Cage-Science Of Annihilation

Φρεσκοτατο και γαμιστεροτατο ηρθε για να μας τιναξει τα μυαλα εν ετη 2009 με μουσικη με αερα αλλης εποχης…Ακουστε το και θα με θυμηθειτε…

δεν περιμένω τίποτα λιγότερο από τον όλεθρο και την καταστροφή. τα δείγματα έδειξαν το δρόμο, το κόβω εξίσου ισοπεδωτικό με το hell destroyer.

ooo γιεα…

πιστεύω πως είναι άνετα η κορυφαία μπάντα της εποχής μας στο ιδίωμα που ακολουθεί και θλίβομαι που δεν έχει πέραση στο ελληνικό κοινό (κυρίως λόγω των τριαροτεσσαριών που μαζέυει στις δισκοκριτικές)

Ωπ καινουριο Cage,δεν το χα παρει χαμπαρι οτι βγαζουν.
Γαμω,θα το ακουσω μεσα στις επομενες μερες.

ΠΡΕΠΕΙ!

Το Hell Destroyer ήταν φοβερό! Θα τσεκάρω και το καινούριο ASAP!

Αααααααααααααααααααααααα!!! Νέο άλμπουμ CAGE!!!
Τσεκάρω αμέσως!!!

[SIZE=“4”][SIZE=“6”][SIZE=“4”]HHOOOOOOOOOLLLLLYYYYYYYYYYYYYYYY SSSSHHHHHHHIIIIIIIIIIIITTTTTTTT[/SIZE][/SIZE][/SIZE]

Μετά από το ΑΠΟΛΥΤΟ κατ΄εμέ power/thrash “Painkiller” της δεκαετίας που διανύουμε (και άφηστε τους άμπαλους στα διάφορα περιοδικάκια να γράφουν ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ) έχουμε φρέσκο πράγμα…μμμμ δεν λέω τίποτα βέβαια πρίν το ακούσω απλά μετά από αυτό που πέρασα και περνάω ακόμη με το Hell Destroyer αδυνατώ να φανταστώ κάτι καλύτερο και μουσικά αλλά και από θέμα πάθους…ελπίζω ο καράφλας να έκανε το θαύμα του!!

Για μένα είναι ευκαιρία να ψάξετε το Hell Destroyer πρώτα καθώς και τον προηγουμενο, Darker Than Black, απίστευτα διαμάντια στην κυριολεξία όμως, χωρίς υπερβολές και προσωπικά γούστα, κάποια πράγματα είναι έτσι γιατί έτσι είναι…

έτσι μπράβο. επειδή είμαστε πάνω απ’όλα αντικειμενικοί και λέμε αλήθειες, οι cage ισοπεδώνουν πλανήτες με τις τρείς τελευταίες υπερδισκάρες τους

Στο black river fall συμμετεχει ο ολιβα η ειναι ιδεα μου?Απο τις πρωτες ακροασεις παντως σπερνει.Θα επανελθω με αναλυτικη κριτικη.Γεγονος παντως ειναι οτι οι οσο υπαρχουν δισκοι σαν το hell destroyer η σημαια του μεταλ θα κυματιζει υπερηφανα και θα μπορουμε να κοιμομαστε ησυχοι.

ε βασικα το Hell Destroyer ειναι το σοβαροτερο US Power που βγηκε τα τελευταια 10 χρονια ξερωγω.

Μονο οι Jacobs Dream το ψιλοκοντραρουν, αλλα δεν ειμαι αντικειμενικος, λογω Priest.

παιδες τερμα τα αστεια, ειναι ανετα η πιο φορμαρισμενη μπαντα του πλανητη.Χτες ακουσα το δισκο και ως συνηθως επεσε πανω μου σα ροπαλια… o χαρακτηρισμος Pαιnkiller της δεκαετιας κατα καποιο τροπο στεκει. Ειναι μεν US Power κατα βαση, αλλα ειναι η μπαντα που πρεσεγγιζει με απολυτη επιτυχια το Painkiller σε ολους τους τομεις. Ο Sean Peck ειναι απλα ο τραγουδιστης που ονειρευεται να εχει ο καθε metal συνθετης…
Επειση δεν ειχα την τυχη να τους δω Live, ανταποκρινεται εξισου και στο Live?

Roaarrrrrrrrrrrrrrr παω να καταβροχθησω κανα πλανητη τωρα :lightsabre::lightsabre:

είχα την τύχη να τους δω δύο φορές και μπορώ να πω πως ο peck ζωντανά πιάνει τουλάχιστον το 80% από τη θεική απόδοση του δίσκου οπότε γαμεί.

η αληθεια ειναι οτι η φωνη μοιαζει.φανταζομαι οτι λες τη βραχνη φωνη στο κουπλε, αλλα με μια μικρη αναζητηση που εκανα δε βρηκα καποιο στοιχειο… μπορει κιολας, το album ειναι φρεσκοτατο και δεν ειναι αναρτημενες ολες οι πληροφοριες

δεν συμμετεχει ο Ολιβα…ως ολιβοκαμμενος σας το εγγυωμαι 100%

καλα νεα. δεν ειναι μονο οι τρομερες δυνατοτητες ,τουλαχιστον για αυτο το ειδος που απαιτει ενα βαρβατο τραγουδιστη, ειναι η ερμηνεια, ο “χρωματισμος” της καθε λέξης και γενικα η ικανοτητα του να σε κανει να ακουσεις ακομα και ενα μετριο τραγουδι απλα για αν απολαυσεις τα φωνητικα του σκαρφισματα

Φερτε μου ενα χεροπρακτικο πιαστικα απο το κοπανημα στο Speed Kills 8O8O

Για το Hell Destroyer πήγαινε το σχόλιο περί Painkiller, να μην ξεχνιόμαστε:D

Το Science καλούλι είναι αλλά ακόμη δεν έχει βγεί το Hell Destroyer από μέσα μου, δεν υπάρχει χώρος για άλλο λέμε8O

και εγώ θα προτιμούσα να ήταν λίγο μεγαλύτερη η απόσταση ανάμεσα στο hell destroyer και το Science of annihilation (όπως έγινε με το darker than black) αλλά το νέο άλμπουμ είναι γεγονός και είμαι έτοιμος να του παραδωθώ :metal:

Ναι τον άκουσα στα πεταχτά δυστυχώς γιατί πήζω…το σοκ του Hell destrοyer, δηλαδή του καλύτερου US power της τελευταίας 15ετίας, δε το ένιωσα αλλά ο δίσκος κωλολέει.Σίγουρα θα του δώσω ευκαιρίες πολλές γιατιί κάνει μπαμ ότι μιλάμε για ένα πολύ καλό άλμπουμ!