Breaking Bad

ΣΚΥΛΕΣ!
Don’t forget the last two episodes have been extended to [B]75 minutes! [/B]

At 75 minutes [B]with[/B] commercial breaks, the final two episodes of “Breaking Bad”, titled ?Granite State? and ?Felina,? should each pan out to about [B]60 solid minutes[/B] of drama.

α τα πουστράκια… false alarm, αλλά πάλι από 45 καθαρά στα 60 καθαρά είναι 33% αύξηση

Τι θα θελα να δω στα επόμενα δύο επεισόδια:

[SPOILER]Ενα flashback με τον Walter παλιά και το τι έγινε ακριβώς με την Grey Matter. Αντιδράσεις Elliot και Gretzen τώρα μαζί με όλους τους υπόλοιπους.[/SPOILER]

[SPOILER]LOL, CLOSE ENOUGH
ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΛΟΓΙΚΑ[/SPOILER]

MONO [B]http://www.youtube.com/watch?v=bMt1ILTzCac[/B]

ΝΑΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ!!!

[SPOILER]Η Gretchen και ο Eliott στην TV να τον λένε ένα τίποτα την στιγμή που έρχονται να τον συλλάβουν, και εκεί μπαίνει το theme και είναι ΕΠΟΣ.[/SPOILER]

Ο ορισμός του δράματος…

[SPOILER]Ρε ήταν αναμενόμενο ότι θα δείξουν Γκρετσεν και Ελιοτ. Δεν έχει πάρει την εκδίκησή του ακόμη. Πάνε γάμησέ τους Heisenberg. Είσαι πολύ καλύτερος απο αυτούς.

[/SPOILER]

[SPOILER]ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ
τελευταία σκηνή εντελώς απίστευτη και με την ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ σαν να λέει τα πράγματα ΤΩΡΑ σοβαρεύουν[/SPOILER]

Με το που βγαίνει το βλέπετε το επεισόδιο; Δε πατάω πουθενά!

Στα χθεσινά ΕΜΜΥ πάντως, πήρε το βραβείο καλύτερου δράματος, και η Anna Gunn για Β γυναικείο ρόλο.

Βλέπεις αυτό το έπος (ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ΠΟΡΝΗΣ ΛΕΜΕ!!) και μετά πας και βλέπεις το τελευταίο ντέξτερ και είσα πιο αμήχανος και από κλανιά σε ασανσέρ.

[SPOILER]Αυτή την τελευταία σκηνή με Elliott/Gretchen έως το τέλος, την είδα 3-4 φορές. Πάντα ανατριχιάζω και μουδιάζει το κεφάλι μου ρε γαμώτο…δεν είμαστε καλά!!

Ή είναι από τις καλύτερες σκηνές του BrBa ή απλά μας έχει καταστρέψει τους συναισθηματικούς αισθητήρες η σειράρα, που ό,τι και να δείξει θα προσκυνάμε…[/SPOILER]

όσο για το απόπάνω post (καρασπόιλερς από Dexter και Breaking Bad): http://www.youtube.com/watch?v=TPwxrB8qWCI

[SPOILER]γιατι εμενα που μου σπάραξε τη καρδιά εκει που ο γουλτερ ειπε στον αλλον να μείνει 1 ωρα για 10000… επος οοολες οι σκηνες!!!

αλλα ακομα γελαω με dexter!!!
dexter spoiler

[SPOILER]
ξυλοκόπος??? χαχαχαχαχαχα
[/SPOILER]
[/SPOILER]

Καλά γελάει ο κόσμος με το φιναλε Dexter.
Στην καλύτερη σειρά όλων των εποχών (μετά το Wire) θα λέγεται “Felina”.
Ηδη έχουν γραφτεί άπειρα για το τι σημαίνει πέρα από έναν απλό αναγραμματισμό.

[SPOILER][/SPOILER]

πολυ μου αρεσε το soundrack σε ολο το επεισοδιο.[SPOILER] Κυριως στο τελος και στην αποδραση του Jesse.[/SPOILER]

Η σειρά αυτή έχει 4 φινάλε… To’hajiilee, Ozymandias, Granite State και Felina. Όπου και να τέλειωνε σε αυτά τα 4 επεισόδια θα μουν καταευχαριστημένος.

Είμαστε τυχεροί σαν τηλεθεατές. Άξιοι, μπράβο, τι να πω.

Μιας και φτάνουμε στο τέλος, για μένα το συγκλονιστικό με αυτή τη σειρά είναι πως όλοι ανεξαιρέτως οι χαρακτήρες που πρωταγωνίστησαν ήταν broken και ανάγκαζαν να αλλάζουν συνεχώς το συναίσθημα του θεατή μεταξύ συμπάθειας/αντιπάθειας/λατρείας/μίσους απέναντι τους.

Από όσουw πέρασαν η μεγαλύτερη αγάπη είναι προφανώς ο Μάϊκ.

Γενικά η 5η σεζόν είναι έπος, δεν κάνει σχεδόν καθόλου κοιλιά (σε αντίθεση με όλες τις προηγούμενες) και μαζί με την 3η μου μοιάζουν οι καλύτερες.

Αναμένουμε το τέλος με αγωνία κτλ.

Τεράστιο επεισόδιο! Η τελευταία σκηνή παίζει να είναι η επικότερη όλης της σειράς.

[SPOILER]Όταν έδειξε τους Grey Matter στην tv ούρλιαζα στην οθόνη και εκεί πάνω πέφτει το THEME δλδ ντάξει[/SPOILER]

Η μεγαλυτερη μαγκιά της σειράς…ειδικά στο 2ο μισό του 5ου κύκλου τα συναισθήματα μου για τον Walt αλλάζουν σαν καρδιογράφημα :stuck_out_tongue:

Συνέντευξη με τον σκηνοθέτη του τελευταίου επεισοδίου “Granite State”.