Bruce Dickinson

Pia einai ta agapimena studio albums tou bruce dickinson?H solo cariera tou gamai kanonika:metal:

Ama thelete kante post kai ta agapimena sas tragoudia

TA KOΡΥΦΑΙΑ ACCIDENT OF BIRTH ΚΑΙ CHEMICAL WEDDING. 8) 8) 8) 8)

Ne + Tyranny of souls

Είναι το μοναδικό άλμπουμ του που δεν έχω ακούσει. :dunno:

Εν μερη συμφωνω με τους παραπανω αλλα το tyranny of souls δεν μου αρεσε και πολυ…

OMG xanis…Gamai apla einai pio diskolo na to apodextoun oi fan tou.Einai pio skotina ta songs.Diladi ama den akousis tyranny of souls,Navigate the seas of the sun,Kill devil hill kai soul intruders kai River of no Return xanis.

gia pio logo?

E τότε, πολύ σύντομα, θα φροντίσω να το ακούσω. :smiley: :smiley:

Ενταξει Chemical και Accident τα καλυτερα του!
Ενα σκαλι κατω το Tyranny…
Απο τα υπολοιπα το Balls μου αρεσει αρκετα…Το Cyclops ειναι υπερτατο κομματι!!

Η συναυλια του το 99 στο Περιστερι ειναι απο τις 2-3 καλυτερες που εχω παει ποτε!!Ανεπαναληπτη!

Kai to skunkworks gamaei.To tatooed milionaire de poli xoneyo.einai para poli non-metal

Καλύτερο άλμπουμ το chemical wedding, καλύτερο τραγούδι το ανυπέρβλητο tears of the fookin dragon

Καρντάση, αν μπορείς γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες!

Ο Bruce στη σόλο του καριέρα έχει γράψει απίστευτες κομματάρες, που δεν ταιριάζουν στο στυλ των Maiden, αλλά είναι πιο κοντά στα δικά μου ακούσματα, βλ. “Born In '58”, “Tears Of The Dragon”, “Chemical Wedding”, “Road To Hell” και το συγκλονιστικό “Jerusalem”.
Νομίζω το καλύτερό του είναι το “Chemical Wedding”.

και εγώ το chemical ψήφισα.

All time favourite για μένα το Darkside of Aquarius οπότε Accident of Birth

Αccident of birth και Chemical Wedding φυσικα και τριτο το Tyranny of souls.Tον βρηκα εξαιρετικο δισκο.Ιδιως το Kill Devil Hill το θεωρω ενα απ τα καλυτερα τραγουδια του.Τερμα πορωση.:metal:

De pai etsi file.Psifizoume san sinolo kai oxi se pio disco einai to agapimeno mas tragoudi.Diladi sto chemical wedding ta tragoudia einai ola enos aristou epipedou,eno to accident of birth exi 1 2 weak songs.

PS:To darkside of aquarius gamaei ontos,eidika sto scream for me brazil pou gamaei kai olo sa live disc

All hail Adrian Smith! :wink:

Έπαιξε πολύ σημαντικό ρόλο στην αναγέννηση του αγαπημένου μου Dickinson!

Βασικά μου αρέσουν όλα του, άλλα λιγότερο άλλα περισσότερο, και είμαι ανάμεσα στα κορυφαία 2 Accident of Birth και Chemical Wedding.

Δεν έχω ξεκαθαρίσει ακόμα ποιο μου αρέσει περισότερο, αλλά αυτό είναι και λίγο ματαιοδοξία. :wink:

Τέσπα θα επανέλθω λογικά.

Μου αρέσουν αρκετά τραγούδια του, αλλά ολόκληρο άλμπουμ δύσκολα θα το έλεγα. Τέσπα ψηφίζω Balls To Picasso λόγω Tears Of The Dragon.

Μα σαν σύνολο το ψήφισα…Δεν κατάλαβες καλά…Απλά το Darkside of aquarius ξεχωρίζει για μένα από τον δίσκο…

:wink:

accident of birth,chemical wedding κορυφή…και μετά tyranny of souls…
αλλά ψηφίζω accident of birth:wink: