Budgie,y&t,frank marino,nugent kai αλλα

Ρε παιδια…ναι εσεις αυτοι που διοργανωνεται τις συναυλιες, σας παρακαλω πολυ θελω να κανω μια ευχη και να βγει αληθινη.Θελω να φερεται τους τρομερους και φοβερους Budgie…Γινεται?Τοσο δυσκολο ειναι?Ξερω πως θα ξεκινησουν Ευρωπαικη τουρνε τον Δεκεμβριο.Ασε που θα τα σπασουνε.Θα γινει τις τρελης σας λεω.Αντε να δουμε και κατι που δεν εχει ερθει ποτε στην Ελλαδιτσα μας.Εσεις τι λετε ρε παιδια.Γουσταρετε.Εγω πιστευω πως θα ειναι εκπληκτικοι συναυλια ασε που εχουν και φανατικους οπαδους.Ειναι μπαντα με τα ολα της.Σε στελνουν αδιαβαστο.Επισης συγκροτηματα οπως Y&T, Frank marino & Mahogay rush, Ted Nugent, Gov’t Mule και τοσους αλλους εκπληκτικους και σημαντικους καλλιτεχνες καυ συγκροτηματα.Γιατι ρε παιδια? Καντε κατι. Εδω δεν εχουν ερθει και μπαντες μεγαθηρια οπως οι ZZ TOP KAI AEROSMITH, KISS κ.α θα μου πειτε.Δεν εχει σημασια.Εγινε μια αρχη με DEMON, DIAMOND HEAD,DANZIG,JEFF SCOT SOTTO κ.λ.π. Ας ευχηθουμε για μια καλη χειμωνιατικη συναυλιακη περιοδο.Ελπιζω σε καλα πραγματα φετος.

Τι λες ρε φιλε, αν φερουν Ted Nugent, Frank Marino, ZZ Top και Aerosmith θα παω με κωλοτουμπες στην Αθηνα. Αν θες παντως να τους δεις ολους αυτους, να πας Αμερικη. Οι περισσοτεροι δε νομιζω να περιοδευουν πολυ συχνα Ευρωπη.

Ασε φιλαρακι ειμαστε πολυ μιζεροι εδω στην Ελλαδα. Τι να πω?Αν ειναι να παω στο Αμερικα τοτε να πανε να πνιγουνε ολοι τους. To ξερεις οτι o FRANK MARINO ζητησε να ερθει στην ελλαδα με μονη προυποθεση τα εισητηρια και την διαμονη και δεν ενδιαφερθηκε κανεις? και μαλιστα ο ανθρωπος αυτος παιζει πανω απο τις 3 -4 ωρες στις συναυλιες που κανει.Τι να λεμε τωρα. η κατασταση ειναι για κλαματα. Καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια μας φερνουν.SCORPIONS, DEEP PURPLE κ.λ.π. και παρε κοσμακι να εχεις το ιδιο φαγητο. Δε λεω καλα ειναι αυτα πηγαινω και εγω σε αυτες τις συναυλιες αλλα φερτε και κανενα ρημαδι διαφορετικο.Δυσκολο ειναι να φερουν ενα απο τα προαναφερθεντα ονοματα. Ακομα και τις μεγαλες μπαντες. οι AC/DC επρεπε να ειχαν ερθει εδω και πολλα χρονια. και ποσοι αλλοι αν το καλοσκεφτεις. Παρα πολλα αλλα.Τελοσπαντων οπως και να εχει κανενας φαινεται ποως δεν μας ακουει γενικως.Ολοι παιζουν μαλλον εκ του ασφαλους.Ετσι κανουν τις συναυλιες τους οι κυριοι διοργανωτες και μαλιστα χωρις σεβασμο προς το κοινο.Ελπιζω απλως αυτοι η κατασταση να αλλαξει κατα πολυ προς το καλυτερο.Αλλα θα πρεπει να βοηθησουμε και εμεις μετην παρουσια μας στις συναυλιες.Οχι να ερθει για παραδειγμα ο Danzig και να εχει 600 - 700 (λιγα ειναι) ατομα στην Αθηνα και μολις 80-90 στην Θεσσαλονικη(βεβαια σε αυτο επαιξαν ρολο και καποια αλλα πραγματα εκεινη την ημερα).Και σε αυτο το πραγμα εχουν δικιο οι διοργανωτες.Γ’ιαυτο ζοριζονται και αυτοι και κατα συνεπεια και εμεις μαζι κλαιγοντας καθε φορα για την απαραδεκτη κατασταση που κυριαρχει.

φιλε zep δυσκολα τα πραγματα…
γιατι απλα ειμαστε για…

οι zz top εχουν ερθει Βουλγαρια…
ο Frank Marino ερχετε συχνα Ελλαδα γιατι παει Αγιο Ορος…

8O !!!

Πάντως οι Y&T λογικά θα’ρθουν απ’ότι ακούγεται!!

8O !!![/quote]

ειναι ορθοδοξος κ πιστευει πολυ!
ειχαμει πει καποτε με τον δασκαλο μοθ(κιθαρας) να στηθουμε στο Ορος να κ να το περιμενουμε με μια σκηνη ετοιμη κ μουσικους πανω… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εγώ πάντως είμαι μέσα άν έρθουν μαζί με Captain Beyond & Birth Control!!!
Gov’t Mule μπορούσες να δεις Ιταλία μαζί με Plant!Δυστυχώς δεν πήγα-πήγαν φίλοι μου και πάθανε όπως ήταν φυσικό…
Πάντως και το άλλο με τον Τοτό είναι καλό…χαχαχα!Αθάνατη Ελλαδάρα…

ola ektos apo marino pou den exw dei skotwnoun…
budgie twra na ppaizoun naloleon bona part 1 & 2 LOL theila…
Y+T me moore kai snake. … allh oneirwksh.
mhpws o nudge den ta spase kanonika kai me to nomo !?!?

den peiraz. tou kosmou tou peftoun poly baria fenete.

les tou allou oti oi WW, ta spasane - kai sou lei foumara
les tou allou oti oi Hanoi rocks - kseftylizoun tous GNR, th shmeron hmera
gia thn plaka tous - kai to mono pou akous einai na se loidwroun…
oh well…

Σοβαρα εχουν ερθει οι ZZ ΤΟΡ στην Βουλγαρια?Ρε να παρει ο διαολος.Καλα οι Βουλγαροι αυτα που εχουν δει εμεις ουτε στο ονειρο μας.Οπως νομιζω πως και οι AC/DC εχουν παιξει στη Σοφια αν δεν κανω λαθος.Για τους Gov’t Mule το ηξερα για Ιταλια.Αλλα που να τρεχουμε ρε φιλε στο εξωτερικο.Δεν υπαρχει ωρα οπως πολλες φορες και χρηματα.Δεν θα πρεπει να αναγκαζουναι εμας να βγαινουμε στο εξωτερικο.Μου θυνιζει την κατασταση με τα πανεπιστημια.Εχουν κανει ολους τους Ελληνες Φοιτητες να φευγουν εξω αντι να καθονται και να σπουδαζουν στην Ελλαδα.Καπως ετσι ειναι και η κατασταση με τις συναυλιες.Τα καλυτερα μια ζωη σε αλλες χωρες.Εμεις ειμαστε η τελευταια τρυπα του ζουρνα μου φαινεται.Αρε παιδια ολοι εχετε δικιο.CAPTAIN BEYOND και BIRTH CONTROL στην Ελλαδα?καλα το ειπες φιλε μου.Η αληθεια παντως ειναι ρε παιδια πως ειμαστε και ηλιθιοι.Εχω ακουσει παρα πολλες φορες ατομα,γνωστους και φιλους που παραπονιουνται που δεν ερχεται ο ταδε η το αλλο συγκροτημα και στο τελος δεν πατανε.Μιλαμε για τρελη κατασταση στο Ελλαδισταν.Ετσι θα παραμεινουμε μου φαινεται.Αυτο μας αξιζει…Μπουζουκια και παλι μπουζουκοποπ παρε στη μαπα ανιδεεε Ελληνα.Ετσι.Αυτη ειναι οι μοιρα μας.Τι περιμενετε ρε παιδια οταν οι “ηρωες τις καθημερινης μας ζωης” στην Ελλαδα οπως ειπε ενας “κυριος” ειναι τα Fame story και ολα τα αλλα παραγωμενα στο ιδιο μηκος κυματος.Βανδη,Βισση κ.λ.π προστατευομενα προιοντα των εταιριων.Ντροπη μας.Ετσι την καταντησανε την Ελλαδα.Μπουζουκλερι του κερατα.Αυτα. αντε να σταματησω γιατι αμα συνεχισω θα στεναχωρηθω πολυ.

