Bruce Dickinson

Του χρόνου στις σκοτεινές αίθουσες :bow: :metal:

Τι ακριβως ειναι αυτη η ταινια που αναμενεται…? Με τι θα εχει σχεση?

με τη ζωη του crowley??

Θα ειναι ταινια υπερφυσικη,τωρα δε ξερω αμα θα χει εφε και αλλα θα χει ενδιαφερον απο αποψη σεναριου και πληροφοριων.Ναι θα ναι με την ζωη του αλιστερ κροουλει.Ενας επιστημονας θα φερει πισω στη ζωη τον κρουλει η κατι τετοιο

Πραγματικα δεν μπορω να αποφασισω για το πιο απο τα “Accident…” η “The Chemical…” μου αρεσει περισσοτερο!!Είναι και τα δυο αριστουργηματα,και περιεχουν διαμάντια του heavy metal.Άρα σημειώσατε Χ!!

accident of birth και freak!!

Αγαπημένο μου είναι το ?Skunkworks?. Πρωτότυπο, με πολλή ζωντάνια, ζεστό και τελείως space. Είναι το μόνο, πιστεύω, που ξεφεύγει τη σκιά των Iron Maiden (που με βιά μετράει τη γη). Όλα τα υπόλοιπα (εξαιρετικά κατά τα άλλα) άλμπουμ του, έχουν πάντα κάτι που θυμίζει Maiden. (Δεν λέω πως είναι κακό, τουναντίον)

Το ?Skunkworks? πιστεύω πως ήταν ένα πολύ πετυχημένο πείραμα, που δυστυχώς δεν αναγνωρίστηκε. Ε! Μετά έβαλε και την ουρά του ο συμπαθητικός «βρικόλακας» Roy Ζ και έγινε η στροφή (και ξανά προς τη maidenοσύνη τραβά). Δεν ξέρω γιατί πολλοί τον αποκήρυξαν. Αν μη τί άλλο, είναι ένας πολύ ενδιαφέρον δίσκος και δεν πιστεύω καθόλου πως έγινε για λόγους που υπαγόρευε η μόδα. Εξάλλου αν ήθελε να είναι εμπορικός απλά θα επέστρεφε στους Maiden. (Ωχ!)

Ό,τι και να λέτε πάντως, I will not accept the truth! Παρακαλώ μην με αφορίσετε…:wink:

Ουάου, υπάρχει άνθρωπος που θεωρεί καλύτερο απ’ όλα το Skunkworks :o :o???

Δεν το θεωρώ “καλύτερο απ’όλα”, το “θεωρώ” (και είναι) το αγαπημένο μου άλμπουμ από τη σόλο καριέρα του Dickinsoυ.:wink:

Δηλαδη ο dickinson ειναι φανατικος θαυμαστης του μιστερ με τα μαυρα Aleister Crowley??8O ΜΠΟΥΥ!!:stuck_out_tongue:

Συμφωνω απολυτα μαζι σου Βικ Βεγκα.Για μενα ηταν πετυχημενο πειραμα το skunkworks,αλλα για τον κοσμο δεν ηταν.Εθεωρειτο οτι δεν εχει πολλα μεταλ στοιχεια,για αυτο και πολλοι το αποκυρηξαν.Πιστευω πως ειναι ενα θαυμασιο αλμπουμ.Ειναι ενα αλμπουμ που με μεταφερει αισθηματα που κανενα αλλο δε μου χε κανει.Μαλλον εσενα ειναι αγαπημενο σου,γιατι ειναι κατι πιο ξεχωριστο απο αυτα που χει κανει ο dickinson και δεν εχεις αδικο.

ΥΓ:το i will not accept the truth ειναι κομματαρα,μαζι με strange death in paradise και meltdown τα αγαπημενα μου!

με ψήσατε να το ξανακούσω αν και δεεεν νομίζω να αλλάξω γνώμη:wink:

Εχει ακουσει κανεις την εκπομπη που κανει ο Bruce Dickinson στο bbc 6? Ειναι καλη?:-s

Για μένα Chemical Wedding πρώτο και με μικρή διαφορά Accident Of Birth λίγο πιό κάτω… :wink:

Μερικες φορες ειπα να την ακουσω αλλα το ξεχασα.Παντως νομιζω πως μπορεις να ακους την προηγουμενη εκπομπη της εβδομαδας(μπορει και ολες) στο σαιτ της εκπομπης-ραδιο

Το accident of birth μακραν. Ειναι απο τους λιγους δισκους που δεν εχουν για μενα ασχημο κομματι

Και εγω που νομιζα οτι το πολλ θα αφορουσε αν γουσταρουμε ή οχι τον μπρους…απογοητευτικα με την παρτι του αλλη μια φορα! Που μπορω να βγαλω χολη? :stuck_out_tongue:

Aπo albums θα πω το Αccident of Birth χωρίς όμως να έχω ακουσει το Chemical Wedding που απ’ ο,τι λέτε ειναι πολύ καλός. :-s

Τεσπα ψηφισα Balls to Picasso εξαιτίας του Tears of the Dragon, που ειναι λατρεία απο παλιά.

Επειδη δεν μπορω να διαλεξω μεταξυ μνημειων λεω για αλλα Tyranny Of Souls το οποιο γαμησε απιστευτα και παιζει να ειναι οντως το αγαπημενο μου!

Τριβια : Εψαχνα για τραγουδιστη για το γκρουπ με διασκευες και ηρθε ενας και μου λεει…εγω απο Maiden τα λεω πολυ καλα σχεδον ολα…To Fear of the dark, To Hallowed be thy name, To Trooper, To Wicker man, To Tears Of the dragon…Χριστε και Παναγια…τι αλλο θα ακουσω;!;!;! :bow2: #-o :respect: :yahoo:

Κανει πρεμιερα το Chemical Wedding του Bruce στις 17 μαιου συμφωνα με το rocking, αντε να δουμε τι “σατανικο” σκεφτηκε ο Bruce…:stuck_out_tongue: Λετε να βγουν τπτ παπαδες …#-o