Καλυτερη brutal φωνη

Αν κ δεν ακουω cradle of filth στο nymphetamine ο dani filth βγαζει την πιο μπασα κ με γεματη ογκο brutal φωνη που ακουσα ποτε μου!!!:band:

Για τον (τεραστιο) Attila Csihar & τους υπολοιπους black-αδες δεν μπορω να θεωρησω οτι εχουν brutal φωνητικα
αν ειναι να συμπεριλαβω και αυτους μεσα τοτε λεω και γω τον Attila, τον Legion (πρωην Marduk , νυν Davian)
και τον μεγαλο Aldrahn

edit : + Shagrath

ξεχασα τον τεραστιο Mortuus ‘Arioch’ των Funeral Mist και τωρα Marduk. αν κι οπως σωστα ειπε ο Scourge Of God ισως δεν θα πρεπε μετρανε κι αυτοι για brutal φωνητικα…

Corey Taylor
Ευχαριστώ.

Attila Csihar.
Το θέμα κλειδώνεται, ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας

Chris Barnes.
Αν και πρεπει να αναφέρω και τον Chuch Schuldiner, πάντα είχα την αίσθηση οτι ήταν ο μόνος τραγουδιστής τέτοιου είδους που πραγματικά ερμήνευε αντί να γκαρίζει απλά. Πολύ συναίσθημα. Why don’t you…???

Μου αρέσουν πολύ τα φωνητικά του Devin Townsend. Ο τύπος από τους Brutal Truth είναι εξαιρετικός επίσης.

Συμφωνώ απόλυτα =D>

Chuck k stanne!!!

John Tardy, η πιο ερωτική φωνή! :lol:

:metal:

Ανετότατα Chris Barnes. Επίσης κορυφαίος βόθρος ήταν ο Bill Steer, όπως και ο Dorrian εποχής Napalm Death.

Με τα μέχρις στιγμής δεδομένα, και με αυτά τα λίγα που έχω ακούσει από death και black, μου αρέσουν η φωνή του τραγουδιστή των Entombed, των Unleashed, και των Morbid Angel:)
Συγχωρηστε με αλλά δε θυμάμαι ονόματα:-s
αλτσχάιμερ

Πως φαίνεται ότι είναι μαθήτρια μου! 8)
Εύγε νέα μου! =D>

φχαριστώ δάσκαλε:)

Max Cavalera
Mille Petrozza
Corey Taylor(?) (Slipknot)

Mikael Akerfeldt
Chris Barnes
George Fisher
και ο των Morbid Angel

Chuck Schuldiner
Karl Willets
Nicke Anderson
David Vincent
Aldrahn(αν και τέτοιους τραγουδιστές δεν τους θεωρώ ακριβώς Brutal)
Tom Angelripper

Αυτοί για αρχή και φυσικά ο Tasmanian Devil

  1. Karl Willetts (Bolt thrower)
  2. Glen Benton (Deicide,Vital remains)
  3. Mikael Stanne (dark tranquillity )

… και φυσικά Chuck! 8)

1)Karl Willetts (Bolt thrower)
2)Mikael Εkerfeldt (Bloodbath - Opeth)
3)Frank Mullen (Suffocation)
4)Karl Sanders (Νile)
5)Mark “Barney” Greenway (Napalm Death)

Εννοείτε υπαρχουν πολλοι που αξιζουν να ειναι στο bestof απλα θεωρω οτι αυτοι κατεχουν τα ηνια σαν καλυτερη brutal φωνη.

Martin Van Drunen
Kam Lee
Pete Helmkamp
David Vincent
Karl Willets
Wannes Gubbels

Να είσαι πιο μαζεμένη, γιατί αν μια μέρα τον ξεπεράσεις σε γνώσεις κουλουπου δεν θα μπορείς να του τη μπεις γιατί θα σου λέει “με έλεγες δάσκαλο”. :!: