Breaking Bad

http://www.youtube.com/watch?v=KJ9_duvLMWc&feature=player_embedded

fake αλλά καλό
:lol:

Λοιπόν, έκατσα και τα είδα όλα και διάβασα επιτέλους και τις άπειρες σελίδες του θρεντ (με τα spoilers).

Όντως μακράν η καλύτερη δραματική σειρά. Αναμένουμε το φινάλε…

Πολυ καλα τα τελευταια επεισοδια!
Τα πρωτα που βγηκαν δεν με ειχαν εντυπωσιασει… και γενικα ψιλοβαριομουνα, αλλα η σειρα ανεβηκε και ελπιζουμε σε ενα καλο φιναλε.
Ειναι λιγο τραβηγμενη απο τα αυτια το drama παντως… Δηλαδη ενταξει ολα τα εχει παθει ο Τζεσι.
Και τον Γουαλτ απλα τον εχω σιχαθει, ελπιζω να υποφερει κ αλλο.
Τοπ drama σειρα παντως, οντως, απλα με ενοχλει λιγο το γενικο hype.

Γιατί σε ενοχλεί; Εγώ π.χ. (και ίσως και άλλοι) παίζει να μην είχα ασχοληθεί αν δεν είχε τέτοιο hype εδώ στο φόρουμ…

Για την ρικινη που λεγατε στις προηγουμενες σελιδες…

[SPOILER]Πιστευα οτι θα την χρησιμοποιησει ο ιδιος…μετα το τελευταιο επεισοδιο, μου εχει κολλησει η ιδεα οτι θα παει για τους Ελιοτ και Γκρετσεν :!: Τι λετε; [/SPOILER]

Γιατι πεφτει πολυ σπαμ γενικα και ο κοσμος την θεοποιει λιγο περισσοτερο απο οσο πρεπει:

Απ’ τη στιγμή που κάνεις επίκληση στην αυθεντία, δεν μπορώ να αντιλέξω.

edit| για να μη σπαμάρω απαντάω στο αποκάτω: όταν έβλεπα το συγκεκριμένο επεισόδιο, στη συγκεκριμένη σκηνή το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν “Awake”.

Ειναι true story γιαυτο.

To Wire είναι μακράν ανώτερο(και έχω δει μέχρι το s03e09 του Breaking Bad)

Όταν δεις και τα υπόλοιπα θα αναθεωρήσεις :wink:

E oκ αυτή είναι η διαφορά. Το Wire είναι μια σειρά του 10 από την πρώτη σεζόν. Φεύγω από το τόπικ μην σποιλεριαστώ.

David Shore & Vince Gilligan σε νέα σειρά!

Ισχύει αυτό που λες, ότι είναι από την αρχή 10αρι το The Wire, απλά το BB στα επεισόδια που απογειώνεται πιάνει 11άρι :stuck_out_tongue:

Τα χουμε ξαναπει :stuck_out_tongue:

οχι, γιατι εχει δικιο. απλα συγκρισεις με σειρες σαν το wire ειναι παντα αδικες.

To πρώτο επεισόδιο του Wire εγώ δε κατάφερα να το τελειώσω… λες και μιλούσαν άλλη γλώσσα, δε ξέρω.

Το ίδιο θα λένε για το Breaking Bad σε 1-2 χρόνια.

δεν το λεω απο πλευρας “ποιοτητας”. απλα σειρες οπως το wire ειχαν την ελευθερια να κανουν ο,τι θελουν χωρις να τους νοιαζουν τα νουμερα.

παρομοίως… ούτε ένα επεισόδιο δεν κατάφερα να τελειώσω

Κωλόφαρδοι…(που δεν το έχετε δεί ακόμα)…και εγώ στο πρώτο επεισόδιο είχα κολλήσει και δεν το άρχισα και μια μέρα που βαριόμουν λέω κάτσε να το πάρω πιο ζεστά…και μετά έγινα άντρας 8)