~ Burst ~

ναι ρε παμε ολοι λαρισα :har:

να τη βγαλετε σε κανα παγκακι ε …ο,τι πρεπει παγκακια για διανυκτερευση εχουμε!
ΧοΧοΧοΧο

ξενερωσα

κριμα

απο τα καλυτερα γκρουπς των τελευταιων χρονων

Να ναι καλα αυτοι που τους φερνουν λαρισα να τους δουμε κι εμεις που δεν πηγαμε Αθηνα.Κριμα που θα ναι τελευταια φορα.

Κρίμα δεν λες τίποτα:(:!:
Έδωσαν το Lazarus Bird, κάτι είναι κιαυτό:!:

Mεγάληηηη μ@λ@κι@ … Απ τα αγαπημενα μου , νεα συγκροτηματα :? … Κριμα :frowning:

Από το MySpace blog τους:

So…this tour could’ve started better…

We left Friday’s cool but by technial difficulties plagued gig at the Planet Caravan fest in high spirits, only to find that our coach bus had broken down. Ringo, bus drive extraordinaire (he drove fucking Britney Spears for God’s sake), went crazy with the phone and managed to get a mechanic down to the bus in the morning. The mechanic, however, was a big boned-fellow, and since his hands were two fat to reach into the engine, that didn’t work. He tried getting his retard son to come down and fix it (apparebntly he had thinner hands/arms), but he was on probation, so that didn’t work.
Thus, we were stuck in the middle of the NC mountains (beautiful country though), forced to cancel the Richmond, VA show. Frustrating, to say the least. We’re in this country to play music, not to sit in a bus and drink Milwaukee Best and look at the rain. Got to see Yob and Astra on the second day of the Planet Caravan fest though. Awesome.

Third day of tour. Bus still unfixed. Mechanic at church. Ringo, the hero, has been on the phone to every bus driver and 80’s rock hero in the country (he knows them all; Jackyl, Cheap Trick, Corabi…etc) to get us a new bus, but since we are faaaaar away from any tour circuit, getting a new bus has been a bitch. The latest news is that we will get a bus at 10 o’clock tonight…thus missing the Allentown, PA show all the same. DAMN IT!

Very sorry to all, we are so frustrated about this jinxed start of the tour. We WILL however, make the Brooklyn show and all following shows.

Greetings from five Swedes, lost in Deliverance country.

Nέο πρότζεκτ από τον κιθαρίστα Jonas.

Hey. Figured I´d finally come around to telling y’all that I joined a band called Faster Katt. We just posted a bunch of kick-ass, new songs on our Myspace, so go check them out fer crying out!!

Take care - Jonas

To κουλό είναι ότι παίζει το δεύτερο μπάσο στη μπάντα! :roll:

Τα τραγούδια θα ακουστούν με ιδιαίτερη ευχαρίστηση σε όσους αρέσκονται σε Big Business, αφού είναι εμφανώς η βασική επιρροή τους. Όπως και να χει, η πρώτη νέα προσπάθεια από μέλoς των Βurst.

Εντιτ: κι όμως υπάρχουν Σουηδοί που δε ξέρουν τους Burst και τους γνωρίσαμε στο Roadburn. Τι να πει κανείς!

ξέθαψα χτες κι άκουσα στο αυτοκίνητο τον λάζαρο μετά από αρκετό καιρό. πολύ μεγάλος δίσκος… κρίμα που η στουντιακή τους χημεία δεν τους πολυέβγαινε στις ζωντανές εμφανίσεις.

Τεράστιος δίσκος το “Lazarus Bird” και το “Origo” βέβαια και γενικώς είναι άξιο απορίας που δεν έκαναν το breakthrough. Τουλάχιστον, όσον αφορά το ρόστερ της relapse.

μέγα έπος:
www.youtube.com/watch?v=s4whoZSUzEQ

λατρεύω τους big business και οι fasterkatt μουσικά τα σπάνε .τα φωνητικά όμως με ξενερώνουν γαμώτο.μου θυμίζουν udo από accept σε πιο απάλευτη version.

Παιδια μονο σε μενα δε λειτουργει το merchandise στο σαιτ τους?

Έχεις καμιά ιδέα τι θα πει διαλύεται μια μπάντα?

αν και δεν το ειπες και τοσο ευγενικα εχεις δικιο…!!

