Can't Stand Them : Τραγούδια από αγαπημένες μας μπάντες

Παίδες δεν μιλάμε για fillers.
Ένας μπορεί να μην αντέχει ένα κλασικό κομμάτι και να γουστάρει ένα μέτριο.
Πχ στο AMOLAD είναι 5-6 fillers αλλά μαρέσουν:p :lol:

Γενικά οι Maiden έχουν πολλά αδιάφορα κομμάτια.

Γαμώτο γιατί τέτοια αποστροφή για το Hero Of The Day?:frowning:

On topic…

Slayer - σχεδόν όλο το Divine Intervention

Celtic Frost - Synagoga Satanae , Fainted Eyes

Pantera - Immortally Insane

Opeth - White Cluster , Serenity Painted Death ( ε μην βαρέσετε , έχουν μερικά πανέμορφα σημεία αλλά και βαρετά)

Βλέπω μερικές επιλογές μου και γελάω με μένα.

Επαναφορά με [B]Faith No More[/B] - “Be Aggressive”

muse - neutron star collision
white stripes - blue orchid
serj tankian - Goddamn Trigger

και
the ocean - ptolemy was wrong

αντε να το χω ακουσει μια δυο φορες ως το τελος ενω το αλμπουμ γενικα το χω λιωσει…

[B]Candlemass[/B] - Bewitched(ξερω βλασφημος:p αλλα το βαριεμαι απειρα),Destroyer
[B]Manowar[/B] - Violence And Bloodshed,An American Trilogy (και τo Warlord κ το All men paly on 10 ειναι τρελες κομματαρες!!!8))
[B]Μegadeth[/B] - Psychotron,Five Magics (κατι δε μου καθεται καλα μ αυτα τα 2)

Tι παιχτηκε???[-X

Mεχρι το Seventh Son Of A Seventh Son oι Maiden ειναι αψεγαδιαστοι κατα 99.5%. Μονο κομματαρες ή εστω ευχαριστα κομματια/που γουσταρω να τα ακουω. Αλλα αυτο το ερμο το Can I Play With Madness ποτε μα ποτε δεν το χωνεψα. Κουραστικο, βαρετο, αταιριαστο κτλ κτλ…

Μιας και πλησιάζει η συναυλία των Accept, θα έλεγα ότι κάπως κουλό κομμάτι είναι το Breaking up again μέσα από το Breaker. Δεν κολάει νομίζω στο δίσκο. :-k

Iσως η πιο αδυναμη στιγμη του δισκου. Αλλα, οχι, δεν με χαλαει τοσο ωστε να πατησω skip, καλουλι ειναι!

[-Xοχι και το five magics.το συγκεκριμενο χτυπαει ανετα tornado of souls και hangar 18 απο το rust in peace.

Η alltime ξενέρα ειναι στο κατα τα άλλα αγαπημένο μου cryptic writtings όταν φτάνει σε εκείνο το ελεεινό I’ll get even. Αυτό το κομμάτι όχι στο άλμπουμ δεν θα έπρεπε να υπάρχει αλλά ούτε στην δισκογραφία των Megadeth. Κρίμα γιατί χαλάει την ακρόαση ενος γαμάτου άλμπουμ, δεν παίζει να μην κάνω skip σε αυτό το track.

Ε καλά δεν είναι και το μόνο εκεί μέσα, το have cool will travel είναι για τα μπάζα

Ενώ το Invaders ας πούμε τ’ ακούς μια χαρά;

lol wut

Δυο μάντρες @@ τους κλάνει.

Καλά ούτε αυτό είναι καλό βασικά αλλά αυτό καταπίνεται κάπως βασικά. Εκείνο το I’ll get even όμως ειδικά στο ρεφρεν τραύμα μου έχει αφήσει :?

Απορώ με το σκάλωμα που έχουν όλοι με το Can I Play With Madness. Στα περισσότερα Album τους οι Maiden είχαν και από ένα κομματάκι που έμπαζε και το Can I Play With Madness είναι μάλλον το καλύτερο από αυτά. Τι να πει και το Gangland δηλαδή?

Μάλλον γιατί το can i play χαλάει και την ροή/ατμόσφαιρα του δίσκου
Κατά τ άλλα μια χαρά συμπαθητικό κομμάτι είναι

Σωστός, δεν κολλάει με το σύνολο του δίσκου. Με την καμία.

Tώρα θα πέσουν οι ντομάτες, αλλά θα το πω…

[SPOILER]METALLICA-ESCAPE[/SPOILER]

Οχι δεν γίνεται να μην σ’αρέσει ρε toxike.
Απλά ΔΕΝ γίνεται.
Ολα είναι τέλεια: οι στίχοι, το ρεφραίν, τα ριφς, η γέφυρά του στο τέλος…
Κρίμα που δεν θα ακουστεί ποτέ live.

Για [B]Maiden[/B] δεν λέμε για παπαρίτσες τύπου [I]Gangland[/I], αλλά για τραγούδια που έχουν απήχηση, πχ εμένα η λάμψη της λεπίδας δεν μ’αρέσει καθόλου.
Γενικά πιστεύω το “[I]Powerslave[/I]” έχτισε τον μύθο του σε 4 τραγούδια (ομώνυμο, τον ναύτη, τα 2 λεπτά και το aces).

Τι εχει το Invaders?

:-s :expressionless:

Οκ, το Gangland δεν ειναι το πιο δυνατο κομματι τους, αλλα μου αρεσει. Ναι! Δεν ξερω γαμωτο το CIPWM ποτε δεν μου εκατσε καλα :dunno:

Απο maiden: sea of madness