Σάκος για camping

θελω να αγορασω εναν σακο για καμπινγκ. απο αυτους τους πρακτικους για την πλατη που χωρανε μπολικο πραγμα. αλλα δεν ξερω ποσο μεγαλο να παρω. ειδα εναν χωρητικοτητας 50 λιτρων. θα χωραει τα πραγματα μου?

πας για μια μερα ή για δεκα ?
θα’σαι βουνο ή θαλασσα;
θα παρεις φαγητα ή θα την βγαζεις σε τριγυρω ταβερνες;

για 10 μερες. θαλασσα. σκηνη θα εχει αλλος οποτε δεν θα κουβαλαω. και γενικα δεν νομιζω να εχω περιττα πραγματα. απο τα υπολοιπα ειδη καμπινγκ θα εχω ενα φουσκωτο στρωμα που διπλωνει και δεν πιανει πολυ χωρο, το sleeping bag και ενα μαξιλαρακι. και απο εκει και περα τα ρουχα μου.

το πιο βολικο θα ηταν να παρεις ενα των 40-50 λιτρων, κ τι εγινε ας εχεις κ λιγο παραπανω χωρο, ειναι πιο βολικο αν θες να χωσεις κατι μεσα ή να βρεις κατι εκει μεσα, παρα να ειναι μικροτερο και τιγκα…
τσιμπησα ενα μεγαλο 50 + 10 λιτρων απο Ταυλανδη, 30 ευρω, κ εχω μεινει υπερ-ικανοποιημενος! μαρκας Deuter (γερμανικη). κ ειναι σκυλι…

δηλαδη ο 50αρης θα μου φτανει ε?

αργησα να το ψαξω εντωμεταξυ και δεν προλαβαινω να παρω απο ιντερνετ…

κατι παρομοιο ειναι οτι πρεπει

http://www.survival.gr/product_info.php?cPath=74_137&products_id=1633

ειναι αυτο που εχουν ολοι οι φιλτατοι γαλλοι τουριστες, καλυτερα να παρεις κατι “μεγαλυτερο” σε χωρητικοτητα γιατι δεν ξερεις που θα το ξαναχρειαστεις.

Εγω εχω εναν στρατιωτικο και με βολευει ανετα σε ολες μου τις εξορμησεις στην…λουτσα :stuck_out_tongue:

γαμωτο δεν θυμαμαι το ονομα του…

μπερκιν 8)

οχι τετοιο, απο προσωπικη εμπειρια τα 35 λιτρα δεν φτανουν ουτε για ζητω αν πας 10 μερες διακοπες, θα προτεινα κατι μεγαλυτερο… ασε το ιντερνετ, κατεβα στην Αθηνάς προς την αρχη (ή προς το τελος?) , προς το Μοναστηρακι τελοσπαντων, και εχει πολλα μαγαζακια με διαφορες προσφορες, κανε κ λιγο παζαρι κ νταξει…

EΛΑ ΡΕ ALTERED COURSE!

thnx :wink:

εγω παντως με σαμαρι 50λιτρο τις κετσα κυκλοφορω και βολευει απειρα (το παιρνουν και σαν χειραποσκευη στα αεροπλανα και χωραει τα παντα!) :stuck_out_tongue:

[B]Deuter ! εχω ακριβως αυτο :[/B]