Burzum / Varg Vikernes

αυτο αναρωτιεμαι κι εγω…

Ο Varg είναι τόσο ψυχάκιας που καταντάει γαμάτος!!!

Και ο Euronymus είχε ήδη βάλει στο μάτι τον “Burzum”. Απλά ο Vikernes ήταν πιο τυχερός και τον πρόλαβε.

¶σε που κάποτε οι Mayhem είχαν ανοίξει δισκοπωλείο black metal στο Μπέργκεν και ξαφνικά ο Euronymus αποφάσισε να το κλείσουν γιατί δεν τον αφήναν οι γονείς του.

Δεν λέω, μουσικός γαμάτος ο Euronymus, τον γουστάρω με χίλια, αλλά το σωστό να λέγεται…

Όλα αυτά τα παιδάκια ήταν διαταραγμένες προσωπικότητες. Και το γεγονός αυτό πέρασε και στη μουσική τους.

Έλα μωρέ. Καλά παιδιά ήταν όλοι κατά βάθος! Απλά, να, λίγο το κρύο του βορρά, λίγο οι κακές συγκυρίες, κάποιο στραβό ξύπνημα ίσως, πήγαν και σφάχτηκαν. Σιγά, όλοι έχουμε τις αδύναμες στιγμές μας!

Εγώ λέω να βγει απο τη φυλακή και να κατέβει προς τα μέρη μας, μπας και τον βαρέσει λίγο η ζέστη στο κεφάλι και πει “τι μ@λακίες σκεφτόμουν τόσο καιρό!” 8)

Είναι δεκτό το ότι σε κάποιους δεν αρέσουν κάποια είδη μουσικής, όπως είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός να τα ακούει και να τα υποστηρίζει.

Αν κάτι δεν αρέσει σε κάποιον απλά ας μην το ακούει… Κάθε καλοπροαίρετη κριτική όμως δεκτή…

Δε καταλαβαίνω από που προκύπτει το quoting. Ίσως δε παρακολούθησες τη κουβέντα εξαρχής. Προφανώς είναι πολύ καλό για τη μουσική που έτυχε και βρέθηκαν κάποιες τέτοιες προσωπικότητες και τη δημιούργησαν. Αλλά είναι επίσης προφανές ότι με τέτοιες προσωπικότητες, τέτοια “προβλήματα” θα προκύπτανε…

συμφωνω απολυτα!!!

Οκ, σόρρυ απλά κατάλαβα λάθος.

Πάντως όταν και αν βγει απ’ τη στενή το παλικάρι, και πάλι τα ίδια θα κάνει…

ε τοτε γι’αυτο παιζει να τον βγαλουν απο τη στενη…αφου ξερουν θα τους ξαναερθει για μονιμος κατοικος

Αν δεν ξανακάνει καμιά μαλ…κία μέχρι να αποφυλακιστεί κανονικά… Και τότε είναι που θα τον κρατήσουν για κανονικά ισόβια… Και όχι τα ισόβια της Νορβηγίας, δηλαδή 21 χρόνια…

Βέβαια εμείς οι καμμένοι με τον Varg θέλουμε ν’ αποφυλακιστεί μπας και βγάλει τίποτα καινούριο…

Διαβασα προσφατα κατι δηλωσεις του και μου φανηκε εντελως αλλαγμενος.
Ελεγε οτι ηθελε να ζησει ηρεμα με την οικογενεια του,τα παιδια του στο σπιτι τους
καπου εκτος πολης.Το ολο πνευμα ηταν ενος μετανοημενου και ωριμοτερου και σοφοτερου
Varg.

Άμα βγει αποκλείεται να ξανασκοτώσει. Η ιστορία με τον Γιουρονυμους ηταν η ατυχία της στιγμής. Τωρα για τις εκκλησίες, δε ξέρω…

Το αν θα κάνει οικογένεια, φάρμα, ζώα και παιδιά δεν το ξέρω…

Το ότι μετάνιωσε όμως το πιστεύω…

Although Varg has been denied parole, he is allowed to leave the prison for a while to walk aroud Tromsø and visit his family: his mother, his wife, a one-year-old son and a fifteen-year-old daughter. Varg’s wife is now pregnant and they both are waiting for an addition to the family. Varg owns a small farm in Telemark (Norway), where he is planning to move as soon as he leaves the prison. Thus added several new photos done by Ingun Mæhlum.

Από www.burzum.org

Πότε τα έκανε τα παιδιά; Καλά, παίζει όταν βγει να ξεκοιλιάσει και αυτούς που τώρα πηγαίνουν με τη γυναίκα του… :stuck_out_tongue: (Αστείο είναι, φαντάζομαι οι επισκέψεις στη φυλακή ήταν με όλα τα comforts :wink: )

Φιλε το σωφρονιστικο συστημα εκει στο βορρα ειναι σαφως πιο ελαστικο απ’οτι το δικο μας.

Εννοείται… Οικογενειάρχης λοιπόν ο Βαργκ… Αν και έκλεισε 2 σπίτια (Dead, Euromymous) και καναδυό-τρεις εκκλησίες μαζί με τον Jørn Inge Tunsberg(Hades Almighty).

O Dead που κολλάει?

Δεν το εννοώ σαν δολοφονία αλλά σαν το ότι ο Vikernes λένε ότι έστειλε τις σφαίρες στον Dead.

Μην πιστευεις ο,τι μαλακια σου πουλανε :slight_smile:
Και επισης νομιζω οτι το μαθημα του,το πηρε…