Εδω θα διαφωνησω μαζι σου. Ειμαστε η χωρα του μπουζουκιου, δεν μπορεις να κανεις τιποτα για να το αλλαξεις αυτο. Αυτην τη μουσικη παραγει η χωρα μας, αυτην τη μουσικη ακουει, ως επι το πλειστον, ο κοσμος. Ειναι κατι λογικο πιστευω. Οπως ειναι και λογικο τα media να προωθουν τα λαϊκοποπ, το απαιτει το συστημα. Αν σε πληρωνουν οι δισκογραφικες, θα προωθησεις τα “προϊοντα” τους. Εμενα με εκνευριζουν αλλα συμβαντα παντως. Οπως περσυ το φθινοπωρο για παραδειγμα, οταν και τερματισαν το προγραμμα του Vai 45 λεπτα νωριτερα για να κανει προβα σ’εκεινον τον χωρο ενας ψευτοφιρμας λαϊκος που εβγαινε αργοτερα το ιδιο βραδυ στην πιστα. Ε οχι ρε φιλε, οχι απλα δεν σεβεσαι τον ιδιο τον καλλιτεχνη αλλα δεν σεβεσαι και τον πελατη που πληρωσε 30 ευρω εισητηριο για να δει ενα 3ωρο θεαμα και αντ’αυτου περιοριζεται στις 2 ωρες και χωρις τις πιο extreme στιγμες! (αλλαζαν οργανο με τον Sheehan, διασκευαζαν Zappa κλπ) Και μιλαμε για εναν μουσικο παγκοσμιας εμβελειας, ΜΟΥΣΙΚΟ, οχι σκυλα τραγουδιαρη. Δηλαδη να ξερουμε και εις βαρος ποιου γινονται διακρισεις…

Ρε παδια τοσο δυσκολο ειναι να φερουν ολα αυτα τα συκροτηματα που εχουν προαναφερθει απο ολους.Τι διαολο ρε γαμωτο?Οι MARILLION ,οι YES, KING’S X, οι ΤΕΑ PARTY (ενταξει διελυσαν-λες και θα μας τους φερνανε κι’ολας…χαχαχα)τελοσπαντων,…οι RUSH που ειναι ολοι αυτοι ρε παιδες μα και τοσοι μα τοσοι αλλοι ολοκληροι κατεβατη λιστα)???
Γαμω την τρελα μου και την αδικια μου εδω μεσα…
Και κατι αλλο…γνωριζεις κανεις ρε παιδια εα ο Frank Marino θα βγαλει καποιο live DVD? Oπως και απο King’s x και τους Tea Party?ολο κατι ακουω κατι γραφεται αλλα ακομα τιποτα.και τα περιμενω σαν τρελος…Αν γνωριζει κανεις κατι ας μου πει.Ευχαριστο πολυ εκ τω προτερων.

ναι φιλε μου led-zep συμφωνω απολυτα μαζι σου.Δεν ειπα τιποτα διαφορετικο ξερω φυσικα πως αυτο προωθειται αλλα ειναι καταντια φιλε μου.αυτο εννοω.ειναι καταντια…ετσι ειναι…ειναι παρακμη αυτο δεν ειναι προοδος,δεν ειναι πολιτισμος αλλα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα?δεν το πιστευω.μπορουμε με το να υποστηριζουμε τις συναυλιες μας ολους αυτους τους υπεροχους μουσικους.Μονο αυτο μπορουμε να κανουμε.Βεβαια ομως οχι οταν αυτο βγαινει εις βαρος μας δηλ με το καποιες συναυλιες να ειναι σκετη εκμεταλλευση χωρις σεβασμο οπως προαναφερθηκες για τη συναυλια του fix του μεγαλου STEVE VAI.ημουνα και εγω εκει και ηταν κατντια.O καημενος o STEVE ελεγε συγγνωμη και συγγνωμη και πως την επομενη φορα θα ειναι σε αλλο καλυτερο μερος, χωρις καν να φταιει ο ιδιος βλεποντας την τραγικη κατασταση που εφεραν το επιπεδο της συναυλιας.Την να κανει ο ανθρωπος.Εκανε τα παντα.Οι αλλοι οι καρεκλοκενταυροι ηθελαν κρεμασμα.Αλητες φιλε μου…αλητες

