Captain Beyond

Τις προάλλες μου πρότειναν ν’ακουσω το Captain Beyond(album) απο Captain Beyond.
Το άκουσα και εψαξα όσο μπορούσα για να μαθω για τη μπαντα σε youtube και αλλα site.
Απλα ανοιξα αυτο το Threat για να δω ποσοι τους γνωρίζουν και αν έχουν κατι να προτήνουν γύρω απο αυτο το συγρότημα!! :smiley: 8)

Πω!δεν έχει ποστάρει κανείς για αυτή τη μπαντάρα,ε?Super group της εποχής!Καλά το ομώνυμο πατάει δισκογραφίες κάτω!Ίσως ότι καλύτερο έχω ακούσει από σκληρά 70s!

οτι κ να πω ειναι λιγο…

ΑΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

One-time Iron Butterfly guitarist and co-founder of ?70s rock group Captain Beyond Larry ?Rhino? Reinhardt died Jan. 2 at the age of 63. Reinhardt, who had suffered from health problems in recent years, died from sclerosis of the liver.

Τώρα το είδα αυτό.R.I.P…:frowning:

Κρίμα ρε γαμώτο,κορυφαίες οι μπάντες που έπαιξε!

RIP :frowning:

θεϊκη μπανταρα!!!το ομωνυμο ειναι απο τους αγαπημενους μου 70’s δισκους.

5 ποστς ε?!


Συγκλονιστικό νέο…
http://cleorecs.com/store/shop/captain-beyond-captain-beyond-lp/
:stuck_out_tongue:

Κατά τα λοιπά,

Rod Evans (Deep Purple) ? φωνητικά
Larry “Rhino” Reinhardt (Iron Butterfly) ? κιθάρες
Lee Dorman (Iron Butterfly) ? μπάσο, δεύτερα φωνητικά, πλήκτρα
Bobby Caldwell (Armageddon, Johnny Winter, Cactus, The Allman Brothers Band) ? τούμπανα, δεύτερα φωνητικά, πλήκτρα
[I]Μια χαρά σουπεργκρουπ.[/I]

Ροκ. Και χέβι. Πολύ χέβι. Και σπέησι. Και γκρούβυ. Και προγκ. Και μπροστά, γενικά.
Και έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα, μνημείο.

ως γνησιος οπαδος των Deep purple mark I (και μονο), δεν υπηρχε περιπτωση να μην ασπαστω captain beyond (ομωνυμο και Sufficiently Breathless) :rockon:

Wow. Πώς μπορεί κανείς να είναι οπαδός μόνο της Mk. I των Purple?

</offtopic>

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk HD

μπορει :smiley: