Breaking Bad

[SPOILER]μιας και μίλησες για τον σκύλο, να πω ότι και εμένα μου καρφώθηκε στο μυαλό αυτή η εικόνα. Και καλά ο Γουόλτ από δω και πέρα θα είναι σαν αδέσποτο σκυλί, θα τριγυρνάει χωρίς να έχει κανένα. Πάντως ήταν πάρα πολλά τα hint που αφήσε η σκηνοθεσία σε αυτό το επεισόδιο. Τα κουζινομάχαιρα με το τηλέφωνο (και καλά η επιλογή “παίρνω την αστυνομία ή το κανονιζω με τη βία”), το χαμένο παντελόνι του Γουόλτ από την πρώτη σεζόν, το πως οι Γουλτ, Σκάηλερ και Μαρί γονατίζουν όταν νοιώθουν τον κόσμο τους να καταστρέφεται, αυτό που πόσταρε πιο πάνω ο αιώνιος. Ότι και να πεις είναι λίγο.

Επίσης με 5μιση χιλιάδες ψήφους είναι, νομίζω, το μόνο επεισόδιο σειράς στο ιμδβ που έχει βαθμολογία 10/10

[/SPOILER]

[SPOILER]επιτελους και μια φορα που δεν στησανε τον τυπο με τις σκουπες.[/SPOILER]

Μην ξεχνάμε ακόμη ένα foreshadowing της σειράς…
Καρασπόιλερ…

[SPOILER]Σπίτι Hank και ο Jesse παίρνει το βιβλίο με τίτλο “Dutch”. Του Ronald Reagan.

It’s a Ronald Reagan biography. Ronald Reagan survived an assassination attempt. That means Walt will survive an assassination attempt. But Reagan later died. That means that Walt is gonna die.

[/SPOILER]

μολις το ειδα κ εγω,μεγαλη σειρα,απιστευτες ερμηνειες,το ζεις πραγματικα

[SPOILER]Εχω την εντυπωση οτι αυτο ειναι foreshadowing για το Xανκ. Αυτος επεζησε απο μια δολοφονικη αποπειρα (Aφοι Salamanca) κ σκοτωθηκε στη δευτερη (χιτλερικη αδελφοτητα).
[/SPOILER][SPOILER]Απιστευτο επεισοδιο. Ενα ΑΛΛΑ για τον Τζεσε, που δεν αξιζει να γινει σκλαβος του ψυχακια Τοντ. Δεν πιστευω παντως οτι ο Γουολτ επιστρεφει για να τον σωσει. Δεν κολλαει αυτο με ο,τι ειδαμε στο τελευταιο επεισοδιο. Μαλλον γυρναει να καθαρισει Τοντ κ Σια (χωρις να ξερει για το Τζεσε, αλλωστε δεν νομιζει οτι ειναι νεκρος ετσι κ αλλιως?), να παρει τα λεφτα κ η ρικινη λογικα για τη Λυντια[/SPOILER]

“Where did that come from? And why was it so damn good?”

[B]“Because it was illegal,”[/B]…

πάει η πρώτη σεζόν. πάμε για την δεύτερη το απόγευμα

*awake. απο την σειρά το πήρες το νικ?? :-k

**πειράζει που σε κάθε πλάνο που βλεπω τον Jesse , μου έρχεται στο μυαλό ο ben foster που έπαιζε στο πολύ καλό six feet under’??

Εγω λεω μετα το τελος του ΒΒ, να σταματησουμε γενικα τις σειρες! Δεν εχει νοημα μετα απο αυτο…

αυτο σκεφτομουνα κ εγω,μετα απο σενα τι,τι να αγαπησω τι?:D:D

Τώρα το είδα κι εγώ.

[SPOILER]Μου άρεσε κι εμένα πολύ η σκηνή με τηλέφωνο και μαχαίρι και μετά που ο walt παίρνει το μωρό και η skyler ουρλιάζει στον δρόμο.

πάντως η σκηνοθεσία, το παίξιμο,δεν ξέρω τι, κάτι με χάλασε στην σκηνή-συνέχεια των πυροβολισμών :([/SPOILER]

Επίσης αυτή η σειρά είναι μοναδική ευκαιρία να ακούσεις την πρόταση ‘αυτόν τον Ναζί τον πάω’. Ο Jack είναι ηθοποιάρας, και με κάνει σχεδόν να συμπαθώ τον χαρακτήρα του.

He can’t help it! :stuck_out_tongue:

Το 10αρι παραμένει στο imdb πλέον με 17600 votes8O
http://www.imdb.com/title/tt2301451/

Τι να πεις για την πιο αρχιδάτη σειρά ever μετά από αυτό το επεισόδιο?
Θα μπορούσε κάλλιστα να κλείσει έτσι…2 ακόμη μόνο και τέλος :frowning:

[SPOILER][/SPOILER]

+10 Pasxalako. He’s the best nazi!

κι εγω ετοιμος να πω τον schillinger ημουν

το dexter ειναι τοσο σοβαρο σε καθε νεα σεζον οσο και καθε νεος δισκος των θιατερ

το παρατησα καπου 4-5 κυκλο(οχι γιατι βαρεθηκα).Αρα για να το λες κατι ξερεις.

Προσκύνησε και ο Martin
http://grrm.livejournal.com/337511.html

"Walter White is a bigger monster than anyone in Westeros.

(I need to do something about that)."

:lol::lol::lol:

ψαρουλη Stelio , guess what ? you’re my bitch…bitch! 8)