Brant Bjork-Gods and Godesses

αυτη τη στιγμη ακουω το καινουριο πονημα του ΜΕΓΑΛΟΥ brand bjork…καλο μου φαινεται…αργοτερα θα εκφερω και ολοκληρομενη αποψη…
αλλα οσοι το εχετε ακουσει πειτε τη γνωμη σας…

Είναι διαφορετικό και όμως ίδιο με τα άλλα. Ο τύπος είναι ένας bluesman της εποχής μας. Χαλαρός, απλός και γνήσιος. Απλά αποθεώνεται 8)

Άλλο ένα εξαιρετικό album από τον τιτανοτεράστιο Bjork.
Easy-listening , feel good τραγουδάρες που μόνο αυτός ο cool τύπος μπορεί να βγάλει με τόση άνεση.
Λαμπάτοι ενισχυτές , vintage ήχος που εν έτει 2010 ακούγεται πιο μοντέρνος από ποτέ.
Μπάσο και drums πολύ όμορφα. Ωραία παραγωγή. Desert rock στα καλύτερά του!

ΜΗΝ χάσετε την συναυλία του στις 19/04 στο Αn.

Καλές ακροάσεις! :stereo:

τι δισκαρα ρε τι δισκαρα που εβγαλε…

ποοο το radio mecca τι τραγουδαρα που ειναι. δεν εχω σταματησει να το ακουω

Ίσως το καλύτερο άλμπουμ 2010, μέχρι στιγμής, για μένα. Ταξιδιάρικες μπλουζιές, φωνάρα, λίγη “σκόνη”, εκπληκτική παραγωγή… Τέλειο!
Με κάθε ακρόαση γίνεται και καλύτερο το άτιμο…

Ενα λινκ ρε παιδια, τοσο καιρο δεν την παλευω με τιποτα :S

Wretch για τσεκαρε πμ 8)

Μέγας και πάλι ο Brant. Ο Jimi Hendrix της εποχής μας.
Με 3-4 ακροάσεις στον ίδο cool ρυθμό που είχε και το προηγούμενο, rock blues ,feel good. Τα ριφάκια του είναι λίγο πιο desert/stoner απ ότι στο Punk Rock Guilt.

Άντε να τον ξαναδούμε, 19 Aπριλίου στο γνωστό μέρος. ΑΝ

Oκ απλα ο δισκος ειναι εκπληκτικος… απο τις λιγες κυκλοφοριες του 2010 που εχω προλαβει να ακουσω και χαλαρα αγγιζει την κορυφη… Με το πρωτο ακουσμα ξερεις οτι μπροστα σου εχεις ενα τεραστιο δισκο… Καλο μας καλοκαιρι λοιπον… :slight_smile:

εμενα απο την αλλη,μου εχουν κατσει λιγο στραβα οι στιχοι…σαν να βαριεται …ή να μη του ερχεται τπτ καλο…

Δεν ξερω.

μουσικα δεν απεχει παντως πολυ απο τα καλυτερα του.