Μωρε μακαρι να ξαναρθει μετα απ’αυτο που του καναμε… Ειπες Rush τωρα και θυμηθηκα οτι ολα τα φοβερα συγκροτηματα της δευτερης γενιας του ροκ (απο το 1970 και μετα), δεν τα εχουμε δει στην Ελλαδα. AC/DC, Yes, Rush, Aerosmith, Kiss, Blue Oyster Cult κλπ. Το μονο που μας φερνουν ειναι οι Scorpions κι αυτο γιατι εχουν 5-6 εμπορικα τραγουδια που ακουνε σχεδον ολοι, ανεξαρτητα μουσικων προτιμησεων, και θα πανε να τους δουν. Πρεπει ν’αποδεχτουμε αυτην την πραγματικοτητα. Και σκεψου οτι τα πραγματα ηταν χειροτερα πριν 30 χρονια οταν τα μεγαλυτερα ονοματα ηταν στις πιο δημιουργικες τους στιγμες αλλα πολιτικοι λογοι δεν επετρεπαν στον κοσμο να τους απολαυσει στην Ελλαδα. Επισης πρεπει ν’αποδεχτουμε οτι η τακτικη τους ειναι να φερνουν καθε χρονο 1 μεγαλο ονομα σε καθε παρακλαδι του ροκ (ροκ, μεταλ, αλτερνατιβ κλπ) προκειμενου να το προωθησουν (“το συναυλιακο γεγονος της χρονιας”), να μαζεψουν κοσμο ο οποιος θα περασει, προφανως, γαματα και φυσικα να καλυφθει για εκεινη την χρονια. Παρε για παραδειγμα τους Sabbath-Cure-Slipknot-Moby περσυ, ονοματα δηλαδη πρωτοκλασατα στον χωρο τους, και Waters-Gn’R-Depeche Mode-Franz Ferdinand φετος. Αυτο θα γινεται καθε χρονο. Του χρονου π.χ. θα ερθει η σειρα των Tool, ή των AC/DC. Ειδαμε και το επετειακο rockwave. 2η σερι χρονια οι ιδιοι headliners. Και πρωτο ονομα οι Gn’R. Κι ενω τους αναγνωριζουμε οτι εχουν φερει σπουδαια ονοματα στην χωρα μας, δεν τους συγχωρουμε οτι εχουν ερθει πιο σπουδαια σε χωρες οπως για παραδειγμα η Βουλγαρια. Η οποια αν συνεχιστει αυτη η κατασταση θα μαζευει ολο και περισσοτερο κοσμο απο την Ελλαδα στα φεστιβαλ της. Πιο κοντα ειναι πχ για μενα απο την Αθηνα, ειναι και το 1/3 της τιμης το εισητηριο.

Πάντως οι B.O.C έχουν έρθει και μάλιστα δύο φορές.

Oi B.O.C. εχουν ερθει 2-3 φορες και μαλιστα η πρωτη ηταν και ο λογος που εκαναν επανενωση με την καλυτερη τους συνθεση.Τους ειχε γινει προταση και δεχτηκαν.καΙ αυτο λογω τις Ελλαδας χωρις πλακα,ειναι αληθεια.Οι RUSH δεν το βλεπω να ερχονται δυστυχως.δεν ξερω απλα ετσι το νιωθω.μακαρι να βγω χιλιες φορες λαθος γιατι το εχω και πολυ αχτι να τους δω εστω και μια φορα,μονο απο τα dvd τους εχουμε δει.Οσο για τους AC/DC υπαρχουν πλεον πιθανοτητες αρκετα μεγαλες για να ερθουν…βλεπεις βοηθησε και αυτη η ρημαδα οι Oλυμπιαδα σε αυτο.Ακουστηκαμε παρα εξω, καταλαβες(γεμιζουν και το ολυμπιακο σταδιο πιστευω ετσι για πλακα και αυτο βοηθαει.Εχω σκεφτει να παω βουλγαρια αρκετες φορες δεν μου εκατσε ομως.και για Tool ακουγεται αλλα μονο ακουγεται τελικα…ειδωμεν.φιλε zep εχεις και εσυ οπως και εγω το ονομα τις αγαπημενης μου μπαντας (για διαφορους λογους αλλα δεν σταματω στους zep μονο βεβαια…οι μπαντες που αγαπαω και λατρευω ειναι παρα πολλες γιατι οι καθεμια εχει την μαγεια της).Γι’αυτο ας ελπισουμε και μια φορα να δουμε στην Ελλαδα PAGE/PLANT η και σαν επανενωση αν και αυτο ειναι παρα μα παρα πολυ δυσκολο να γινει εως αδιανοητο.επομενως ας αρκεστουμε σε συγκροτηματα αλλα που δεν εχουν πατησει ποδι στην Ελλαδα.οποια και αν ειναι αυτα(ολα τα προαναφερθεντα και αλλα δεκαδες και εκατονταδες αν θελεις 8) 8) 8) 8) 8) :smiley:

Οχι, ειλικρινα, αν δω Page-Plant-Jones-(Jason) Bonham ορκιζομαι να το βουλωσω και να μην ξαναγκρινιαξω αν και η γκρινια συγκαταλεγεται στα χομπι μου. Αντε σε πολυ εξαιρετικες περιπτωσεις…Παντως η οποιας μορφης επανενωση φανταζει δυσκολη λογω Plant. Αλλα και σκετος Plant δεν με χαλαει, εβγαλε και δισκαρα. Κανει και περιοδεια αυτον τον χειμωνα, οψομεθα…

paidia - me ta 300 kai 350 eishthria pou tha kobane - ta perissotera apo auta ta omologoumenws orea groups - den ginetai douleia…

underworlds - kai an !!! kai den enoow to club.
dystyxws kai den agorazei to eury koino pleon diskous alla tous katebazei - alla kai stis synaulies - den pataei polys kosmos.

kai gw tha thela na dw polla mikrotera, kai polla mikrotera ksana, kai merika ksekarfwta, gia prwth fora… opote ta lew, gelane… pikroxola polloi… oh well…