Breaking Bad

ΚΑΡΑΕΠΟΣ ΤΟ ΝΕΟ!!!

Aυτό ακριβώς τίποτα άλλο. Απίστευτο επεισόδιο, στην τσίτα ειδικά προς το τέλος.

Οτι και να πούμε είναι λίγο. Είμαστε πολύ τυχεροί που βλέπουμε τέτοια σειρά στις μέρες μας.
Ο Cranston καλύτερος από ποτέ, δεν το χάνει με τίποτε το Εmmy Α’ ανδρικού…

ρε ελεγα συνεχεια τωρα θα τελειωσει τωρα θα τελειωσει και γινοντουσαν κι αλλα

και εχει και αλλα τρια επεισοδια

Καλό επεισόδιο αλλά έχω την γενική εντύπωση ότι η σειρά πάει σε ευκολίες για να τελειώσει…χάνει από την ρεαλιστικότητα της. Η ο Walt τα έχει χάσει…παίζει και αυτό.

[SPOILER]Μου έκανε επίσης εντύπωση στο τέλος με το πιστολίδι που η παρέα του unkle Jack πυροβολούσε στο αμάξι που ήταν μέσα ο Walt. Αυτόν δεν πήγαν να σώσουν; η είναι τόσο καλοί στο σημάδι;[/SPOILER]

[SPOILER]απο οτι φαινεται οι ναζι δεν ξερουν να σημαδευουν ή ειναι τελειοι σκοπευτες και δεν θελουν να πετυχουν κανενα. απο τις πιο μη ρεαλιστικες στιγμες της σειρας.[/SPOILER]

[SPOILER]έχει γίνει πολύ συζήτηση για το πιστολίδι και σε άλλα φόρουμ. Κάποιος πόσταρε μια φωτό που φαίνεται οτι ο Χανκ και ο Γκομεζ δεν ήταν τόσο εκτεθειμένοι όσο φαινόταν. Πάντως ούτε και εμένα μου φάνηκε ρεαλιστική αυτή η σκηνή. Τώρα που το σκέφτομαι μπορούν να σωθούν οι DEA αν τους κόψει και πάρουν όμηρο τον Walter…[/SPOILER]

εδώ η φωτό:
http://w576.tumblr.com/image/60761513430

μπομπα το επεισοδιο

Το ξέραμε αλλά ανακοινώθηκε:

[I]It’s official! AMC is moving forward with the “Breaking Bad” [B]spin-off[/B] [B]“Better Call Saul”[/B], centering on Bob Odenkirk’s Saul Goodman. And no worries about spoilers, i[B]t’s a prequel to the series[/B].[/I]

:smiley:

(και) στο τελευταίο επ ο saul ειχε επική εμφάνιση… :lol:

μην πίνεις και οδηγείς, αλλά αν πιεις, πάρε με τηλέφωνο!

Ψήθηκα φουλ να σκάσουν Mike, Gus κλπ…

?[I]Let’s just say I know a guy? who knows a guy? who knows another guy[/I].?

αυτό.

Έχει προοπτικές πάντως για κορυφαία κωμωδία

Είναι μονόωρο πάντως. Που σημαίνει πως μάλλον πάει για drama, και επειδή έχουμε να κάνουμε με Saul, dramedy.

Τα cameo σε αυτή τη σειρά θα ναι όλα τα λεφτά! Να ξαναδούμε Gus και Mike, να γνωρίσουμε αυτόν που πουλάει τα Vacuum Cleaners, κανά Γουώλτερ να μαλώνει με τον μανάβη απέναντι και να του πέφτουν τα πορτοκάλια, και να δούμε επιτέλους πώς φτιάχνεται το γουακαμόλι στου Γαρντούνιου

Μονορούφι 1η σεζόν σε ένα βράδυ.

Ηθοποιάρα ο τύπος πάντως…

ps: γελάω άπειρα με γραφικότητες Awake στις πρώτες σελίδες

Ζηλεύω όσους τα βλέπουν τώρα πρώτη φορά και ανακαλύπτουν σιγά-σιγά το ΕΠΟΣ.
Κάθε σεζόν και καλύτερη.

Και εδώ τα ίδια όπως ο Στέλιος. Μονορούφι 1η και 2η σεζόν.
Φανταστική σειρά, ηθοποιάρα ο τύπος αλλά και όποιος παίζει βασικά παίζει τέλεια, καταπληκτικό σενάριο (παρά την αρχική αμερικανίλα που εκπέμπει), κλιμακώνει υπέροχα και σε κρατάει στην τσίτα ακόμα και σε φάσεις που σχεδόν δεν δείχνει τίποτα.

Πάω να ξεκινήσω την 3η σεζόν.

καποιες ειναι επικες

Έχουν κάνα δυο spoilers οι φώτος!

Λοιπόν μόλις τελείωσα [B]2[/B]η σεζόν και έχω να πω, εκτός του ότι είναι απίστευτη σειρά όντως, ότι

[SPOILER]δεν περίμενα με τίποτα να γίνει κάτι ΤΟΣΟ άκυρο όπως η σύγκρουση των δύο αεροπλάνων. οι σκηνές που έδειχνε με τους τύπους με τις στολές να μαζεύουν στοιχεία από το σπίτι τού Walter πίστευα ότι θα ήταν το επακόλουθο επίθεσης στο σπίτι του από άλλους εμπόρους κλπ.
μάλιστα όταν ο μαύρος χοντρέμπορος είδε τη φάτσα του Walter στον έρανο που έκανε ο Hank στην DEA, έβαζα στοίχημα ότι αυτός θα έκανε την επίθεση.

ΗΘΟΠΟΙΑΡΑ ο τύπος (με κεφαλαία πλέον), άκρως αντιπαθητική η Skyler αν και στην τελευταία σκηνή σχεδόν την καταλαβαίνεις. δηλαδή ας της έλεγε την αλήθεια, στο κάτω-κάτω για την οικογένειά του τα έκανε όλα, δεν τα έφαγε μόνος του…

στο σημείο που έπρεπε να παραδώσει τα ναρκωτικά ενώ γένναγε η άλλη, φώναξα “χέσ’το το παιδί, το βλέπεις και μετά!”, δε νομίζω πως με τιμάει ιδιαίτερα :lol:[/SPOILER]