Breaking Bad

Every bad thing that’s happened to Jesse Pinkman

to wire παει αργα αλλα…!ειδα το 15ο χθες,παμε γιαμεγαλο φιναλε,μετα τι???

Ολόκληρο το επεισόδιο της 23η Σεπτεμβρίου του talk show του θεουλίνου Conan O?Brien ήταν αφιερωμένο στο Breaking Bad και είχε καλεσμένο το cast της σειράς. Πόσο εξωφρενικά μακριά είναι το επίπεδο της αμερικανικής τηλεόρασης! Όποιος κλαίει για το hype ας κλείσει τα μάτια και τα αυτιά και πάλι θα τον αγαπάμε όλοι.

Υστερόγραφον: Saul Goodman for the win.

αυριο τελος…:(:frowning:
[-o<

Λέμε αύριο αντίο στην καλύτερη σειρά όλων των εποχών (μετά το Γουαηα).

8 ώρες

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER]τελος…

θυμισε ταραντινο η σκηνη με το οπλο

καλυτερη σειρα εβερ λεμε…

[SPOILER]Πραγματικα σε αυτο το τελευταιο επεισοδιο καθε σκηνη ηταν το λιγοτερο ανατριχιαστικη.Απο το σπιτι της Γκρετσεν και του αλλου,μεχρι τη σκηνη που ανταλλαζουν βλεματα με τον Τζεσι πριν φυγει.Κλαμα μονο.[/SPOILER]

Ψάχνω να δω τι θα γράψω αλλά δεν βγαίνει τίποτα καλό. Όταν κάτι είναι τόσο καλό, τι να γράψεις για αυτό?

[SPOILER]Τελείωσε η [B]τελειότερη[/B] σειρά έβερ. Τη στιγμή που τελείωσε (με αυτόν τον τόσο κινηματογραφικό τρόπο) δεν νομίζω να υπάρχει κάτι παραπάνω (ή λιγότερο) που θα μπορούσε να γίνει. Ήταν απλά [B]τέλειο[/B] τέλος.

Η ύβρις αποκαταστάθηκε, το Κακό τελείωσε… κι εμείς ανατριχιάζουμε.

Ευχαριστώ
[/SPOILER]

Το καλύτερο φινάλε, αυτό που του άξιζε.
Θα κάνουμε πολύ καιρό να ξαναδούμε κάτι τέτοιο. Δόξα και τιμή στους δημιουργούς, ηθοποιούς, όλο το καστ.
Μερικά πράγματα δεν περιγράφονται.

To καλύτερο δυνατό τέλος στην καλύτερη σειρά τουλάχιστον των τελευταίων ετών. Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω από αυτά που είπαν ήδη και οι απο πάνω.

[SPOILER]Η σκηνή που ο Γουόλτερ λέει πως ό,τι έκανε το έκανε για τον εαυτό του ήταν η πιο αρχιδάτη σκηνή της σειράς. [/SPOILER]

Εγώ κρατιέμαι να την δω το βράδυ όπως πρέπει, πίτσα μπύρα 720p 8)

κι εγω ρε γαμωτο:-s
Έχουμε κανονίσει και μαζοξη για οπαδιλικι φανατιλα κιετσι8)

καλα ο,τι και να λεμε ειναι λιγο!
ΑΠΛΑ ΕΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ Κ ΟΛΗ Η ΣΕΙΡΑ!
ειχε κατι σκηνες ρε γαμωτο ανατριχιλες!
ευτυχως τελειωσε οπως πρεπει!
:smiley:

[SPOILER]Η σκηνη που κανει νοημα κοιταζοντας στο σκοταδι απο το σαλονι και ξαφνικα 2 κοκκινοκουκιδες εμφανιζονται…εκει πεταγεσαι απο καρεκλα καναπε κρεβατι και τον ακουμπας στην οθονη και φωναζεις παρτα μωρη αρρωστια[/SPOILER]

Τρομερό τέλος, αντάξιο μιας από τις καλύτερες σειρές που έχουν προβληθεί.

[SPOILER]Στην αρχή του πιλότου (μετά την εισαγωγή) βλέπουμε τον Γουόλτ, ξαπλωμένο στο κρεβάτι του, να ταλαιπωρείται από τις αϋπνίες, με την Σκάιλερ να κοιμάται στο πλευρό του. Στο τέλος του Felina βλέπουμε τον Walt ξαπλωμένο στο πάτωμα ενός meth lab, να αφήνει την τελευταία του πνοή, ολομόναχος, μετά από σφαίρα που τρώει (στον γαμημένο του πνεύμονα ίσως;). Τι ωραίες αντιθέσεις είναι αυτές ρε πούστη μου;

[/SPOILER]
Farewell στην καλύτερη σειρά όλων των εποχών, με άπειρα δάκρυα στα μάτια.

[SPOILER]επρεπε να τον σκοτωσει τον τζεσε

αυτο το δευτερο μισο της πεμπτης ειναι οτι καλυτερο εχει γραφτει[/SPOILER]