Bring Me the Horizon @Ejekt Festival 24/07/2024

Τον Σιδερη τον εχεις ακουστα; Είναι πολυ χοτ ονομα αυτες τις μερες…

4 Likes

Βρήκα τελικά. Θα φτιάξουμε γαλαρία οι 30+?

3 Likes

εύκολα

2 Likes

Προς το παρον, γαλαρια σε μια τεραστια ουρα που ειναι σχεδον ακινητη και εχει βγει εξω απο την εισοδο Δ.

Την ματιασαμε την διοργάνωση. Ειμαι στην εισοδο της Δ ακινητος εδω και ώρα.

1 Like

Εγω λιγο πιο μεσα. Καποιος εδω ειπε οτι ειχαν προβλημα με το σκαναρισμα των εισιτηριων, το οποιο ειναι και μια αοο τις ελαχιστες λογικες εξηγησεις. Τεσπα, υπομονη.

1 Like

Ξεμπουκωσε, ειμαι μεσα εδω και ωρα. Μπροστα απο ηχοληπτη, στη σκια :stuck_out_tongue:

Οπως ξεκινησε η μέρα , ψαχνω να δω αν εχει ερθει ο Κουλης!

1 Like

Οι bury tomorrow ειναι οι γκαντεμιδες…

21.30 αν και οριακα μεσα και εγω στο 40 plus γεροντογκρουπακι

2 Likes

Έχω βαρεθεί τη ζωή μου. Ας ελπίσουμε να μας αποζημιώσουν οι BMTH.
Κατά τα άλλα τόσο λίγο κόσμο δεν θυμάμαι πότε σε φεστιβάλ.

Νομίζω ειναι λιγο τεραστιος ο χωρος και ισως φσινεται λιγοτερος ο κοσμος .

1 Like

Είχαν θέμα με το λογισμικό για το scan όπως μου είπαν στο τηλέφωνο.
Ο χώρος είναι τεράστιος αλλά είχε 10κ

Δεν μπορώ να συνέλθω από το σοκ.
ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ LIVE!

3 Likes

Oσο βαρέθηκα μέχρι να βγου οι BMTH, τόσο παγωτό έμεινα μετά. Φοβερό performance, διαμάντι ήχος. Κοινό να γουστάρει όντως. Νομίζω είναι η πρώτη μπάντα του είδους που καταφέρνει να μαζέψει τόσο κποσμο στην Ελλάδα. Το αξίζουν και με το παραπάνω

8 Likes

Είχα δεύτερες σκέψεις αρχικά (λόγω του ότι δε με τρέλανε ο τελευταίος δίσκος τους), αλλά ευτυχώς πήγα στη συναυλία. Μέσα μου έστω και τελευταία στιγμή ήξερα ότι δε γινόταν να το χάσω και τα παλιόπαιδα με αποζημείωσαν 100%. Μια μπάντα με ταυτότητα σε όλα της, ήχος, stage show, απόδοση μπαντας όλα στο maximum. Μπράβο τους και μπράβο μου που δεν εριξα αψυχολόγητο άκυρο!

7 Likes

Όσοι προλάβατε Bury πείτε εντυπώσεις, δυστυχώς λόγω δουλειάς δεν τους πρόλαβα.

Εκπληκτικό λάιβ, φοβεροί οι BMTH και ο κόσμος και ωραίος ήχος.

4 Likes

Χαρουμενη η μπαντα, χαρουμενος ο κοσμος, ψυχουλα ο ολι, σοου με τα ολα του!!! Αν στους κορν νιωσαμε λιγο outdated σημερα ημασταν δεινοσαυροι, σαν την τριχα στο ζυμαρι!!! Μπραβο στην nex gen που απογειωσε το λαιβ!!

Περσι πακγουει, φετος βμτη, διοργανωτες μην χαλασουμε το σερι του χρονου :pray:t2::pray:t2:

Bmth>καλαμποκια

8 Likes

Αυτή η συναυλία μου είχε κάνει κλικ για φέτος και δικαιώθηκα. Δίχως να είμαι οπαδός, 6-7 κομμάτια ήξερα απ’ το setlist το ευχαριστήθηκα και δεν κλαίω το πανάκριβο εισιτήριο. Γενικά είναι πολύ ακριβό συγκρότημα σε τιμές εισιτηρίων, αλλά εδώ ισχύει το ότι πληρώσεις βλέπεις.
Οι τύποι μπασταρδέυουν υπέροχα τη metal μουσική.Ειδικα τα glitches που βάζουν μέσα.
Τρομερή σκηνική παρουσία και φοβερό σόου. Η έναρξη με το press start και choose difficulty ήταν γαμάτη.
Όντως πολύ νεανικό κοινό και ήξεραν τους στίχους σε ότι έπαιξαν.
Εγώ γύρω στις 7 χιλιάδες θα έλεγα ότι είχε, στο πλάι ήταν πολύ χαλαρά και πίσω άδειο.Ισως είμαι εγώ λάθος.
Οι bury είχαν τεχνικά(?) προβλήματα και αποχώρησαν, μετά από κάνα 10λεπτο βγήκαν ξανα και έπαιξαν κάποια κομμάτια, σε συνθήκες κόλασης. Δύσκολα να κριθούν αλλά καλοί μου φάνηκαν . Η σειρά των συγκροτημάτων για μένα έπρεπε να είναι αντίθετη.
AmEN


5 Likes

Το χθεσινο event δεν ξεκινησε και τοσο καλα… Αν και ειπα να παω νωρις να δω και SixForNine η viva και το eject τα καναν σαλάτα και μπήκαμε απευθείας στους bury tommorow (που σίγουρα αυτοι ηταν οι γρουσουζιδες αν θυμηθώ οτι μολις πριν εναν μηνα κατάφερα να παρω επιτέλους τα λεφτα απο την ακυρωμένη συναυλία τους). Κριμα για την Ελληνική μπαντα που απ’οτι ειδα έπαιξαν για 10-20 ατομα.

Bury tommorw δεν ηταν οι καλύτερη τους με ζεστη και τα τεχνικά προβλήματα αλλα ελπιζω να τους δουμε σωστα καποια στιγμη στο μελλον.

Neck Deep δεν τους ηξερα τους κυριους και λιγο που ειχα βαλει να ακούσω δεν με τράβηξαν. Ωστόσο αν και ξεκάθαρα δεν προοριζόντουσαν αυτοι για το βασικο support(το ειπε κανα 2 φορες ο τυπος) μπορω να πω οτι μου αρεσαν αρκετα. Καλα προφανώς αν ηταν support σε τιποτα offsping θα σπερναν. Αν ειχαμε βεβαια bad omen χθες θα ηταν αρρώστια το live αλλα δεν πειράζει.

ΒΜΤΗ δικαίωση για αυτη την μπανταρα. Eιχαν ολα οτι ζητας απο ενα μεγαλο headliner και με το παραπανω. AmEN

Απο προσέλευση νομιζω και εγω ηταν αρκετα χλιαρά.

Φερτε TRIVIUM/BULLETS ρεεε που θα βγουν το 25 σε επετειακό tour!!!

6 Likes

Οι εντυπώσεις μας με @Miss_Machine @pantelis79 @Ktn εδώ

10 Likes