Can't Stand Them : Τραγούδια από αγαπημένες μας μπάντες

Υπάρχει για τα albums που δεν μπορούμε να ακούσουμε.

Βάζουμε το cd αγαπημένης μας μπάντας , αφήνουμε να παίζει , μόλις φτάσει σε ένα τραγούδι το αλλάζουμε και πάμε στο επόμενο!!!
Όχι ότι είναι απαραίτητα κακό , απλά δεν το γουστάρουμε!!!
Μπορεί να υπάρχει και σε δίσκους πολύ καλούς και γιατί όχι αριστουργήματα…
Δηλαδή για μας αποτελούν την αδύναμη στιγμή του album.

Π.χ.

Iron Maiden - Sun And Steel , Quest For Fire , Gangland (είναι πολλά πολλά , βαριέμαι να γράφω)

Metallica - Cure , Poor Twisted Me (φακ , αυτό το τραγούδι ξετρέλανε ξάδερφό μου), Carpe Diem , Bad Seed , Shoot Me Again

Black Sabbath - Am I Going Insane? , Changes

Οpeth - Dirge For November , Blackwater Park

Slipknot - Everything Ends , Iowa , Welcome

Paradise Lost - Shades Of God , Your Hand In Mine , No Forgiveness…

Γκοτ ιτ?

Δεν έκανα search για να δω αν υπάρχει , σόρυ…

Βλάσφημε!!!

:smiley: :smiley:

Το 1ο το θεωρώ χαζοχαρούμενο , το 2ο κλαψο*****κο…
Sorry Mr.Butler…

Iron Maiden-Hooks in You kai Bring your daughter to the slaughter.Δε μπορεις αναμεσα στα επη Run Silent Run Deep kai Mother Russia να χεις αυτα τα τραγουδια αναμεσα.Ελεος

Guns n roses - my world

faith no more-evidence.οχι οτι ειναι κακο αλλα το εχω βαρεθει ολοι οι dj στα μαγαζια αυτο παιζουν.
α και το hero of the day(τι θα πει ποιων?)δεν το παλευω να πω και την αληθεια

Metallica - Strugle Within, Don’t Tread On Me
Iron Maiden - Gangland, The Aparrition
Manowar - All Men Play On Ten, Animals, The Warlord
Megadeth - Train of Consequences, Have Cool, Will Travel
Savatage - Skraggy’s Tomb

είναι και άλλα αλλά αυτά μου έρχονται με τη μια στο μυαλό κοιτώντας τους καλούς δίσκους αυτών των συγκροτημάτων.

8O 8O 8O Πλακα κανεις.Ειναι κομματαρα λεμε.

Καλά δεν είναι ακριβώς και ο ορισμός του Can’t Stand It τραγουδιού μιας και ψιλοευχάριστα το ακούω, αλλά μαζί με το Lights Out πιστεύω ότι είναι χαλαρά τα λιγότερο καλά κομμάτια αυτής της ΥΠΕΡΔΙΣΚΑΡΑΣ(:bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2: ).

Μπορείς και παραμπορείς! Δισκάρα το No Prayer, κομματάρες θα έχει μέσα:D :smiley: 8)

:-k :stuck_out_tongue:

Έπος (και ο δίσκος και το ομώνυμο).-

Χαρακτηριστικότατο παράδειγμα τέτοιου άσματος αποτελεί το Run to the Hills… ποτέ δεν κατάλαβα γιατί αποθεώνεται τόσο πολύ αυτό το κομμάτι από τους Maidenάδες ενώ έχουν γράψει τόσες ξεχασμένες κομματάρες που λίγοι πλέον θυμούνται…

Καλά, και για fillers από τρομερούς δίσκους θα μπορούσα(με) να γράφουμε ατέλειωτες λίστες.

δεν σου αρεσει το run to the hills?!:vibrate: :yahoo:

βλασφημε!

Off topic Mode on:

Θα μείνω στο δεύτερο σκέλος μιας και το Run To The Hills είναι τρελή κομματάρα. Τα μισά τραγούδια του Piece Of Mind(το κορυφαίο Album των Maiden για μένα) δε τα θυμάται κανείς, το Still Life, το Revelations, το Quest For Fire μόνο το Trooper υπάρχει πια σε αυτό το δίσκο? Τα ίδια ισχύουν και για το Killers που προφανώς είναι Single και με λάθος τίτλο μιας και το μοναδικό του τραγούδι είναι το Wrathchild.

Off topic Mode Off:

Paradise Lost ‘‘Self- obsessed’’. Άνεται ό,τι πιο άστοχο έχουν συνθέσει οι θεοί κατά τη γνώμη μου. Ντόινγκ, μετά την κάθαρση του ‘‘No celebration’’ μπαίνει αυτή η χαρούμενη μελωδία. #-o Ό,τι ναι 'ναι, καθόλου στο ύφος των Lost.

Dream Theater-the answer lies within και i walk beside you

Metallica-Hero of the day

Iron Maiden-The assasin

Το be continued…

Black Sabbath - Changes…

Εγώ θα πω το αντίθετο: Όποτε βάζω το Virtual XI, ακούω το Futureal και προσπερνάω όλα τα υπόλοιπα:lol:

ανετα το 1ο κομματι που με κολλησε στον τοιχο(και ακομα το κανει) ever :smiley:
απο Οpeth(αγαπημενη μπαντα λεμε),με αφηνει αδιαφορο το Advent…:-s

Aπό ροτινγκ κραιστ τα ιν ντομινε σατανα και ενουμα ελις.Και τα παίζουν και συνεχεια τελευταια στις συναυλιες τους ρε γμτ

Metallica - Hero Of The Day,The Memory Remains
Slipknot - My Plague

Αυτά,γενικά δεν υπάρχουν τραγούδια που δεν αντέχω αλλα τραγούδια που με αφήνουν αδιάφορο