Buyer's Guide

πολλα μπραβο για το αφιερωμα στη reggae:D
ειμαι τελειως ασχετος και θα θελα να ακουσω κανα δισκο.
θα ακολουθησουν κ αλλα μηπως?

Μπράβο για το αφιέρωμα στην reggae κι από μένα.Πάντα ήθελα να ψαχτώ λίγο παραπάνω με αυτή την μουσική και μου δίνετε καλή αφορμή και μπούσουλα.Από αυτά τα άλμπουμς έχω ακούσει 3,και σύνολο έχω ακούσει 5 άλμπουμς.:stuck_out_tongue:

μπραβο κωστα! πολυ καλος οδηγος!
καποια που δεν εχω ακουσει θα τα ψαξω!

θα διαφωνισω μονο στο δισκο του Peter Tosh …
leagalize it ρε κωστα… :stuck_out_tongue:

επισης καλο θα ειναι να κανουμε ενα οδηγο για πριν την reggae εποχη
με mento ska και rocksteady γιατι εδω στο Ελαντα ολοι νομιζουν οτι ska και το Punk ειναι παρομοια…

Ωραίο αφιέρωμα για τη reggae.:slight_smile:
“Αν και το Rocking.gr απορρίπτει μετά βδελυγμίας την υπόθεση ότι η reggae μουσική πρέπει να ακούγεται μόνο μεταξύ Ιουνίου και Αυγούστου” είναι ο καλύτερος πρόλογος.

Το rocking.gr ερχεται και μας λεει ‘‘ξερετε παιδια,τα Twilight of the Gods και Blood On Ice ειναι worth exploring!’’.

…και το nordland ειναι nerd η ξερωγω. αινταααα

Μπράβο ρε παιδιά.Το πρώτο Buyer’s Guide που συμφωνώ σε όλα.Κάποιοι θα μπορούσαν να αλλάξουν τα άλμπουμς στις δύο πρώτες κατηγορίες ίσως, γιατί παραείναι θεότητες τα Breaker και Balls… αλλά εγώ όχι.8)

Worth Exploring το Jericho ρε πουθεναδες;

Ti Buyer’s Guide για Savatage ρε παιδια??
Παιρνεις και τα 12 και εισαι τζι τζι :stuck_out_tongue:

αυτό με το poets and madmen που όλοι το έχουν του πεταματού και nerd alert και alarm zone πολύ με στεναχωρεί πάντως

Εδώ είναι worth exploring το streets :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Επισης το δικο μου Hall of the mountain king εχει 10 τραγουδια και οχι 13 οπως γραφτηκε καταλαθος φανταζομαι :slight_smile:

καλά φαντάζεσαι…και το δικό μου 10 έχει

allman brothers ορε!

Μπραβο παιδια πολυ καλη δουλεια κα ωραιες επιλογες :slight_smile:

Σε ευχαριστούμε πολύ!

Ρε κάντε και ένα buyer’s guide για τον Frank Zappa. :smiley:

Stay tuned

Ωραιο το κειμενο για τους Marillion. Προσωπικα συμφωνω με τη θεση του clutching at straws πανω απο το misplaced childhood αλλα θα εβαζα καπου και το seasons end (αντι του fugazi η του brave ισως)

Για τον Zappa εγινε buyer’s guide τελικα??

Για Springsteen έχει γίνει buyer’s guide?