Caliban

Nταξει,μπορει σημερα να ειναι μια μετρια αντιγραφη των Killswitch Engage και τιποτα περισσοτερο,ομως τη ειχαν κανει μεγαλο μπαμ στη σκηνη με δισκακια σαν τα παρακατω.Εγω προσωπικα ειμαι απο τους τυχερους που τους ειχαν σταμπαρει απο τοτε(και τους ειχαν δει το 2004 που κοψαν κωλους)οποτε ανοιγω και το αντιστοιχο θρεντ.Ποια η γνωμη σας λοιπον?

Εγώ από αυτούς έχω το ‘‘A small boy and a grey heaven’’ ή κάπως έτσι. Θυμάμαι ότι μπλέκουν πολλά στη μουσική τους, από black metal περάσματα μέχρι hardcore (κατά βάση). Δεν είχα τρελαθεί κιόλας, αλλά ακουγόταν ευχάριστα πολύ.

Οτι λεει και ο Outlaw.Καθε περυσι και καλυτερα…

Vent , Shadow Hearts , Small boy … , kai to split me Heaven Shall Burn τα σπανε ασχημα . Μαρεσουν πολυ αυτα τα CDs τους.
Απο κει και περα το χαλασαν ΠΟΛΥ

Προφανως εννοεις το πρωτο split με HSB(μνημειωδες)μιας και υπαρχει και δευτερο που αποδειχτηκε σκετη αποτυχια.Εχω την εντυπωση πως προσπαθουν να σβησουν ακομα και το μεγαλο underground παρελθοον τους.Κριμα και παλι κριμα,οι επιταγες της πολυεθνικης αποδειχτηκαν ισχυροτερες.

Τα χουμε ξαναπει. Μεχρι και το Shadow Hearts θεοι, απο κει κι υστερα μηδεν. Κριμα που δεν ηρθα τελικα εκεινο το βραδυ στο An, αλλα τι να γινει, δε μπορουμε να τα χουμε ολα.

το shadow hearts γαμει

τελος