Bring Me the Horizon @Ejekt Festival 24/07/2024

Ωχ ξεκίνησαν οι αηδιες πάλι

εγω έκλεισα και νομίζω ειμαι οκ μεχρι καλοκαιρι…
As i lay dying
bury tomorrow (χάνω lucifer :persevere: )
Opeth
Bring me the horizon
QOTSA

εγω έκλεισα και νομίζω ειμαι οκ μεχρι καλοκαιρι…
As i lay dying
bury tomorrow (χάνω lucifer :persevere: )
Opeth
Bring me the horizon
QOTSA

Έχεις κανένα γνωστό νας μας δώσει κανένα δάνειο από τράπεζα;

  • Αχαστα σε ανοιχτο χωρο: Rammstein, Korn, The Offspring, BMTH, Machine Head.
  • Σε 2η μοιρα αλλα θα προσπαθησω να μη τα χασω: Leprous, Megadeth, QOTSA, Behemoth, Judas Priest, Smashing Pumpkins.
  • Και σε κλαμπακια: Terror, STYG, Comeback Kid, Agnostic Front, Earth Crisis, Perkele, Midnight, Rage.
    Αυτα μου ερχονται στο μυαλο μανι μανι και σιγουρα ειναι 5-6 ακομη που δεν θυμαμαι. Κοινως 2 μισθοι για πλακα.
    Σορυ για το οφτοπικ
1 Like

Αυτά είναι γύρω στο 600αρι όλα μαζί . Μπορεί να λέω και λίγα

Να προσθεσω τους AILD και τον Corey συν ενα ταξιδακι στο Eindhoven για NOFX και σια (Circle Jerks, Scream κτλ).

Εγω που τα βγαζω επι δυο λογω τπυ γιου μου τι να πω;

Εχω και εγω ενδιαφερoν για τo τι σoυξε θα εχoυν φετoς oι συναυλιες και σκεφτoμαι σε λιγo καιρo να κανω ενα παιχνιδακι για να λεμε εκτιμησεις ετσι να περναει η ωρα.

BTW: Bad Omens πoυ γραφετε παιζoυν Αμερικα εκεινες τις μερες. Νoμιζω μια καλη πρoβλεψη θα ηταν oι Baroness πoυ θα ναι μαζι τoυς Βoυλγαρια 2 μερες μετα. Πρoσωπικη επιθυμια και μoνoς τρoπoς να κατεβω ειναι oι Architects.

2 Likes

105αρι προλαβα παντως, αν και μπηκα παρα 10 και ειχε 1000 μπροστα…:man_shrugging:t3:

2 Likes

Αγαπημένοι Νεκντίπ, δεν ζητάω πολλά.

Απλά ανάμεσα στα ταπατούπα σας, κάντε την καλή.

1 Like

Η ελπιδα να δουμε bad omens πακετακι εληξε αδοξα. Πάλι εκεί θα είμαστε

3 Likes

Νεκντίπ δεν τους ξερω… οι αλλοι δυο ειναι αρκετα τιμιοι αλλα και παλι κριμα που δεν εχουμε εμεις bad omens… Τεσπα

1 Like

Δεν τρελαθηκα στο ακουσμα των σαπορτ!
Ασχετως αυτου παντως, αν απομονωσουμε τις ροκ/μεταλ ημερες του Release (χωρις να μετραμε Duran Duran, Massive Attack κτλ) νομιζω πως εχουμε νικητη και αυτος ειναι το Ejekt. Οι κυριοι λογοι, πως ρισκαρε να φερει μοντερνα ονοματα που δεν ξερουμε αν θα καταφερουν να μαζεψουν αρκετο κοσμο (π.χ. Spiritbox, Loathe, Neck Deep) και πως οι 2 χεντλαινερς ειναι πραγματικα μεγαθηρια του παροντος ενω και οι Μανεσκιν οι οποιοι δεν μου αρεσουν εχουν το attitude και ηρθαν με φορα στα πραγματα. Το Release στα ματια μου εχασε τρομερο εδαφος τις ημερες των Megadeth και Offspring λογω των σαπορτ!

2 Likes

Σχετικά με Bad Omens πάντως

2 Likes

Ναι δεν ηταν θεμα διοργάνωσης. Εικάζω ότι υπήρχε κουβεντα για Bad Omens, που λόγω της ακύρωσης όλου του tour εν τέλει έφερε και την καθυστέρηση στην ανακοίνωση των support γι αυτη τη μέρα.

Κρίμα, αλλά τι να κάνεις. Κ πάλι οτι θα δουμε Bring Me στο εμπορικό τους peak νομίζω όπως είπε κ ο/η @dezter ειναι μεγάλη επιτυχία του Eject φέτος.

5 Likes

Με ολα αυτα που ακουω για το φετινό eject οι προσδοκίες μου εχουν πάει ταβάνι… Για να δουμε.
4 σχολαω και σκέφτομαι να παω καπάκι θα ειναι κανενας γεροτρεντας να καθήσουμε με την νεολαία;

3 Likes

Κατι θα κανουμε…

1 Like

Να φέρω και καρεκλάκια;

2 Likes

Ψαχνω ένα εισιτηρο σε λιγο καλυτερη τιμη!

1 Like