CANNIBAL CORPSE / MARDUK / DR.LIVING DEAD Θεσσαλονικη 15 / 6 / 2019 - Αθηνα 16 / 6 / 2019

CANNIBAL CORPSE live in Greece 2919
Σάββατο 15 Ιουνίου 2019 - Θεσσαλονίκη - Principal
Κυριακή 16 Ιουνίου 2019 - Αθήνα - Piraeus 117 Academy

Περισσότερες πληροφορίες, όπως για την έναρξη της προπώλησης, τις τιμές εισιτηρίων, κ.λ.π. θα ανακοινωθούν στο προσεχές διάστημα.

2 Likes

Γίνονται πραγματάκια… Παίζουν και Σκόπια βλέπω.

Η πιο βαρετή live μπάντα που έχω δει ποτέ και η μοναδικη που σηκώθηκα και έφυγα στη μέση του σετ της όταν είχαν έρθει με τους Kreator. Μάλλον φταιει και το πόσο μονότονος είναι ο frontman που έχουν.

Ενδιαφέρον. Αν και απ’ ότι είδα το setlist είναι μέτριο κατ’ εμέ. Δεν έχει ούτε ένα κομμάτι από Bloodthirst, Gallery, Gore Obsessed. Ίσως αυτό μέχρι τότε ν’ αλλάξει βέβαια…

Κατά τ’ άλλα, στην θέση του O’Brien μπήκε ο παιχταράς Erik Rutan:

1 Like

Εμενα παλι απτην αλλη μαρεσει πολυ καθως βρισκω πολυ δυνατα τα 2 τελευταια αλμπουμ,οπως και να χει κανιβαλοι ειναι αυτοι,θα τους τιμήσουμε

1 Like

Τιμιο λαιβ, τους ειδα περσυ και δε τους βρηκα καθολου βαρετους - λαιβ κανιβαλισμος ρει!

1 Like

European Summer Tour 2019
CANNIBAL CORPSE (U.S.A)
+MARDUK (Sweden)
+DR. LIVING DEAD! (Sweden)
Σάββατο 15 Ιουνίου 2019 - Θεσσαλονίκη - Principal Club Theater @ Fix
Κυριακή 16 Ιουνίου 2019 - Αθήνα - Piraeus 117 Academy

Ώρα έναρξης: 19:00 - Τιμή εισιτηρίου: 28 Ευρώ (Περιορισμένη προπώληση) - 30 Ευρώ (Προπώληση) - 32 Ευρώ (Ταμείο)

Προπώληση Εισιτηρίων ΑΘΗΝΑ

Metal Era (Εμμανουήλ Μπενάκη 22, Αθήνα / Τηλ: 210-3304133)
No Remorse Records (Γαμβέτα 4, Αθήνα / Τηλ: 210-3830981)
Bowel Of Noise (Θεμιστοκλέους 25, Αθήνα / Τηλ: 210 3846783)
Reload Store (Ακαδημίας 81, Αθήνα / Τηλ: 210-3801464)
Monsterville (Αγίας Ειρήνης 13, Μοναστηράκι / Τηλ: 210-3648180)
Cinema Libre (Θεμιστοκλέους 34, Αθήνα / Τηλ: 210-3803833)
Uncle Chronis Tattoo (Φανερωμένης 7, Χολαργός / Τηλ: 211-4007736)
Hunter Agency (Πανεπιστημίου 42 (Εντός Στοάς), Αθήνα / Τηλ: 210-3608366)
Dazzled (Αγίου Βασιλείου 7, Περιστέρι / Τηλ: 210-5789892)
ON-LINE: www.123tickets.gr - www.hunteragency.gr

Προπώληση Εισιτηρίων ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Café Bar Διώροφον (Κερασούντος 81, Καλαμαριά - Θεσσαλονίκη / Τηλ: 2310-453998)
Musicland (Μητροπόλεως 102, Θεσσαλονίκη / Τηλ: 2310-264880)
Alone Metal Store (Γ. Θεοχάρη 2, Θεσσαλονίκη / Τηλ: 2310-266772)
Dizzy (Αιγύπτου 5, Θεσσαλονίκη / Τηλ: 2314-009474)

ON-LINE: www.123tickets.gr - www.hunteragency.gr

Αλλαγή στο billing της συναυλίας των Cannibal Corpse, με τους black metallers, Ancient να παίρνουν τη θέση των Marduk

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Όσοι είχαν αγοράσει εισιτήριο αποκλειστικά και μόνο για τους MARDUK και δεν επιθυμούν να παρακολουθήσουν τις συναυλίες σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα, θα μπορέσουν να επιστρέψουν το εισιτήριο τους στο ταμείο της συναυλίας την ημέρα της εκάστοτε συναυλίας και να λάβουν πίσω την αξία του εισιτηρίου.

Δεν ειχα παρει ακομα εισιτηριο και τωρα αρχιζω και το σκεφτομαι. Περιμενα να δω Marduk περισσοτερο. Ας ελπισουμε να τους φερουν μονους τους μεσα στον χειμωνα.

Κρίμα ρε γμτ

Ετοιμαζοταν συμμαχια με τη Λουκα…

2 Likes

Χαχα να πω την αλήθεια πρέπει να είμαι ο μόνος που προτιμώ τους Ancient, αν και δεν ξέρω τι είναι οι σημερινοί Ancient. Σκέφτομαι να πάω για τον χαβαλέ αν και ψιλοβαριέμαι τους CC. Βέβαια το κόστος θα είναι μεγάλο, κανα κατοστάρικο (εισιτήριο+μπλούζα+ταξί στην επιστροφή , πάντα αγοράζω μια μπλούζα ).

Το κρίμα δεν το καταλαβαίνω. Ένας λόγος που δεν θα πήγαινα σε αυτό το live είναι οι Marduk. Οι τύποι ύπουλα περνούν την ιδεολογία τους και τα θέλω τους από τη μουσική. Πραγματικά ήμουν έκπληκτος που τόσες μέρες δεν είχε αντιδράσει κανείς. Δεν είναι σκοταδιστική αντίδραση. Ίσα ισα μάλιστα.

3 Likes

Φυσικά είναι σκοταδιστική άποψη , κανένας δεν σε υποχρεώνει να πας με το ζόρι.

Τι να πω υπάρχει διαφορά προσέγγισης. Κρίμα…

Καμία διαφορά ρε, την ίδια άποψη με σένα έχω, το “sarcasm” ήταν για το “κρίμα” στο πρώτο μου ποστ :stuck_out_tongue:

btw, δε θα ήξεραν τι διάλεγαν για εξώφυλλο, μπερδεμένοι είναι

2 Likes

Οκ συγνώμη παρεξήγησα και εκπλαγηκα γιατί όντως σε άλλο τοπική θυμάμαι είχες εκφράσει παρόμοια άποψη.
:joy::joy: Για το “εξώφυλλο”.

ISRAEL - Tel Aviv 2015

Marduk’s first show ever in Tel Aviv will take place at Dec 5th, 2015 at Reading 3 club in Tel Aviv, supported by Sweden’s Tribulation and the Israeli bands: Arallu & Spawn Of Evil.

Marduk - The Blonde Beast @ Gagarin, Tel-Aviv (05/12/15)

Τι έγινε , δεν πήγε κανένας ?