Calexico live in Athens and Thessaloniki

Παιδια, διαβασα στο Αvopolis οτι οι Calexico θα δωσουν δυο live shows στην Αθηνα(31/8/09 Fuzz) και την Θεσ/νικη(01/02/09 Principal).Μονο κ μονο για την υπερδισκαρα τους το ‘‘Black Light’’ λεω να παω να τους δω.Πολυ καλο group!!!

Αν επιζήσουμε από το εισιτήριο καλά θα είναι…

ΥΓ: Διόρθωσε την ημερομηνία της Αθήνας… :wink:

Αυτό. Θα τους έβλεπα με χαρά, αλλά δε θα έδινα και 40 ευρώ. (και πολλά βάζω). Ας ελπίσουμε…

Ναι,συγγνωμη 31/01/09 εννοουσα.Δεν νομιζω ρε παιδια να ειναι τοσο απλησιαστο.Πανω απο 30??

Επιτελους ερχονται!Τους εχασα την αλλη φορα και τωρα εχω μια καλη ευκαιρια να επανορθωσω.Σιγουρα δινουν γαματα live.

Παίδες τα live τους είναι συγκλονιστικά. Από τις καλύτερε μπάντες που μπορείτε να δείτε ζωντανά. Μην τους χάσετε με τίποτα. Έχουν και πολύ καλό νέο δίσκο!!!

Βασικά έχω ακούσει αντιφατικές απόψεις για τα live τους… Μια φίλη που τους είχε δει στο Gagarin Open Air πέρισυ είχε απογοητευτεί - αν και η συγκεκριμένη δεν υπήρξε ποτέ φαν τους, για να λέμε την αλήθεια.

Θέλω να πάω, μακάρι να είναι λογική η τιμή… (30 το μάξιμουμ).

ωραια, αυτους θα τους δω οπως και να χει

Επιτέλους θα καταφέρω να τους δω live, γιατί την τελευταία φορά που ήρθαν μαζί με Beirut στο Gagarin Open Air αν δεν κάνω λάθος, τους έχασα λόγω εξεταστικής.

παρεα θα παμε βαγκο! :wink:

Αξίζει να τους δει κανείς. Θα προσπαθήσω να είμαι και εγώ εκεί! Πολύ όμορφο γκρουπ με πολύ ταλαντούχους μουσικούς

Ψάχνω για εισιτήριο για τους Calexico στο Fuzz club. (είναι sold out)
Αν περισσεύει κάποιο παρακαλώ τηλεφωνήστε στο…

Thanks

UPDATE:
ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ . ΤΗΝ ΕΧΑΣΑ

Πολύ ωραία η συναυλία με πάρα πολυ κέφι, κοσμο …βασικά υπερβολικό κόσμο…ήταν πολύ όμορφα …Στο δευτερο encore επαιξαν διασκευη το Get back των beatles…Πολύ καλοί…:slight_smile:

Με ενδιέφερε να τους δώ αλλά μαζι με δύο ακόμα από εδώ μέσα προτιμήσαμε την εμφάνιση του Jeff Richman με την μπάντα του Φακανά που έτσι και αλλιώς ξέραμε πως δεν θα είχε τόσο πολύ κόσμο.

Χαίρομαι που περάσατε καλά, λογικά θα τους δώ σε επόμενη ευκαιρία.:wink:

2009-02-01 - Principal Club, Thessaloniki, Greece
February 1st, 2009

01 All The Pretty Horses
02 Quattro
03 Gypsy?s Curse
04 Roka
05 Man Made Lake
06 House of Valparaiso
07 Black Heart
08 El Gatillo
09 Inspiracion
10 Jesus Tequila
11 Stray
12 Sunken Waltz
13 Bend To The Road
14 Two Silver Trees
15 Minas De Cobre
16 Alone Again Or
17 Fractured Air
18 Letter to Bowie Knife
???
19 Victor Jara?s Hands
20 Crystal Frontier
???..
21 Red Blooms

2009-01-31 - Fuzz Club, Athens, Greece
January 31st, 2009

  1. Spokes
  2. Roka
  3. Not Even Stevie Nicks
  4. Sunken Waltz
  5. Across The Wire
  6. Jesus and Tequila
  7. The News About William
  8. House of Valparaiso
  9. Man Made Lake
  10. El Gatillo
  11. Inspiracion
  12. Bend To The Road
  13. Two Silver Trees
  14. Minas de Cobre
  15. Fractured Air
  16. Alone Again Or
  17. Letter To Bowie Knife

  1. Dub Latina
  2. Victor Jara?s Hands

  1. Get Back (with Monika)
  2. Crystal Frontier

Πατρα σημερα…σολντ αουτ δυστηχως απο την Παρασκευη.Το παλεψανε για δευτερη συναυλια αλλα δν τα καταφεραν.
Με κοβω να ειμαι απ εξω.