Caliban

Ο κιθαρίστας της μπάντας Marc Görtz, έκανε την ακόλουθη δήλωση γύρω από την μουσική κατεύθυνση του I Am Nemesis.

"The album breaks new soil without forgetting our roots. There are new influences such as shimmering guitar melodies and technical grooves with Meshuggah-like heaviness. In some songs we added an additional few pounds to make them even heavier. We wanted to record a very diverse album that has several fast tracks but also some slow and brutal mosh songs"…

Το album λοιπόν αποτελείται από τα ακόλουθα τραγούδια:

01 - We Are The Many
02 - The Bogeyman
03 - Memorial
04 - No Tomorrow
05 - Edge Of Black
06 - Davy Jones
07 - Deadly Dream
08 - Open Letter
09 - Dein R3.ich
10 - Broadcast To Damnation
11 - This Oath
12 - Modern Warfare

πηγή: http://www.newnoise.gr/metalcore/698-caliban-i-am-nemesis-album-artwork

ΜΕ αφορμή το καινούργιο cd CALIBAN (και δεδομένου πως δεν ανοίχτηκε ξεχωριστό θρεντ για τη γκρουπάρα αυτή) παίρνω την μέγιστη :stuck_out_tongue: πρωτοβουλία να…ανοίξω εγώ -προλαβαίνοντας άλλους (καλάααα ουαού να 'ουμε?) και να σχολιάσουμε σχετικά…

[B]bump[/B] [I]ουρέ, δεντρέπ’ς ολιγουλάκι…[/I]

[B]“I Am Nemesis” [/B]& GET INFECTED TOUR 2012 Trailer

[I]…και δω το γαμάτο οφισιαλ βίντεοκλιπ:[/I]

Αν και το καινούριο άλμπουμ δεν το έχω ακούσει καθόλου, μεγάλο respect στους Γερμανούς. Το μόνο στραβοπάτημά τους για’μένα, αν μπορούμε να το πούμε έτσι, ήταν το “Say Hello To Tragedy”, καθώς δε μου άφησε κάτι το special όπως κάνανε το προηγούμενα διασκάκια τους. Πάντως το καινούριο θα τσεκαριστεί σύντομα.

περίεργο, εμένα μου άρεσε -χωρίς να΄ναι κανά αριστούργημα- το [B]Say Hello To Tragedy[/B] αρκούντως πορωτικό. Λαιβ σίγουρα γαμάνε…

Ωραιο το νεο, αν και τους εχω παρατησει καιρο. Μετα απο The Opposite from Within δηλαδη.
Α παρτε και αστεια φωτο απο το Φασεμπουκ τους.

Χαχαχα! Έγραψε η photo! :lol:

η φωτο εγραψε αλλα δισκο της προκοπης
εχουν να γραψουν πολυυυυυυ καιρο:(