Mπαμπ από τα παλιά. Τον τελευταίο μήνα έχω λιώσει μέρα παρά μέρα τα Prey on life, Origo και Lazarus bird ανελλειπώς. Και τα τρία είναι θεόρατες δισκάρες, και πραγματικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω σχεδόν το καλύτερο. Για κομμάτια μπορούμε πάντως να πούμε πως τα Sculpt the lives, Cripple god φτάνουν στην τριάδα για να δουν την πλάτη του Μercy Liberation που έχει μουσικάρα, αλλά και κυρίως στιχάρες.

Εvery lie to a child. Every beating of a promise.

Embody all the scourge. Something beautiful to show the way.

Άντε γεια.

Νταξει το Ι hold vertigo δεν το αναφέρω γιατί oι ίδιοι είχαν πει στο λάιβ πως είναι το καλύτερο που χουν γράψει.

Αδικοχαμένοι και πολύ μεγάλοι, είμαι χαρούμενος ως τυχερός που τους είδα στο απόγειο, ελπίζουμε κάποια στιγμή να τα βρουνε μεταξύ τους και τον εαυτό τους και να επιστρέψουν για να δώσουν παρόμοια αριστουργήματα.

Όποιος ξέρει που βρίσκουμε και τα πιο παλιά ας ρίξει ένα χέρι βοηθείας.

Πάντως η επανασύνδεση λογικά είναι θέμα χρόνου, ή άντε ίσως και κατάλληλων συνθηκών ξερωγώ…

Μετά από εκείνη τη βροχερή αγχωτική μέρα στη Λάρισα, και το λυτρωτικό τελικά live στο Κηποθέατρο του Αλκαζάρ, μιλώντας με τον Reinholdz (τον καθιστό κιθαρίστα :p), τον ρώτησα αν όντως διαλύονται μια και καλή και μου απάντησε καθυσηχαστικά ότι [I]“όχι, σίγουρα όχι φίλε, απλά θα το παγώσουμε για κάποιο διάστημα λόγω οικογενειών κλπ”[/I] και ότι [I]“οι Burst σίγουρα θα βγάλουν κι άλλο δίσκο αργότερα, απλά όχι άμεσα”[/I]

Αυτά θυμάμαι τουλάχιστον :slight_smile:

[SIZE=“4”][B]Nineteenhudrend ρεεεεεεεεε!!![/B][/SIZE]

Να πω την αμαρτια μου, για μενα η δισκαρα τους εξακολουθει να ειναι το Origo. Το τελευταιο μου φανηκε, να, ενα μικρο click πιο κατω. ;/

Μπορω να καταλαβω γιατι σας πορωνει ολους, βεβαια, απλα δεν ξερω ρε γμτ, μου βγαζει πως ‘‘κατι’’ του λειπει κι οταν συμβαινει αυτο δε μπορω να απολαυσω ενα δισκο οπως το θελω. ;(

τι εχω χάσει 5 λεπτά απο το σπίτι μου , γαμώ την υγεία μου γαμώ. :frowning:

Για 5 λεπτά και για 5 ευρώ, έτσι…:-s

Έχεις σκαλώσει και πολύ με την παραγωγή εσύ ρε γμτ, δε σε καταλαβαίνω ώρες-ώρες, ειλικρινά :-s
Όχι εντάξει, ξέρω τι εννοείς, απλά δε συμφωνώ μαζί σου :stuck_out_tongue:

Και οι τρεις τελευταίοι δίσκοι πάντως είναι άρτιοι, ολοκληρωμένοι και -το σημαντικότερο- ο καθένας με διαφορετικό τρόπο.
Απλά, προσωπικά πιστεύω ότι με το Lazarus πήγανε όσο μακριά θέλανε, χωρίς να τους νοιάζει μη χάσουν την ταυτότητά τους, και τους βγήκε 100%.
Ακόμα δε μπορώ να χωνέψω πόσο τέλειος είναι ο δίσκος :frowning:

και το στρίβει το μαχαίρι στην πληγή ο CrippleGod…
ναι 5 ευρο…οι καλλιτέχνες που εμφανίζονται σε αυτό το φεστιβάλ δεν αμείβονται απο όσο ξέρω…και τα όποια έσοδα πάνε σε καλό σκοπό

*όσο σκέφτομαι τι έχασα αυτόν καιρό μου έρχεται να πηδήξω απο κτίριο
**και ναι είναι τέλειος…

Σόρρυ ρε crimson_Idol, απλά ήθελα να πω ότι όντως, κρίμα, αφού είσαι και τόσο κοντά…
Και έιναι πολύ ωραίος χώρος για live, και τόσα χρόνια Λάρισα δεν τον είχα πάρει χαμπάρι, έπρεπε να κατέβουν οι Σουηδοί για να το καταλάβω. :stuck_out_tongue:

(σόρρυ και για το οφφτόπικ)