Butterfly Effect

Ειναι απο τις καλυτερες ταινιες που ειδα τωρα τελευταια!
Μην τη χασεται.
Αφορα ενα τυπο οποιος οταν ηταν παιδι παθαινε για μερικα λεπτα αμνησια.
Ξεκινησε να τα γραφει σε ενα ημερολογιο λοιπον για να ξερει ποιες στιγμες τις ζωης του δεν θυματε.
Οταν μεγαλωνει ξεκιναει να διαβαζει τα ημερολογια και ξαναγυρναει πισω σε εκεινη την στιγμη και διορθωνει πραγματα που μετανιωσε που τα ειχε κανει.
Πολυ καλο σεναριο και αποδοση.

Ωχ καλό ακούγεται.
Να σου πω την αλήθεια μου την είχαν δώσει σε cd αλλά δε μπόρεσα να βρω υπότιτλους επειδή ήταν καινούργια, τώρα όμως που ξανατσέκαρα υπάρχουν άρα το Σαβ/κο θα τη δω κάποια στιγμή.

Ρε doomed ασε τα παιδια να δουν την ταινια,μονο το τελος που δεν ειπες :lol:

Μιλάμε για την καλύτερη κυκλοφορία του καλοκαίριου. Δείτε τα extra στο 2ο DVD το alternative ending… είναι το τέλος που παίχτηκε στα cinema… 8)

Ρε τι πράγματα γίνονται.
Μόλις είδα το έργο, αλλά έχασα το alternative ending, το οποίο και μου είπαν ότι είναι όλα τα λεφτά.
Τελικά τα ημερολόγια υπήρχαν ή όχι;

kofte me ta spoilers. den to xoume dei emeis e.

Μη διαβάζεις το post τότε τι θα πει “δεν το 'χουμε δει”.
Άμα είναι να μη μιλάμε για κανένα έργο επειδή όλο και κάποιος δε θα το 'χει δει.

No offence.

xm,mporeis apla na peis thn apopsh sou gia to ergo, kai to ti paizei, oxi shmeia pou einai shmantika sthn ekseliksh tou…

ante des thn ekth ais8hsh px, an egw sou exw pei oti o bruce willis pe8ainei sthn arxh ths tainias k einai nekros ka8 olh th diarkeia ths.

e, osoi to diabasate k den to xete dei, eiste blakes. den eprepe na diabasete to post ayto!!!

no offence

Τι ειπες τωρα!Δεν την εχω δει την 6η αισθηση…

Μη διαβάζεις το post τότε τι θα πει “δεν το 'χουμε δει”.
Άμα είναι να μη μιλάμε για κανένα έργο επειδή όλο και κάποιος δε θα το 'χει δει.

No offence.

Παιδιά εμένα δεν μου άρεσε και πολύ. Εντάξει είναι μια ενδιαφέρουσα ταινία αλλά νομίζω πως τα σκάτωσε κάπως ο σκηνοθέτης. Προσπάθησε να δώσει έναν χολιγουντιανό τόνο από τη μέση και μετά, και μια ταινία που θα μπορούσε να είναι αριστούργημα κατέληξε να είναι απλά μέτρια. Πολύ καλή ατμόσφαιρα αλλά…

Mia polu kalh tainia me fusika kalutero telos auto sto dvd kai oxi auto toy cinema to opoio einai kai to happy end as poume kai xalaei thn olh tainia.

Deite thn osoi den to exete kanei hdh, sigoura apo tis kaluteres toy eidous!!!

__Συμφωνούμε 100%!!!

__Πάντως για το τέλος, εγώ το νοίκιασα σε κασσέτα (καθώς για dvd είχε γίνει ανάρπαστο στο video club) που εμπεριείχε και το “ντοκυμαντέρ” και τα πολλά τέλη. Νομίζω ήταν τρία (ή τέσσερα). Βασικά το κάθε ένα είχε πολύ μικρή διαφορά με το προηγούμενο… δε μπορώ να καταλάβω γιατί λέτε ότι έχει τόση μεγάλη διαφορά το ένα απο το άλλο! Και τα τρία είναι με το “άσπρο φόρεμα” (το λέω με κωδικούς), σωστά; Αν ναι σιγά τις μεγάλες διαφορές… Οι σκηνοθέτες το είχαν χάσει πιο πριν το παιχνίδι… Εκτός εάν εσείς μιλάτε για ένα άλλο τέλος (που δε το νομίζω).

__Μεγάλη διαφορά απο την έκδοση που παίχτηκε σε σινεμά και απο αυτό που υπήρχε ως extra στο dvd, τόση ώστε να αλλάζει όλη η ταινία (!!!) είδα μόνο στο “Άβυσσος” του James Cameron…

Y.Γ. Unholy, ναι, είσαι βλάκας! :evil: Με ωραίο τρόπο χάλασες την θέαση σε κάποιον που δεν έχει δει την “6η αίσθηση”… Με ωραίο τρόπο επιχηρηματολογείς! Λες και δε μπορούσες να το πεις περιφραστικά ή να δώσεις άλλο παράδειγμα… Εξυπνάδες και εγωισμός (στα τέτοια μου αν κάποιος δεν έχει δει την ταινία και με αυτό που θα γράψω θα χαλάσω μία απο τις ωραιότερες ανατροπές της δεκαετίας, αρκει να φανώ cool), στο φουλ :!:

:frowning:

__Sorry mαn… Ξέρεις ότι σε πάω -ότι είπα το είπα για να “κρούσω το καμπανάκι” και όχι για να “στην πω”. Είσαι παιδί τζιμάνι, αλλά το additude σου λίγο υπερβολικό… :wink: 8)

ix
:**

ωραια ταινεια το φαινομενο…απ τις καλυτερες που χουν βγει το 2004 μεχρι τωρα…και το τελος στο dvd αν 1000 φορεσ καλυτερο απο του σινεμα

e?

Λίγο κουφό τέλος. :o 8O

Πριν λίγο τελείωσε η movie και είμαι λίγο snif snif μπουχουχου και τα σχετικά…Είναι μία απο τις ελάχιστες movies που με έκανε να κλάψω…Το τέλος κορυφή γιατί πολυ απλά θυσιάστηκε για να ζήσουν ευτυχισμένοι όλοι όσοι αγαπούσε…Γιατί ακόμα και αν ξαναγεννιόταν τα ίδια θα γινόντουσαν…Όπως είπε και το μέντιουμ δεν έχει ψυχή και δε θα έπρεπε να γεννηθεί…Άντε πάω να κλάψω… :cry: