~ Burst ~

Xμ, δεν μου λένε και πολλά, άκουσα μόνο το τελευταίο τους βέβαια, που έχει κάποια καλά στοιχεία αλλά μερικά κομμάτια τα τραβάνε από τα μαλλιά για να γίνουν 9λεπτα. Δεν ξέρω ίσως τα παλιοτερα να είναι καλύτερα αλλά φοβάμαι ότι αυτό το είδος metal δεν είναι και τόσο Metal-τι είπα πάλι ο άνθρωπος ε??

Ξέρω γω, δε νομίζω να απασχόλησε ποτέ τους ίδιους, οπότε γιατί να νοιάξει εμας?

Περισσότερο το λέω γενικά για αυτό το είδος που πρόκειται και για το τελευταίο trend της μουσικής μας…οκ είναι off topic όμως.

Μα δεν παίζουν κάποιο συγκεκριμένο είδος. Εξ’ ου και το σχόλιό μου.

δεν θα το λεγα trend

λιγες μπαντες παιζουν σαν και αυτους
(εσυ για ποιο ειδος μιλας?)

το στυλ τους τωρα ειναι δυσκολο να προσδιορισθει

ξεκινωντας πριν καποια χρονια με hardcore υποβαθρο αρχιζαν να πειραματιζωνται

με διαφορες μουσικες

και φτασανε σημερα να εχουνε μεσα απο prog rock μεχρι metal,core, post rock,ambient,jazz και δεν ξερω και γω τι αλλο

Hmm φαίνονται πολύ ενδιαφέροντες αλλά είναι και δύσκολο άκουσμα, ακόμα και για τα δικά μου δεδομένα… π.χ. σε αργά σημεία core φωνητικά είναι ολίγον τι ασυνήθιστο…

Θα εντρυφήσουμε εντός των προσεχών ημερών :stuck_out_tongue:

Εννοώ αυτό το post metal, το ολίγη από τζατζίκη πως να το πω, το σουπερ μάρκετ, το απ’ όλα έχει ο μπαξές metal. Ίσως να είμαι εγώ περίεργος και να μην είμαι και σε φάση να ακούσω περίεργα πράγματα. Θα προσπαθήσω να ακούσω και πιο παλιά δισκάκια από δαυτους αλλά ομολογώ ότι ο τελευταίος τους δεν με ενθουσίασε και περίμενα κάτι καλύτερο από αυτά που είχα διαβάσει.

Αν μετά από 2-3 μήνες κάνω ποστ που θα αποθεώνω τον δίσκο μπορείται να με κράξετε αβέρτα :lol:

φτου! Λαθος θρεντ. Το λαζαρους μπερντ ηθελα, σβηστε το

ανάμεικτα συναισθήματα… θα προσπαθήσω πολύ για λάρισα.

κριμα οντως…παντως αφηνουν να εννοηθει πως θα ξαναβρεθουν

we have decided that it is time to let Burst sleep.

Aι στα κομμάτια ρε γαμώτη!

Η ανακοίνωση που κάνουν βέβαια είναι τρομερά ειλικρινής μεταξύ άλλων και σαν έκθεση ιδεών.

When you think about it, being in a rock band is a fucked up social experiment
Κρίμα.

Το σκεφτόμουν για Λάρισα, τώρα μάλλον μέσα.

Εδιτ: επίσης είναι καθαρό ότι είχαν κάποιες εσωτερικές διαφορές, και για κάποιον που είδε το λάιβ του Ιουνίου ίσως μπορεί να είναι ορατές.

Κριμας οντως, και ειχα παρει τον δρομο του φανμποησμου μετα το λαηβ

Δεν περίμενα τίποτε λιγότερο από αυτούς…ειλικρινείς όπως και η μουσική τους…τα παιδιά παρέδωσαν μαθήματα μουσικής και επειδή σέβονται τους εαυτούς τους πάνω απ΄όλα αποφάσισαν να χαλαρώσουν…εύγε νέοι μου…FULL για Λάρισα τώραααααα

Α, δεν ειδα τη συζητηση και πηγα και τα ποσταρα στο θρεντ της Λαρισας.

Κριμας που δεν θα μπορεσω να ρθω. Σπαστε τα και για μας ξερωγω.

Κριμα,πολυ κριμα.Μετα το λαϊβ του Ιουνιου για εμενα εγιναν μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες και τους γνωρισα μολις απο το Lazarus Bird.Πλεον μ’αρεσουν ολα τους τα αλμπουμς.Ελπιζω στο καλυτερο δυνατο για αυτους και θα προσπαθησω παρα πολυ για Λαρισα.

Και ειχανε παρει πολυ τα πανω τους με το Lazarus Bird.
Πολυ θα ηθελα να τους δω αλλα μαλλον δεν παιζει.

Πφφ και άντε να πας να τους δεις Λάρισα τώρα και να επιστρέψεις αυθημερόν. Δεν παλεύεται. Εκτός αν τη βγάλουμε σε κανα παγκάκι \m/

ΟΛΟΙ ΛΑΡΙΣΑ ΡΕ ΦΛΩΡΟΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΚΙΟΛΑ!

Γαμώτο!!!

Sunway Travels για Λάρισα!

Ελα ρε γαμώτο. Όχι. Γιατί. Πφφφ.:frowning:
Και ήμουν περιέργη για το επόμενο δισκογραφικό τους βήμα. Εντάξει, θα αργούσε εννοείται, αλλά πολύ θα με άρεσε η ιδέα ενός δεύτερου lazarus bird ή του origo…
Κρίμα, πραγματικά, αλλά αφού υπάρχουν καλλιτεχνικές διαφωνιες μεταξύ των μελών, ίσως είναι καλύτερα που το λήγουν εδώ. (όπως έγραψαν κι οι ίδιοι στην ανακοινωση)

Πλέον η εκδρομή στη Λάρισα επιβάλλεται ε.