περίεργος.

Αυτό το live report με ξύπνησε γιατί συνειδητοποίησα ότι έχω πολύ καιρό να δω τον άρχοντα και την συμμορία του on stage. Αυτό διορθώνεται όμως. Γραφει κάποιες λεπτομέρειες που εμενα μου ξυπνάνε πολύ ωραίες αναμνήσεις.

Ευχαριστούμε τον αναγνώστη για το report αλλα και το site βεβαια.

Για το post έπεσε convertion από greeklish. Για Boss μιλάμε οποτε πρέπει να είμαστε και ευπαρουσίαστοι, να φορέσουμε τα καλά μας.

Διαβάζοντας αυτό το review και χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μου μεγάλο φαν του Springsteen έχω να πω ότι μερικοι καλλιτέχνες πραγματικα τιμούν το κοινό τους αλλά πάνω απο όλα τίμουν την ιστορία τους. Ανεβαίνουν στη σκηνή και ξεχνούν να φύγουν. Μακάρι να ερχόταν και πάλι στην Ελλάδα σε ένα κατάμεστο ΟΑΚΑ να μας ξαναθυμίσει τι σημαίνει αληθινός καλλιτέχνης…

Το πιστεύεις αυτό;; Εγώ πάλι γιατί όχι; Φοβάμαι πως δεν έχει και πολύ κοινό στην Ελλάδα…

Υ.Γ. Συγχαρητήρια και από εμένα για το κείμενο, αν και ο τύπος που το εγραψε έχει δει κι άλλο καλλιτέχνη που θέλω να δω πολύ και δεν το έχω κάνει μέχρι τώρα, οπότε του κρατάω μούτρα… [-X

Το μακάρι αφόρα ολόκληρη την πρόταση.

Και εγώ το πιστευω αυτό που λες οτι δεν έχει και πολυ κοινό στην Ελλάδα. ίσως αν έπαιζε σαπορτ στους Placebo…

Eγώ δεν τον είχα δεί το 88 εδώ αλλά τον είδα το 96 σε ακουστικό σετ στην περιοδεία για το “the ghost of Tom Joad” και ήταν πολύ καλός.
Σίγουρα θα ήθελα να τον ξαναδώ με πλήρη μπάντα.

Καλοκαίρι θα είχε έρθει για να μην πήγα τότε. Είχε κόσμο?

Αρχές οκτωβρίου ήταν, αλλά δεν ήταν κανονική headline συναυλία Springsteen, ήταν ένα φεστιβάλ της Διεθνούς Αμνηστίας στο ΟΑΚΑ μαζί με άλλους καλλιτέχνες: Sting, Peter Gabriel.
Από ότι μου είχαν πει είχε αρκετό κόσμο, ειδικά αν σκεφτεί κανείς πως ήταν σε καθημερινή και η συναυλία ξεκινούσε νωρίς, μεσημέρι.
Κανένας που είχε πάει θα ξέρει να σου πεί περισσότερα.

Αυτό το θυμάμαι. Δεν είχα πάει.

Και φυσικά συμμετείχε και ο Γιώργος Νταλαρας βεβαίως…

Nαι, δεν τον ανέφερα γιατί “δεν μου περισεύουν 10.000?” που λέει και ο Πανούσης! :lol: :stuck_out_tongue:

το ΟΑΚΑ παιδια ηταν πιτα.η καλυτερη στιγμη ηταν οταν ανεβηκαν ολοι μαζι on stage στο τελος και τραγουδησαν το get up stand up του marley.o κοσμος τραγουδουσε τοσο δυνατα που μετα βιας ακουγονταν οι καλιτεχνες(ανατριχιλα)

Λιγα πράγματα θυμάμαι απο τότε και τούτο είναι ένα απο αυτά…

Αυτή η συναυλία έγινε το 1988, αν θυμάμαι καλά. 8) 8)