Bring Me the Horizon @Ejekt Festival 24/07/2024

Το θέμα ειναι οτι ξεσήκωσε και το κοινό των 50+ που ανήκω εγώ! Άψογοι!

4 Likes

Δε νομίζω οτι πλησίασε τους 10χιλ.
Απ το 3ημερο ειχαν τον λιγότερο κόσμο και οι Μάνεσκιν με διαφορά τον περισσότερο.
Σχεδόν διπλάσιο απο BMTH.
Αυτό είναι λιγο ανησυχητικό για το αν θα τους ξαναφέρουν ως headliners σε φεστιβαλ,οπως πχ Parkway.
Θεωρώ οτι είναι πολυ ακριβο αυτό που παρουσιάζουν και δεν ξέρω αν συμφέρει.
Πάντως για μένα…ξεκαθαρα οι νικητές του 3ημέρου.
Σοκαριστικό live πραγματικά.
Μου πεσε το σαγόνι μ αυτο που έβλεπα.

1 Like

Τελικα ενας φιλος μου απο το χωριο ειδε ενα στορι της Συνατσακη απο Μανεσκιν και ουτε εκει ειχε κοσμο απο τον πυργο και πισω… Οποτε ισως να μην ηταν τοσο άσχημη η φαση των BMTH

1 Like

Δε νομίζω πως υπήρξε κανένας που να μην εντυπωσιάστηκε χθες, από τις εκτελέσεις μέχρι την παραγωγή ήταν όλα τζετ και η μαζική συμμετοχή του κόσμου με τα sing along κτλ το απογείωσε.

Ένα βιντεάκι:
BRING ME THE HORIZON – teardrops live@EJECT FESTIVAL

2 Likes

Τρελός φαν δεν είμαι αν και έχω ακούσει όλους τους δίσκους του (5-6 χιτάκια ήξερα μόνο) αλλά όπως είπα στον έτερο γέροντα @Neo που ήμασταν μαζί εχθές, ειναι πως χαίρεσαι να βλέπεις από κοντά τέτοιες μπάντες!

Burry of tomorrow ωραία αλλά άτυχοι… Το πρόβλημα με το μπάσο τους έκοψε για κάνα δεκάλεπτο.
Neck deep παρά πολύ ωραίοι αν και δεν ξέρω αν θα τους έβαζα να τους ακούσω αλλά σαν σκηνική παρουσία και όρεξη μου άρεσαν πολύ. Όπως είπε και neo ιδανικό support για offspring.
Γενικά το lineup ήταν αταίριαστο θεωρώ.
Τέλος οι bring me απλά άψογοι. Όπως είπα παρόλο που δεν τρελαίνομαι με συνεπήραν και την ευχαριστήθηκα την συναυλία.
Επίσης μου έκανε θετική εντύπωση πως παρά πολύς κόσμος ήξερε σχεδόν όλα τα τραγούδια απέξω. Ειδικά μπροστά παίζει να ήμουν από τους ελάχιστους που δεν τραγουδούσαν όλους τους στίχους :joy:.

Δυστυχώς παρολες τις θετικές εντυπώσεις που ειχα από τις 2 μέρες(Korn & bring me) το πρόβλημα με τα σκανερακια εχθές με χάλασε στη αρχή…

2 Likes

Τι ζησαμε! Οι BMTH απεδειξαν οτι δικαια ειναι headliners σε τεραστια φεστιβαλ, τρομερο σοου και παραγωγη, τρομερος ο Ολι, απιστευτο κεφι ειχα να περασω τοσο καλα σε live παρα πολλα χρονια και εχω παει σε πολλα φετος. Και το κοινο το γουσταρε, δεν ηταν στασιμο και κινητο στο χερι.
Τους neck deep δεν τους ηξερα καθολου, δεν περασα ασχημα παντως ωραια μπαντα, ευδιαθετος ο τραγουδιστης και ανεβαστικος.

3 Likes