Bruce Dickinson - Tyranny Of Souls

Συμφωνώ σχεδόν απόλυτα μαζί σου! Επιτέλους και κάποιος που βρίσκει κορυφαίο το X-Factor! Οι Maiden έχουν καταφέρει να βγάλουν παραπάνω από αξιοπρεπώς τη δεκαετία του 90 που ήταν δύσκολη για πολλές παλιές μεγάλες μπάντες, αλλά πιστεύω ότι αυτό που έδινε το κάτι παραπάνω που μας έλειπε ήταν οι προσωπικοί του Bruce! Πόσο θεός είναι!!!
Εντάξει, για το Accident of Birth και για το Chemical Wedding δεν υπάρχουν λόγια, το 10/10 είναι λίγο για τέτοια albums!
Το καινούργιο μου αφήνει κάποιες ενστάσεις όμως. Κορυφαία φωνητικά, στίχοι και κιθάρες, αλλά… Νιώθω ότι κάπου υπάρχει μία βιασύνη, κάποια πράγματα δεν έχουν δουλευτεί όσο στα δύο προαναφερθέντα. Μπορεί να κάνω λάθος αλλά υπάρχει drummer;;; Λίγο πλαστικό ακούγεται το drumάκι και ξενερώνω άσχημα με την ιδέα, γιατί αποδεικνύει αυτό που λέω παραπάνω, ότι μπήκαν στο studio ο Bruce και ο Roy Z τρεις-τέσσερις μέρες και το ξεπέταξαν…
Δεν ξέρω, όταν βγει το CD και το πάρω στα χέρια μου μπορεί να αλλάξω γνώμη, αλλά για τον Dickinson ένα 8 ή 9 στα 10 δεν είναι αρκετό. Σίγουρα δε φτάνει τα άλλα δύο, δε γίνεται άλλωστε…

Κοιταχτε,αυτο εδω ΔΕΝ γινεται να χει τρεις σελιδες.Που ειν’η αγαπη που ειν’ ο Πουτσινι;

Αυτο θα πει ξεθαμα!
7 χρονια μετα…

αλμπουμαρα…και αν θυμαμαι καλα δεν εχει παιχτει ποτε live κανενα κομματι απτο δισκο

Ρε αλήτες τι μου θυμήσατε! :smiley: Φοβερό άλμπουμ από τον Bruce κι το μόνο που έχω ακούσει ολοκληρωμένο! Απίστευτα κομμάτια: Abduction, Power Of The Sun, River Of No Return, SOUL INTRUDERS, Tyranny Of Souls κι φυσικά η γκαζιάρικη Hard Rockιά του DEVIL ON A HOG (αμα είναι χαρλεάς ο Βελζεβούλης μαζί του αδέρφια!8))

8O

σου δινω υποσχετική 20 ευρω να ακούσεις τα δυο κλασικά

Αυτο το Believil να μην ειχε μονο,ειναι το αντιστοιχο Killing Floor(ε ναι,μεσα σε ενα αλμπουμ του 11/10 θεωρειται minus)του Tyranny.

Μήπως τώρα που ο μπαμπάς Harris κάνει το δικό του προτζεκτακι, να κοιτάξει λίγο κ ο μπρουσαρος τη μπάντα του???

[B][SIZE=“4”]ΘΕΛΩ ΝΕΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΚΑΙ ΤΟΥΡ ΓΑΜΩΩΩΩΩ!!![/SIZE][/B]

2005 και σκοπέτο στο κέντρο στην Τρίπολη με Kill Devil Hill στο repeat.Θεός Μπρουσάρας and the way to the stars. Επικές στιγμές και πολύ ιδιαίτερος για μένα δίσκος.

Ωραίο δισκάκι αλλά πολύ κάτω σε σχέση με τα 2 αριστουργήματα του. Για να είμαι ειλικρινής και το Balls To Picasso μου αρέσει περισσότερο, πάντως σίγουρα θα προτιμούσα να ακούσω καινούριο δίσκο από τον Bruce παρά από τους Maiden…

εν το μεταξύ, εκτός από το site που έχει να ανανεωθεί περίπου μια χιλιετία, δεν έχει τίποτε άλλο? Ξέρω 'γω, κάνα φόρουμ, fb, φαν κλαμπ, κάτι ρε παιδάκι μου???

Το αγαπημένο μου είναι αυτό:

[I] Coming out the nowhere I’m a Godhead rider.[/I]

Μακάρι να ξαναρχίσει τις περιοδείες. Κάπου είχα δει ότι έχει συμβόλαιο για 2 ακόμη δίσκους.

+1000 για το Believil, ειναι ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΑ κακο κομματι…ολος ο υπολοιπος δισκος ειναι αριστουργημα
[B][I]
@Imperium[/I][/B] μας κανεις πλακα ε???
στρωσου [B][SIZE=“4”]σημερα [/SIZE][/B]και βαλε το [B]Accident[/B] και το [B]Chemical Wedding[/B] και τα υπολοιπα απο αυριο

Αλλη μια δισκαρα απο τον Bruce!!
Ελαχιστα κατω απο Chemical και Accident!!
Στα ιδια επιπεδα αν και πιο Μετσαλ απο το Balls!

Η απουσία του Adrian είναι αισθητή πάντως.

Πλάκα κάνετε ότι έχουν περάσει 7 χρόνια από το album…

ό,τι λέει ο από πάνω… και μια δεκαπενταετία απο το accident, πώς περνάει έτσι ο καιρός…

επίσης

ούτε για πλάκα ε.
River of No Return, Power of the Sun, Devil on a Hog σχίζουν τη γη στα 2.
φαντάζομαι θα χεις αλλάξει κι εσύ γνώμη πια :stuck_out_tongue:

[SIZE=“1”]πάω για φλέημ:[/SIZE]

το τελευταίο cd στο οποίο ο Bruce τραγούδησε σαν άνθρωπος.

που τραγουδησε σαν θεος θες να πεις,γιατι σαν ανθρωπος τραγουδαει τωρα

οχι τωρα τραγουδαει σαν ημιθεος:)